תנופה בשירותים החברתיים

נפתח מועדון מעושר, "הלובי", לאוכלוסיה המבוגרת – בניהולה של ליה שניידר לוי * גלית ברטה נקלטה כרכזת מתנדבים יישובית


 

קהילת כפר ורדים יוצאת משנת הקורונה בתנופת עשיה במחלקה לשירותים חברתיים, בניהולה של ענת גנץ –  עם קליטת שתי עובדת חדשות, ליה שניידר לוי וגלית ברטה, והגדלת היקף הפעילות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-04-11-at-18.05.29-scaled תנופה בשירותים החברתיים

 

אתמול (ראשון 11/4/21) נחנך בטקס חגיגי במרכז הקהילתי מועדון מעושר “הלובי”: מרכז מבוגרים חדש המוכר על ידי משרד הרווחה ומפוקח על ידו. המועדון יפעל בימים א’, ג’, וה’ בלובי המרכז הקהילתי, בשעות 8:45-12:00. במועדון מוגשת ארוחת בוקר, פעילות ספורטיבית מותאמת ופעילות חברתית מגוונת ועשירה ובנוסף מוצעת הסעה.

המועדון מיועד לאזרחים ותיקים עצמאיים במטרה להעשיר את הפעילות ביישוב ולהנגישה לכלל האזרחים הוותיקים, המועדון יספק מסגרת חברתית קבועה ומפוקחת.

 

כפרניק 333980 תנופה בשירותים החברתיים

 

כפרניק 33545478899 תנופה בשירותים החברתיים

 

כפרניק 33244 תנופה בשירותים החברתיים

 

כפרניק 3323412 תנופה בשירותים החברתיים

 

 

  

לתפקיד רכזת המועדון נכנסה ליה שניידר לוי, תושבת הכפר ומקדמת בריאות במקצועה. ליה מגיעה מרחובות, שם תפקדה כרכזת חברה ובריאות במרכז יום למבוגר ע”ש יצחק כץ והייתה שותפה במספר פרויקטים הקשורים באוכלוסייה המבוגרת. היא מאמינה שיש בפתיחת המועדון אמירה חשובה עבור הקהילה בהסתכלות קדימה אל העשור הקרוב, בבניית תשתיות שיהוו מענה מותאם לצרכים השונים הגדלים בקרב האזרחים הוותיקים, והיא שמחה לתרום מהידע והניסיון שצברה להקמת מועדון זה.

 

כפרניק DSC_1255-scaled תנופה בשירותים החברתיים
ליה שניידר לוי

 

ליה מזמינה כל גמלאי המחפש לעצמו מסגרת חברתית מהנה, שתתרום לו לתחושת השייכות, העשרה וחיבור לקהילה, ליצור עימה קשר: 050-6958168

 

 

ראש המועצה אייל שמואלי אמר בטקס:

שמח ונרגש לציין את פתיחת מועדון מועשר “הלובי” בכפר ורדים, מדובר במסגרת חברתית מהנה, שתתרום לתחושת השייכות, העשרה וחיבור לקהילה, שתרחיב ותשלים את המענים הקיימים תוך יצירת מעטפת רחבה יותר לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים.

גורמים רבים חברו שחלום זה יתממש וזה הזמן להודות, בראש ובראשונה למפקחות המשרד לשירותים חברתיים – יעל אלוני, רעות ברימברג ורבקה חיידר –  שדחפו ועמלו ליצירת מענה מוסדר ומפוקח לאזרחים ותיקים.

אנו הרשות ראינו בקידום נושא זה חשיבות רבה ותודתי לחברי המועצה באישור תקציב הפעילות,

המרכז הקהילתי נרתם לבקשתי והעניק לנו אכסניה על מנת שנוכל להתניע ולצאת לדרך.

צוות חנות היד השנייה התגייס גם הוא ונרתם בכל כוחו למרות השנה הקשה שחלפה ובהעדר הכנסה לסייע בתרומה נדיבה על מנת לרכוש ציוד בסיסי של ריהוט ומוצרים חשמליים.

ועל כל החגיגה עמלו רבות ודחפו תוך אמונה שלמה בדרך ענת מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים וליה רכזת המועדון החדשה שנקלטה בימים אלו.

המועדון יהיה פתוח בשעות הבוקר בשעות 9:00-12:00 בימים א’, ג’, ה’ בלובי המרכז הקהילתי, במועדון תוגש ארוחת בוקר, תתקיים פעילות ספורטיבית מותאמת ופעילות חברתית מגוונת ועשירה ובנוסף מוצעת הסעה.

בטוח אני כי אנו בתחילתה של דרך ליצירת תשתית למענים מוסדרים לאזרחים ותיקים שיתנו מענה מותאם לצרכים המגוונים של הגיל, אני מודה לכל השותפים ומאחל לכולנו בהצלחה תוך שותפות ועשייה ברוכה, “היחד כוחו יותר מסכום חלקיו”.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-04-11-at-18.05.24-1-scaled תנופה בשירותים החברתיים

 

  

 

רעות ברימברג, נציגת משרד הרווחה, הדגישה בדבריה את הסכנה ב”בדידות” חברתית, ואת המענה החשוב שייתן המועדון לאוכלוסייה הבוגרת.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-04-11-at-18.38.59-scaled תנופה בשירותים החברתיים
רעות ברימברג, משרד הרווחה: יש לוודא כי המבוגרים אינם בודדים

 

 

ענת גנץ הודתה לנציגות חנות סיפורי בדים על התרומה לריהוט המועדון, וסיפרה על החשיבות של פעילות “מועדון מעושר”, עבור אמה המתגוררת בכפר ביאליק.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-04-11-at-18.05.28-1-scaled תנופה בשירותים החברתיים
ענת גנץ: תודה לחנות יד שניה על התרומה

 

 

לאחר הדברים נחנך המועדון בגזירת סרט.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-04-11-at-18.05.21-scaled תנופה בשירותים החברתיים
חנוכת הלובי מועדון מעושר בכפר ורדים

 

צילומים לעיל בן עמי מוסק

**

  

 

רכזת מתנדבים חדשה בכפר ורדים

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-04-11-at-18.52.2500000 תנופה בשירותים החברתיים
גלית ברטה רכזת מתנדבים בכפר ורדים

 

בימים אלו נקלטה ברשות ברטה גלית. בתפקיד רכזת מתנדבים יישובית בממון משותף של משרד הרווחה והמועצה.

גלית, תושבת כפר ורדים מזה 6 שנים, נשואה לאיל ברטה בן כפר ורדים ואימא לשני ילדים.

היא בעלת תואר ראשון בחינוך בהתמחות של ייעוץ חינוכי ומאמנת אישית, גלית מתנדבת בעצמה, קליטתה כרכזת מתנדבים מהווה בשורה ממשית לכפר, שכן עד כה, כל המערך היה נתון בידי המתנדבים.

מתן תקן לתפקיד רשמי בקהילת כפר ורדים, משמע הכרה בתרומת המתנדבים הרבים ליישוב כולו, כך ניתן יהיה לפתח, להכשיר ולטפח את המתנדבים, להעניק מענים חדשים למתנדבים ולמקבלי השירות.

גלית מביאה עמה היכרות מעמיקה של המערך רחב הידיים שקיים בכפר מזה שנים, בכוונתה לפעול להקמת פרויקטים חדשים ויצירת שיתופי פעולה קהילתיים וחיבורים בין דוריים.

לדבריה: “כניסתי לתפקיד כרכזת מתנדבים מהווה זכות גדולה עבורי בייצוב ומיסוד המערך ביישוב בו אני מתגוררת ומגדלת את ילדיי. זוהי הזדמנות להרגיש חלק מקהילה, להגביר שייכות, לסייע לאוכלוסייה, להוות מודל ודוגמה לילדינו בנוגע למשמעות ערבות הדדית, להשפיע על החברה ביישובנו ולתגבר את החוסן הקהילתי בשגרה ובחירום”.

 

“איש בעולם אינו חסר תועלת אם הוא מסיר מעט ממסעו של האחר” צ’ראלס דיקנס

 

המעוניינים להשתלב במערך, להציע רעיונות או ליזום שיתופי פעולה  מוזמנים ליצור קשר עם גלית: 054-8001429

 
תגובה אחת

  1. נירה וינדמילר הגב

    האם הפרויקט החדש נועד להתחרות במועדון הזהב? מה מערכת היחסים ביניהם?
    המתנ״ס הונחת על כל העבודה שנעשתה בלעדיו ועכשיו מונחת הלובי החדש על מועדון הזהב. האם זה הכרחי?

    נירה וינדמילר

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן