תקציב מיידי לצפון הקורס

יום "עצמאות" אחרי יותר מחצי שנה של פינוי, הפקרה והפקרות * משה דוידוביץ: דורשים מהממשלה תכנית פעולה לתושבי הגליל המפונים


 

מאות מתושבי הצפון יצאו לצמתים בקו העימות הבוקר (יום העצמאות – יום ג) והצטרפו לראשי הרשויות המפונות במחאה על היעדר תכנית לצפון, היעדר בטחון, היעדר תקציב וקריסת בעלי העסקים והחקלאים!

 

כפרניק IMG-20240515-WA0001-300x200 תקציב מיידי לצפון הקורס

 

ההפגנות נערכו בצמתים: מטולה צומת 769; קריית שמונה צומת הגומא; מבואות חרמון צומת כח; גליל עליון צומת עמיעד ומחניים; מעלה יוסף צומת שלומי מזרח; שלומי – צומת שלומי מזרח ומערב ומטה אשר בצומת כברי.

(בהמשך היום נודע גם על תקרית חמורה באדמית בה נהרג האזרח אלעד פינגרהוט ממצובה וחמישה לוחמים נפצעו)

 

כפרניק IMG-20240514-WA0130-scaled תקציב מיידי לצפון הקורס
משה דוידוביץ: תקציבים לצפון המופקר

 

 

משה דוידוביץ ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו”ר פורום קו העימות: “שבעה חודשים בהם בעלי עסקים קרסו, חקלאים, תיירנים, בעלי מקצועות חופשיים, אנשים שכבר לא יודעים את נפשם מרוב יאוש ותסכול. דורשים מהממשלה לפצות מיידית את העסקים והחקלאים!

“שבעה חודשים בהם תחושת הבטחון נפגעה והחיזבאללה יורה ופוגע לכל עבר! דורשים מהממשלה תכנית ברורה כיצד ילחמו בחיזבאללה והאם יהיה הסכם מדיני ואזור מפורז או מלחמה משמעותית בצפון!

“שבעה חודשים בהם ראשי הרשויות קיבלו עשרות פעמים הבטחה מראש הממשלה ומשרי הממשלה לקבל תקציב משמעותי לחיזוק הצפון בתחומי: רווחה, חוסן, חינוך, בטחון ועוד…   ולא קיבלו עד כה דבר! דורשים מהממשלה תקציב מיידי לצפון הקורס!”

 

שמעון גואטה, ראש המועצה האזורית מעלה יוסף: “ההתיישבות בקו הגבול הצפוני ובצפון המדינה  חווה תקופה קשה ומורכבת, כזאת  שלא הייתה כדוגמתה מאז קום המדינה. יש לנו למרבה הצער נפגעים חיילים ואזרחים, יש פגיעה ברכוש, ישובים מפונים, פגיעות קשות בתשתיות ובמבנים ופתרון עדיין לא נראה באופק. אני קורא לממשלה לעשות את הדבר הנכון ולהבטיח את בטחון התושבים!

“בהמשך יש לפעול לבניית תוכנית אב מקיפה וכוללת לשיקום נזקי המלחמה ולחיזוק החברה והכלכלה בצפון הארץ. אין לנו ארץ אחרת, ולא נוכל להרשות לעצמנו לנטוש חבל ארץ אסטרטגי זה. אנחנו בגליל ונישאר בגליל!”.

 

 

גבי נעמן, ראש המועצה המקומית שלומי: “מועצה מקומית שלומי מצטרפת למחאה ומודיעה על התנתקותה מהמדינה דווקא ביום העצמאות ועד שינוי משמעותי ומיידי במדיניות ההתעלמות של הממשלה מהמלחמה המתחוללת כבר שבעה חודשים בגבול עם לבנון. שתקנו כבר די והותר, לא אדם אחד ולא שניים אלא 80,000 תושבים מפונים, ללא וודאות לעתיד, ללא ביטחון, ללא עתיד לילדיהם. אנו אוהבים את מדינת ישראל ומודאגים מאד מהמצב אליו הגענו. העברת התקציב שהובטח על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו לחיזוק ושיקום הצפון היא איננה “טובה” שהממשלה עושה לתושבים אלא חלק ממחויבות המדינה וערבותה לבטחון כלל תושביה, לרבות בצפון כמו בדרום”.

  

בני בן מובחר ראש המועצה האזורית מבואות חרמון: “יום העצמאות ה 76 למדינת ישראל, אני יוצא בקריאה לממשלת ישראל – תתעוררו עכשיו ! המדינה מאבדת את הצפון.

הגליל והגולן נמצאים בקריסה מוחלטת, וזה לא עוצר ביישובים בקו 0-9 ק”מ. אף תייר לא מגיע לצימרים בראש פינה או לעיר העתיקה בצפת. מדברים על אוניברסיטה בקרית שמונה, אבל בקצב הזה לא יהיה מי שילמד בה.

רוצים להביא רכבת לצפון – לא יהיה מי שייסע בה. אני קורא לכל מקבלי ההחלטות בירושלים להחזיר את הבטחון לתושבים שלנו”.

 

כפרניק IMG-20240514-WA0127-300x169 תקציב מיידי לצפון הקורס

 

אביחי שטרן ראש עיריית קריית שמונה: “מה שקורה היום זו רק יריית הפתיחה למה שצפוי לקרות בהמשך. אם בצפון החיים לא יחזרו למסלולם והתושבים שלנו לא יחזרו הבייתה, נדאג שגם החיים במרכז לא יימשכו כרגיל. מפסיקים לשתוק ודורשים תשובות ברורות”.

 

ראש המועצה האזורית הגליל העליון, גיורא זלץ: “למלחמה הזו יש שתי תמונות ניצחון ושתי אלו בלבד. הראשונה, חזרת כל החטופים והחטופות הביתה, השנייה, חזרת תושבי הצפון והדרום לביתם. כל יום, כל שבוע שעובר ללא התמונות האלו, הוא ניצחון לחמאס, ולחיזבאללה ותבוסה למדינת ישראל.

“אנחנו תושבי הצפון ,נחזור הביתה, אנחנו יחד, ניקח את הכאב, העצב, משבר האמון ונהפוך אותם לכוח המניע לשקם, לתקן, לאחות, להחזיר לילדים ולנכדים שלנו את התקווה. אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום”.

 

כפרניק IMG-20240514-WA01261-300x200 תקציב מיידי לצפון הקורס

 

דוד אזולאי, ראש מועצת מטולה: “יצאנו היום להפגנות במספר מוקדים ברחבי הגליל וזאת על מנת לגרום למקבלי ההחלטות במדינה להתעורר ולהחליט כי הגיע זמן לפעול בצפון. לצערי הרב יש כשמונים אלף איש עקורים מבתיהם וממשלת ישראל לא עושה כלום. הפקרה של ישובי הגבול הינה הפרת האמון שיש בין ההנהגה לבין תושביה. מעולם לא הגענו לסיטואציה הבלתי מתקבלת על הדעת שבה המנשלה פשוט קיבלה החלטה לא להחליט וויתרה על חבל ארץ שיש בו חקלאות, תיירות, תושבים ושמה במקומם עשרות אלפי חיילי צה”ל כחלופה להתיישבות בגליל. הגיע זמן צפון כאמור וחובה עלינו לפעול להשגת ביטחון לתושבינו ויישובינו”.

 
 
השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן