שרית פולס מציגהבחדר הישיבות במועצת כפר ורדים: צעצועי מלחמה, ילדות ישראלית ומופשט בסגול

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-09-at-13.48.11888888-scaled שרית פולס מציגה
שרית פולס מציגה בחדר הישיבות במ.מ. כפר ורדים

 

תערוכה חדשה מוצגת בחדר הישיבות במ.מ. כפר ורדים: שרית פולס עבודות חדשות   2016 – 2020 / צעצועי מלחמה, אקריליק על בד ציור / ילדות ישראלית, טכניקה מעורבת על קוביות עץ / מופשט בסגול, טכניקה מעורבת על בד ציור.

שרית מתגוררת עם משפחתה בכפר ורדים משנת 2000.  היא ובן זוגה, ד”ר אהוד פולס, בחרו לגדל את ילדיהם במקום, כיוון שחיפשו סביבה קהילתית איכותית וירוקה בגליל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-09-at-13.48.17777-scaled שרית פולס מציגה

 

שרית, בוגרת תואר שני בחינוך לאמנות מ”המדרשה לאמנות” בבית ברל, יוצרת ומחנכת לאמנות מזה שנים. היא הציגה את עבודותיה בתערוכות רבות בארץ ולימדה אמנות ב”תיכון עירוני א’ לאמנויות” בתל- אביב וב”מדרשה לאמנות” בבית ברל. מאז הגיעה לכפר ורדים היא מלמדת בבי”ס “אמירים” שבכפר והקימה בו מערך לימודי אמנות איכותי רב שנתי, מכיתה ז’ ועד י”ב, שזוכה להערכה רבה, אף ברמה הארצית.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-09-at-13.48.186666-scaled שרית פולס מציגה

 

בתערוכה החדשה מציגה שרית עבודות משלוש סדרות בהן היא עוסקת בשנים האחרונות. סדרה אחת, מכונה בשם “צעצועי מלחמה”, ובה נראים דימויי מזכרות צבאיות וצעצועים המדמים אביזרים צבאיים. האביזרים מוצאים מהקשרם הלוחמני ומצוירים בסגנון בארוקי עשיר, בעל גוונים כהים ותאורה דרמטית.

סדרת עבודות שניה, היא מיצב קוביות עץ המצוירות בטכניקה מעורבת. הקוביות הן מהסוג המשמש בדרך כלל למשחק בגני ילדים. פאות הקוביות מעוטרות בדימויים הלקוחים מזיכרונות ילדותה של האמנית, במושבה רמת השרון. דימויים אלה מציגים את עולמה האישי של האמנית, אך מהווים, במקביל, זיכרון קולקטיבי של דור שלם שגדל והתחנך בישראל הצעירה של שנות ה-70. הצופים מוזמנים “לשחק” בקוביות ולצור מבנים שונים, לפי רצונם ובכך יכולים לחשוף הקשרים חדשים בין הדימויים ולצור את זיכרונות הילדות שלהם.

סדרת העבודות השלישית היא ציורים מופשטים בגווני סגול, אפור וחום. הציורים מכוסים בגריד של פסים דקים שנוצרו מטפטופי צבע וממשיחות מכחול דקות. מבעד לשכבות הצבע, החצי שקופות,  מבצבצים קווי רישום המזכירים אלמנטים אדריכלים. הסדרות המוצגות בתערוכה, על אף מורכבותן ושונותן זו מזו, מהוות יחידה אחת המציגה בשפה חזותית מגוונת את עולמה הפנימי של האמנית.

אוצרת: דקלה גרציאני

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-03-09-at-13.48.1455555-scaled שרית פולס מציגה

 

תגובות פייסבוקחדשות אחרונות