שלומי מתפתחת

רמ"י: הופקדה תכנית מורד הנחל ב' בין מורד ההר ושלומית * 100 יח"ד על 14.9 דונם


 

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז צפון החליטה להפקיד את תכנית רשות מקרקעי ישראל, מורד הנחל ב’, בשלומי – בין מורד ההר ושלומית.

 

כפרניק 44356999-scaled שלומי מתפתחת
שכונת מורד הנחל בשלומי

 

התכנית כוללת כ-100 יחידות דיור במרכז הישוב שלומי כאשר בדופן המזרחית יבנו צמודי קרקע ואילו בדופן המערבית תהיה בנייה רוויה שתרוכז בסמוך לכביש התוחם את השכונה. בין דפנות השכונה משתרע שטח ציבורי פתוח, כ-18 דונם לתושבי השכונה ולשמירה על מסדרון פתוח לנחל חניתה. השכונה כוללת גם דרכים ושבילים בהיקף של 11,000 מ”ר וכ- 2,200 מ”ר למבנים ומוסדות ציבור. התכנית כוללת גם שטחי ציבור נרחבים על 47 דונם, בשטח הלא מבונה שבין שכונת מורד ההר ושולמית.

השכונה עצמה תשתרע על כ-14.9 דונם, בצפיפות נטו ממוצעת של 6.7 יח”ד לדונם.

  

 

מרמ”י נמסר כי הבינוי המוצע ממשיך את האופי הנמוך צמוד הקרקע של שכונת מורד ההר הסמוכה לדופן המזרחית ומציע אופי בינוי בצפיפות גבוהה יותר בדופן המערבית בסמוך לכביש התוחם את השכונה, כאשר בין שתי הדפנות המתחם הבנויות משתרע שטח ציבורי פתוח. השטח הפתוח בליבה של התוכנית, ישמש כשטח ירוק לטובת תושבי השכונה, וימלא תפקיד בשמירה על המסדרון לנחל חניתה על משמעויותיו הסביבתיות

 

כפרניק 44356999888 שלומי מתפתחת

 

התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל ותוכננה על ידי בר לוי אדריכלים בניהול סיטילינק השקעות.

 

  

 

יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל: “רשות מקרקעי ישראל פועלת ליצירת פתרונות דיור מגוונים לציבור הרחב. אישורה של התכנית הנוכחית יאפשר, לראשונה מזה מספר שנים, לשווק ולהקים שכונת מגורים מעורבת שחלקה בבנייה צמודת קרקע וחלקה בבנייה רוויה, שתיתן מענה לצרכים שונים של האוכלוסייה במקום”.

 

כפרניק 0097900 שלומי מתפתחת

 

רפי אלמליח, מנהל בכיר אגף לתכנון ופרויקטים ברמ”י: “אני מברך על ההחלטה להפקיד את התכנית. מדובר בתכנית שבמסגרתה ניתן מענה להגדלת היצע יחידות הדיור בשלומי. התכנית כוללת תכנון איכותי עבור מגורים ומרחב ציבורי רחב לשימוש תושבי השכונה”.

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן