תמונה חינוכית בגליל המערבי

פקיעין, ירכא, בית ג'אן ,חורפיש ומעיליא בראש * הישגים למעלות-תרשיחא


 

משרד החינוך פרסם השבוע את “התמונה החינוכית” לשנת הלימודים תשפ”א /2021) הבוחנת מספר פרמטרים לימודיים וחינוכיים בבתי הספר ברחבי הארץ.

להלן חלק מהישגי מערכות החינוך בגליל המערבי.

 

בלטו באופן מיוחד חלק מהרשויות הדרוזיות בגליל, בהישגי הזכאות לבגרות:

פקיעין : 100 אחוז.

ירכא (דרכא, בית ספר דרוזי למדעים ומנהיגות): 100 אחוז.

בית ג’ן : 99 אחוז.

חורפיש: 98.4 אחוז.

*

בגרויות בהצטיינות: מעיליא עם 43 אחוזים.

5 יחידות מתמטיקה: מעיליה עם  34.2 אחוזים.

*

שינוי משמעותי לטובה: עמל שחקים נהריה עם 90.7 אחוזים זכאות לבגרות >> שיפור של 8.6 אחוז משנה קודמת!

**

 

ידיעה נוספת: תמונה חינוכית בכפר ורדים

  

 

גם במעלות-תרשיחא מציינים נתונים בעליה של % 4.3 בשיעור הזכאות לבגרות. על פי נתוני משרד החינוך, שיעור הזכאים הכללי לתעודת בגרות מקרב הלומדים בכיתה י”ב ברמה היישובית עמד בשנת הלימודים תשפ”א על – 81.1% ( ללא החינוך המיוחד). אחוז הזכאים לבגרות כולל החינוך המיוחד עומד על 79.2 אחוז.

 

כפרניק 285823791_6320690714180_7717597684218228153_n תמונה חינוכית בגליל המערבי
מעלות תרשיחא: עליה באחוזי הזכאות לבגרות

 

גם בנושא בגרות מצטיינת ביצעה מערכת החינוך במעלות תרשיחא קפיצת מדרגה מרשימה: בשנה שקדמה לפרסום הנתונים (תש”פ) עמד שיעור המדד בבגרות מצטיינת על 9.9%. בשנת תשפ”א עלה המדד ל 19.9% אחוז, כאשר הממוצע ארצי עומד על 13.3%. בתחום הנשירה מבתי הספר נרשם מדד מזערי של 0.9% בלבד.

אורנה טל מנהלת אגף החינוך בעיריית מעלות תרשיחא התייחסה להישג: “נתוני החינוך המרשימים עולים בקנה אחד עם העשייה החינוכית המעמיקה מהגיל הרך ועד התיכון ומשקפת את איכות אנשי החינוך בכל מערכת החינוך את מערך התמיכה המעטפת המקצוענית, העירונית והמפקחים המעולים של משרד החינוך והרשתות שביחד מובילים חינוך איכותי ומצטיין בעיר.

“בתי הספר התיכוניים שלנו מצטיינים לאורך שנים גם ברמה הארצית והנתונים הללו הם מרכיב משמעותי בהגדרת ההצטיינות. אני גאה מאד לעמוד בראש מערכת שאלה תלמידיה אנשי החינוך שלה וקהילת ההורים המעורבת והמשמעותית שנמצאים איתנו כתף אל כתף לאורך כל הדרך”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-09-14-at-12.11.49-scaled תמונה חינוכית בגליל המערבי
ראש עיריית מעלות תרשיחא וסגנו בביקור במקיף אורט תרשיחא

 

ראש העיר מעלות תרשיחא ארקדי פומרנץ: “אני מתמלא בגאווה לנוכח ההישג המכובד והחשוב. ברצוני להודות ולשבח את צוותי החינוך בעיר ואת אגף החינוך בעירייה ואת אורנה טל היקרה שעומדת בראשו, שמובילים אותנו מהישג להישג. אין ספק כי תוצאות הזכאות לבגרות לשנת תשפ”א הן עדות מרשימה להישגי בוגרי ובוגרות מוסדות החינוך במעלות תרשיחא הנשענים על יכולות, מסירות, מקצוענות והשקעה של מיטב מנהלי בתי הספר וצוותי המורים.

“העיר שלנו התברכה במערכת חינוך איתנה ומחויבת לבניין הדור הבא אשר יישא עימו ידע והשכלה תואמים ואת אתגרי העתיד. מראשית הדרך העמדנו את תחום החינוך, בראש סדר העדיפויות העירוני. אנו ממשיכים לחתור לשיפור ומציבים יעדים מעבר לאופק בכדי שילדינו יהיו בין אלה שיובילו בכל תחום אפשרי.

“אני שולח תודה והערכה רבה לסגלי בתי הספר, למורים, למנהלים, יחידות הסמך, להורים התומכים “המהווים משענת איתנה ומסייעת למערכת החינוך, לוועדי ההורים השותפים לעשייה יומיומית ולאגף החינוך בעירייה המנצח על המלאכה”.

 

התמונה החינוכית כוללת כ-20 מדדים המציגים את ההישגים של החטיבה העליונה בשלושה אשכולות: 1. למידה והישגים 2. ערכים ואקלים חינוכי 3. התמדה ונשירה. מגוון המדדים נותן מבט רחב על מערכת החינוך, ומשקף את העשייה החינוכית המאומצת, הרבה והמגוונת של צוותי החינוך בבתי הספר. בין הנתונים, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז התלמידים הזכאים לתעודת בגרות כולל 5 יחידות לימוד מתמטיקה ואנגלית ואחוז המחברות הפסולות מכלל הנבחנים.

 

צילום: דוברות עיריית מעלות תרשיחא

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן