איריס & איריס


עלה בגליל ובית בחורש: סיפור אהבה
איריס איינשטיין

"עלה בגליל" ו"בית בחורש": סיפור אהבה

כפרניק אינשטיין איריס & איריס

 

חוויה בלתי נשכחת עברה על חברי קבוצת הנטוורקינג "עלה בגליל" בקיץ האחרון.
קבוצת עסקים זו, אשר הסלוגן המניע אותה הינו "עסקים מקדמים עסקים", נפגשת מדי יום חמישי בבוקר לעשיית עסקים בבית בחורש בכפר ורדים. כהוקרה לאירוח ולישיבות הנערכות מדי שבוע במהלך השנה כולה בבית מקסים זה וכתמורה להכנסת האורחים הנפלאה של המקום, מתנדבים חברי הקבוצה לביצוע הפעלות שונות ומגוונות עם דיירי הבית, אשר הינם דיירים בוגרים בעלי צרכים מיוחדים.
 
במהלך חופשת הקיץ, התנדבו חברי הקבוצה להפעלות, לרוב בזוגות, ולעיתים אף הוצאו הדיירים על-ידי חברי הקבוצה באופן מאורגן לבילוי מחוץ לביתם, פעילות אשר העלתה חיוך ענק על פני הדיירים.
 
ההפעלות שהתרחשו בתוך בית בחורש, כללו משחקים קבוצתיים, משחקי קופסא, משחקי קלפים, פעילות איכות סביבה ועוד. החום והאהבה שהרעיפו דיירי בית בחורש על אורחיהם הרחיבו את הלב ורגשו במיוחד. כל דבר שמישהו מוכן לעשות עבורם מתקבל בזרועות פתוחות ובחיבוק חם, בהבנה, באהבה ובכמיהה רבה.
ההתנדבויות זכו להצלחה רבה ושילבו בתוכם את הרצון שלנו כחברי קבוצה לתת ואת הרצון של הדיירים המקסימים הללו לקבל…
מספר חברים בעלה בגליל גם התנדבו (בחד עם אחרים!) למכירת עבודות היד הנפלאות של מרכז כוכב ביריד הקרמיקה "נגיעות בחומר" שנערך בסוכות בכפר ורדים.
 
*
כפרניק אינשטיין_0 איריס & איריס
יום שלישי בבוקר, השעה 10:00, נכנסנו אני וילדיי בצוותא עם איריס דרנג וילדיה ל"בית בחורש" בצעדים מהוססים. האם יזכרו שאנחנו צריכים להגיע? איך יקבלו אותנו? איך הילדים יקבלו אותם? האם יאהבו את המשחקים שהכנו להם..?
המון שאלות עלו בראשי לקראת הבוקר הזה, רב הנסתר על הגלוי, אבל אנחנו כבר כאן…
מוסיקה קלה בקעה ממרפסת הבית.. כשנכנסנו קבלה את פנינו מירב, מנהלת המקום, בחיוך רחב.
"בואו, היכנסו, מחכים לכם.."
הם ישבו שם כולם במעגל גדול, שומעים מוסיקה וממתינים בציפייה. כשהציגו אותנו, קיבלנו מהם מחיאות כפיים סוערות, מלאות התרגשות מהציפייה לבוקר הזה. כל אחד ואחד הציג את עצמו, הילדים התקבלו בחיבוקים ונשיקות והמון חום ואהבה. החיוכים הקורנים שלהם לא הותירו מקום לספק: הם חיכו לנו, הם מאושרים מכך שבאנו והם בוודאי יאהבו את המשחקים שהכנו עבורם.
 
הבוקר התחיל נפלא וזרם ללא הפרעה, למרות הקושי הקל במשחק שכלל זיהוי מספרים ועקב כך עיכובים קלים בהתקדמות המשחקים. עברנו ללא הרף מדייר לדייר על-מנת לסייע, לעזור בזיהוי המשחק, בהתקדמות בכיוון הנכון, בזיהוי התוצאות על הקוביות שנזרקו על השולחנות בחדר.
ההנאה הייתה צרופה. החיבור היה מדהים, הזמן טס לו והבוקר חלף, ואף אחד, ממש אף אחד, לא רצה שהבוקר הזה יסתיים. לא אנחנו וילדינו ולא הדיירים המדהימים שנהנו מכל רגע, ושיתפו פעולה.
צוות הבית סייע בידנו ועזר לבוקר הנפלא הזה להצליח, קיבלנו סיור יד ביד בחדרי הדיירים, כל אחד מהם הציג את חדר מגוריו, את תמונת משפחתו, ההורים והאחים. כל משפחה נראית כ"כ רגילה. כל אחד מאיתנו יכול היה להיות אותה משפחה, המחייכת מאושרת בתמונה המשפחתית התלויה בחדרי הדיירים, ורק הלב נצבט…
הם כ"כ מקסימים הילדים האלה, כל-כך מיוחדים, כל אחד עולם ומלואו.
הבית חם ומזמין, הצוות נפלא והדיירים מעוררי התפעלות, אנחנו יכולים ללמוד המון מהתמימות שלהם, מהחום והאהבה שהם מרעיפים… ובעיקר… מהיכולת שלהם לקבל אותנו, את השונה.
אז תודה על חוויה נפלאה. הילדים שלי יצאו מאושרים ונרגשים מהאירוע, בשבילם זה היה אחד הימים היותר מהנים של החופש הגדול.
 
*
"עלה בגליל" קבוצת נטוורקינג פעילה הנפגשת מדי יום חמישי בכפר ורדים, מזמינה אתכם: העסקים הקטנים והבינוניים לכנס עסקים אזורי אשר יתקיים בכפר ביום 14/10 החל משעה 16:00, הזדמנות נפלאה לחשיפה עצומה אשר תביא עמה הזדמנויות עסקיות נפלאות.
 
*
הכותבת הינה יועצת ארגונית עסקית, חונכת עסקית מטעם התמ"ת.
 
 *
 
הצילומים למטה באדיבות ארנולד בר

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  מקסים ומרגש
  נפלא שעושים גם עסקים וגם עוזרים לקהילה.
  נפלא ונהדר!!!

 2. יורם מצנע הגב

  הכיף שבנתינה
  איריס, כמשתתף פעיל בשני המישורים, גם בעלה בגליל וגם בהתנדבות, חוויתי את הזכות להיות בבית בחורש ולחוות את הכייף שבנתינה ויותר מזה את הקבלה מהדירים.
  אבל הנאה צרופה היא לקרוא את החוויה שלך וילדייך הנותנת הרגשה כאילו הייתי שם באותו הרגע.תמשיכי להיות מי שאת.

 3. אורח/ת הגב

  מקסים
  מקווה שכולם יקראו ויראו וילכו להתנדב בעצמם

 4. ד.w הגב

  עלה בגליל
  דוגמא לקידום עסקים והתנדבות ועזרה למען החברה.כל הכבוד לעלה בגליל יישר כוח………..

 5. אלכס הגב

  אנשים למען אנשים
  יישר כוח!

 6. אורח/ת הגב

  ארנולד: תמונות מעולות
  הצילומים מעידים על כשרונו של ארנולד!
  וכמובן שגם כתיבתה של איריס מרגשת.

  יישר כח!!!

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן