תכנית אב לפיתוח הגליל המערבי


לנקרי: מימוש החזון האזורי * סלומון ממן: תכנון חוצה גבולות * אילן: הגדלת העוגה הכלכלית

 

כפרניק 44534455-300x225 תכנית אב לפיתוח הגליל המערבי

 

ביום ראשון (21.6) התכנסה בעיריית עכו ועדת ההיגוי של “תכנית אב גליל מערבי” – ליצירת שפה משותפת לפיתוח וקידום הגליל המערבי.

הוועדה מורכבת מראשי הרשויות באזור ונציגי משרדי הממשלה. בפגישה הוצגו תוצרים ראשונים, של מה שעתידה להיות תכנית עבודה לפיתוח האזור בשנים הבאות מבחינה כלכלית, חברתית ותשתיתית. כן התקיימו דיונים בשולחנות עגולים על האתגרים וההזדמנויות בגליל המערבי שהרחיבו את היריעה עבור צוות התכנון בחיפוש אחר מנופי צמיחה פוטנציאליים.

בין היתר דובר על המשך קידום החינוך, גיוון אפשרויות תעסוקה איכותית, חיזוק שירותי הרפואה ושיפור תשתיות התחבורה בגליל המערבי.

שמעון לנקרי, יו”ר האשכול וראש עיריית עכו: “אשכול רשויות גליל מערבי פועל רבות לחיזוק השותפות בין כל השחקנים במרחב. על בסיס השותפות הזו אנו יוצרים פה כלי עבודה שיאפשר לנו לממש את חזון האזוריות בכל תחומי החיים: בכלכלה, בדיור, בבריאות, בתחבורה וברווחה. תכנית האב שאנו מעצבים היום, תאפשר את מיקסום הפוטנציאל של הנכסים – האנושיים והפיזיים – של חבל הארץ הייחודי הזה. אני רוצה להודות לכל השותפים במיזם החשוב הזה: למשרד הבינוי והשיכון, מינהל התכנון, משרד הפנים וכמובן לרשויות המרכיבות את הפסיפס הייחודי של הגליל המערבי.”

ורד סלומון ממן, אדריכלית ראשית משרד הבינוי והשיכון: “ההתכנסות היום של נציגים ממשרדי ממשלה שונים יחד עם ראשי הרשויות באזור גליל מערבי סביב שולחן אחד בעיר עכו, מוכיחה את הנכונות והרצון לפעול יחד  במטרה לקדם מהלכים משמעותיים לטובת תושבי האזור. תכנון אזורי חוצה גבולות יחזק  את האינטרס המשותף שיגובש ע״י כל השותפים.”

 

כפרניק 44533378 תכנית אב לפיתוח הגליל המערבי
אורי אילן-יו”ר הוועדה המחוזית צפון וורד סלומון ממן-אדריכלית ראשית משרד הבינוי והשיכון.

 

אורי אילן, יו”ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה בצפון: “המפגש היום הוא צעד חשוב לקראת הכנת תכנית  אזורית  הרואה את המרחב כמכלול אחד ולא באופן שבור ומקוטע בגבולות מלאכותיים.  התכנית תכוון את כל השותפים לזהות ולממש את הנכסים של הגליל המערבי בצורה מיטבית, למען כל תושביו – בהווה ובעתיד, תוך יצירת איזונים בחלוקת המשאבים ובעיקר, תוך הגדלת העוגה הכלכלית. התכנית תהיה מסגרת ליצירת הסכמות ומנגנונים לשיתוף פעולה ולפיתוח אזורי. אני גאה בשיתוף הפעולה בין משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות ובעלי עניין אחרים באזור שחברו יחד להכנת התכנית.”

 

כפרניק 4453333448 תכנית אב לפיתוח הגליל המערבי
מימין: יניב אשור-מנכ”ל עיריית עכו, שמעון לנקרי-ראש העיר עכו ויו”ר האשכול, אורי אילן-יו”ר הוועדה המחוזית צפון.

 

צילום: אשכול גליל מערבי.

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן