אמהות בגליל


חגית פרידלנדר
מהרגע הראשון הרגשנו כמו “להגיע הביתה”
כפרניק _בגליל אמהות בגליל

מהרגע הראשון הרגשנו כמו "להגיע הביתה"

 

אני עוצמת את עיני בשובי מערב מיוחד בבית עמותת "אמהות בגליל" אשר בפקיעין ומנסה להעביר לדף הריק שממולי את תחושותי ורשמי.
 
חברות העמותה קיבלו את פנינו בחום, בחיוך ובחיבוק. מהרגע הראשון הרגשנו כמו "להגיע הביתה". המפגש הנשי והאנושי בין תרבויות ועולמות מרגש עד מאד בעיני. הבית מקבל את אורחיו בצבעים חמים, עם שתיה וכיבוד מהלב ותשומת לב לפרטים החשובים.
 
כשהחוויה עוד בתוכי אני יכולה לספר לכם שהיה זה ערב של הנאה צרופה לגלות מחדש את הפשטות, האמת, החיבוק, הצניעות, טוב הלב, הנתינה, השיתוף, הפתיחות ועוד ועוד… כל אלה חברו ונתנו את הטון המיוחד לסדנא שהעבירה נרג’ס (נרקיס) מפקיעין. דרך סיפור חייה המרתק, דרך תיאור דרכה כמטפלת ברפואה משלימה בתוספת הדגמות נפתח לנו חלון לעולם הטיפולים והועשרנו מניסיונה ויכולותיה לעזור לאנשים גם בזכות אותם כוחות מופלאים שקיבלה במתנה.
 
נרג’ס הינה הדרוזית הראשונה שלמדה רייקי הילינג ותקשור ועוסקת בזאת היום בפקיעין לאחר מסע לא פשוט, התמודדות עם סטיגמות ודעות קדומות בנושא מאד לא מקובל המלווה בחשדנות וחוסר פתיחות בכלל,  ובמגזר הדרוזי בפרט. אנשים פוחדים מהלא נודע, מסביבות לא מוכחות, מחוסר שליטה המובילים גם לחוסר אמון ופחד משרלטנות ומשייכים זאת למכשפות וידעונים.
 
 
 
כפרניק _בגליל 2 אמהות בגליל
במהלך הערב נרג’ס הצליחה לפלס דרך ללבבות בפשטות נוגעת ללב ולהסיר את המחיצות המפקפקות. היא סיפרה על מטופליה הראשונים שהיו בעלה ובנה אותם הצילה עם כוחות ריפוי ואמונה בדרך, נתנה דוגמאות והסבירה בחן ובעדינות על סמלים, על ניקוי רעלים, על ההתכווננות בכל טיפול, על תפילה ואמונה. הבנות שאלו והתענינו ורצו לחוות ולהתנסות.
 
הזמן חלף ביעף והערב הנפלא הותיר אותנו עם חיוך ענק בלב.
סיימנו במעגל גדול נותנות ידיים זו לזו ובתוכנו ברכה ותודה.
  
*

הפעילות הבאה של "אמהות בגליל" טיול לראש פינה בהדרכתו של אמנון גופר בשבת, 26.6.10 בין 1000-1400 פרטים נוספים באתר www.galileemoms.org

 

תגובות פייסבוק


6 תגובות

 1. אורח/ת אביבה זוהר הגב

  מפגש נשים
  לחגית אין כמוך לבטא את התחושות של אותו ערב.
  חשתי כמוך. הגעתי בלי דעות קדומות ועם הרבה אהבה.
  אמונה,תפילה הן פרטיות לכל אדם באשר הוא אדם. יצאתי מבית העמותה עם חיוך ואופטימיות ,אמהות מתוך מהות יכולה לחצות עמים,דתות ולנפץ דעות קדומות.
  תודה לענת,חנה וחברות העמותה על הרעיון והכנסת האורחים.

 2. רז הגב

  מהות בגליל
  רחוק אני מאמהות
  רחוק וקרוב אני לרפואה המשלימה
  היא אינה זרה לי, שתי הקביעות הללו שאולי נראות סותרות את אמונותי ואורח חיי, מוצאות חיבור נהדר במעשיה של נרג’ס ובסיפור חייה.
  ואם לתאר מפגש מעין זה מי יותר טובה לתאר זאת מאשר חגית . יישר כוח והמשיכי להאיר לנו נתיבות עלומות.

 3. יעל הגב

  אמהות בגליל
  כשהוזמנתי היתי קצת נבוכה וגם סקפטית כי ההגדרה אינה מתאימה לי ולאחר פטירת בעלי והלבד לא ידעתי בדיוק כיצד אמצה את מקומי בחבורה.אך האישה המדהימה ענת פינטו ברגישותה באהבתה ובחמימות הלב הסבירה לי כי זה בדיוק המקום שאליו אני שייכת כי האהבה שבתוכי לזולת והנתינה היא בדיוק המוטו של הקבוצה.ואכן אהבתי נאהבתי קיבלוני בזרועות מחבקות והרגשתי בבית.הצטרפתי לקבוצה לתמיד – זה בית שני לי. מקוה שהכתבה של חגית תאיר גם את עיניכם

 4. אורלי הגב

  מתי נפגשים? כל הכבוד לענת פינטו
  כל הכבוד לענת פינטו, יוזמת הפגישות.
  חבל שאין מידע על תאריכי פגישות, לבד מהטיול.

 5. גליה הגב

  אמהות, גם גלעד שליט רוצה הביתה
  אפשר שעמותת אמהות בגליל תצטרף לתמיכה במשפחת שליט – ותארגן עוד פעילויות למען שחרור גלעד? יותר מכל – אמהות צריכות להיות בחזית המאבק על שחרורו, כמו שצויין בכתבה בעיתון – אמהות צריכות להיות שליחות המסר לשלום, לפיוס ולדו קיום אמיתי בגליל, בארץ ובעולם כולו. זה כוחן של נשים – ללא פוליטיקה ובלי אינטרסים.
  ההיסטוריה מראה שהתארגנות של נשים למען מטרות חשובות יכולה להזיז הרים.
  גלעד רוצה הביתה. אמא שלו רוצה שיחזור הביתה. כל אמא רוצה שיחזור הביתה.
  אמת פשוטה. אם אפשר לי להתבטא כך.

 6. MarioKeerm הגב

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן