21 עצורים מארגון אבו לטיף

700 שוטרים ולוחמים פשטו הלילה על ראשי ארגון פשע בצפון * החשד: העלמות מס של כמיליארד ש"ח ומעורבות באירועי אלימות ורצח


 

כוחות משטרה רבים פשטו הבוקר (רביעי 8/2/23) על יעדים של ארגון הפשיעה “אבו לטיף” המכונה 6006 במסגרת חקירה שחשפה העלמות מס של קרוב למיליארד ₪ וזכתה לכינוי “המיליארד השחור”.

21 חשודים בניהם בכירי הארגון נעצרו בבתיהם. בימים הבאים צפויים מעצרים נוספים.

העצורים: מכפר ורדים, ראמה (גם שאוקי אבו לטיף ראש המועצה המקומית ראמה, ויו”ר מועצת איגוד ערים אשכול בית הכרם), פקיעין, נהריה, עכו, סאג’ור, מר’אר, עילבון, חיפה, רמת-גן ורמלה.

 

 

 

 

מהמשטרה נמסר, כי הפשיטה בוצעה בעקבות חקירה סמויה של היחידה המרכזית במחוז צפון שנערכה במשך כשנה ובמסגרתה גובשה תשתית ראיתית כנגד אנשי ארגון הפשיעה הגדול במדינה. על פי החשד, הארגון היה מעורב במקרי סחיטה ועושק של אזרחים ובעלי עסקים בצפון. ראשי הארגון חשודים בעבירות כלכליות וביניהם העלמות מס בהיקף של כמיליארד ₪ ומעורבות באירועי אלימות רבים ובכללם רצח.

 

 

(סגן ניצב תומר פינצי -מפקד כח משימה ביחידה המרכזית של מחוז צפון)

 

בפעילות השתתפו כ-700 שוטרים, לוחמי משמר הגבול, יחידות מיוחדות וגורמי אכיפה נוספים בהם חוקרי פקיד שומה חיפה והצפון ברשות המיסים, והיא לוותה על ידי המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

בהודעת המשטרה נאמר, כי שמו של ארגון “אבו לטיף” נקשר בפעילות עבריינית ענפה בכל אזור צפון הארץ, הארגון פעל בגביית דמי חסות, מעורבות במכרזים ציבורים, השתלטות על עסקים, סחיטה, אירועי אלימות וירי רבים ועל פי החשד קשורים למקרי רצח אכזריים בשנים האחרונות.

לפני כשבועיים הוגש כתב אישום נגד אבו לטיף עצמו, בחשד לניסיון רצח בכפר יאסיף.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-02-08-at-07.43.59-1-scaled 21 עצורים מארגון אבו לטיף
מזומן שהוחרם מארגון אבו לטיף

 

מחוז צפון מנהל מאבק ממושך בארגון ששיאו בקרב יריות שהתרחש לפני שנה וחצי ובו נהרג אחד מחברי הארגון מירי השוטרים בישוב מעאר. לפני כחודשיים נפגע קשה חבר ארגון נוסף בקרב ירי מול השוטרים באותו ישוב.

 

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-02-08-at-07.44.00-scaled 21 עצורים מארגון אבו לטיף
החרמת רכבי יוקרה במסגרת המאבק בפשיעה

 

הארגון הוא יעד של מחוז צפון בשנים האחרונות, במהלך המאבק בארגון, ובשל החשש של אזרחים להתלונן, שוטרי מחוז צפון התחזו לקבלנים על מנת שיהיו הם בעצמם מטרה לסחיטה. לפני כשנה הושגה פריצת דרך שהביאה לגיבוש תשתית ראייתית כנגד בכירי הארגון, חברים בארגון, גורמים שסייעו להם בהלבנת כספים.

לצד מזומנים רבים, נתפסו גם שעוני יוקרה ו-31 כלי רכב, בין היתר של למבורגיני, מייבאך ומרצדס.

  

מפקד מחוז צפון, ניצב שוקי תחאוכה: “זהו יום היסטורי חשוב בלחימה בפשיעה המאורגנת במדינת ישראל. אני מבקש להודות לימ״ר מחוז צפון על היצירתיות יוצאת הדופן והאומץ במבצע המורכב הזה. הערכה רבה לפרקליטות המדינה על הליווי המקצועי.

“תודה ליחידה להגנת עדים. למפכ״ל המשטרה על הקצאת מיטב האמצעים המיוחדים ועל הגיבוי המלא סייעו להצלחת המבצע. תודה לשר לביטחון לאומי על הגיבוי והתמיכה. המלאכה מרובה, לכן נדבר פחות ונעשה יותר לריסוק ארגוני הפשיעה”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-02-08-at-07.44.00-2-scaled 21 עצורים מארגון אבו לטיף

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-02-08-at-07.43.59-scaled 21 עצורים מארגון אבו לטיף

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-02-08-at-12.27.54-scaled 21 עצורים מארגון אבו לטיף

 

מפכ”ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי: “זיהינו את הארגון הזה כמחולל הפשיעה העיקרי בצפון וסימנו אותו כמטרה, פיקוד המשטרה נתן למחוז צפון עזרה וסיוע מקיף ולאחר כשנה של חקירה מורכבת ויצירתית בה עבדה המשטרה בשיתוף הפרקליטות ומס הכנסה השיגו שוטרי מחוז צפון די ראיות על מנת להפליל את בכירי הארגון.

“אנחנו ממשיכים לפעול כנגד יעדים נוספים בכל רחבי הארץ. מצב בו ארגוני פשיעה מעורבים בפעילות כלכלית נרחבת כל כך, תוך חדירה לרשויות המקומיות הוא איום ממשי על שלטון החוק.”

 

צילומים: דוברות משטרת ישראל

 
2 תגובות

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגב

    כפר ורדים על מפת הפשע, איזה כבוד לנו. ראש הארגון גר בכפר והכפר הולך ו מתמלא בתושבים מהמגזר.
    עצוב מאוד

  2. אנונמי לא מזהה הגב

    אין על משפחה הזאת הם אנשים הכי טובים בכל הארץ הם יוצאים מזה קטן עליהם ✌???? כולנו עם אבו לטיף ❤️????????

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן