שדרוג IT במעיליא

דניאל טבלינסקי, מנמ"ר אשכול הרשויות גליל מערבי: דגש על אבטחת מידע * ראמי עטוה גזבר המועצה: התחלנו כמעט מאפס


 

המועצה המקומית מעיליא שדרגה את מערכות ה-IT  בפרויקט רחב היקף בעזרת אשכול רשויות גליל מערבי. מדובר בהשקעה חריגה, כ-300,000 ש”ח עבור המועצה שמונה 3,200 תושבים.

את הפרויקט הובילו דניאל טבלינסקי, מנמ”ר אשכול הרשויות גליל מערבי, וגזבר המועצה, ראמי עטוה. במסגרת הפרויקט בוצעה הקמה מאפס של הרשת הארגונית עם דגש מרכזי על אבטחת המידע.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-06-16-at-12.51.40-1 שדרוג IT  במעיליא
דניאל טבלינסקי, מנמ”ר אשכול הרשויות גליל מערבי: אבטחת מידע במעיליא

 

דניאל טבלינסקי, מנמ”ר האשכול: “לפני תחילת הפרויקט, כל נושא ה-IT במועצה היה מאתגר מאוד, ולא בהתאם לסטנדרט המקובל ברשות מקומית. מאגרי המידע היו מפוזרים ללא רשת ארגונית אחת ומאגר המידע הרגיש של לשכת הרווחה לא היה נגיש עקב בעיית האבטחה. אבטחת המידע הוא אחד התחומים הבעייתיים בלא מעט רשויות מקומיות בישראל. לשמחתנו אנו רואים שיפור משמעותי בנושא זה בחלק גדול מהישובים באשכול הרשויות שאנו מספקים להם שירותי מנמ”ר.

“בישובים רבים כמו מעיליא קיימת בעיה של העדר תשתיות IT בעיקר מסיבות תקציביות. מתן שירותי IT במיקור-חוץ למספר ישובים והיכולת שלנו להתאים את הצרכים שלהם למשאבים סייעה ליישם את הפרויקט רחב ההיקף ולשמחתנו הנהלת המועצה המקומית מעיליא נענתה לפרויקט מרגע שחבריה הבינו את חשיבותו.”

  

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-06-16-at-12.51.42-1 שדרוג IT  במעיליא
ראמי עטוה גזבר המועצה המקומית מעיליה: התחלנו מאפס

 

גזבר המועצה המקומית מעיליה, ראמי עטוה: “הפרויקט, שהחל עוד לפני הקורונה, סייע למועצת מעיליא להמשיך לתפקיד בזמן הסגרים, ועובדים יכולים היו לתת שירות מהבית. לפני כן מערכת המחשוב היתה בתפקוד נמוך מאוד, ללא בסיסי מידע ואבטחת מידע עם מיילים פרטיים של העובדים. סלנו גם סיב אופטי למחלקת הרווחה, הנמצאת באתר מרוחק ממבנה המועצה. בנוסף לפרויקט יש לנו תכניות לחיזוק הקשר עם התושבים באמצעות דף פייסבוק, ערוץ יוטיוב ואתר. בימים אלו אנו עובדים על פיתוח אפליקציה לתושבים וכן על חיבור המועצה ל’מוקד רואה’, שנועד להגביר את ביטחון התושבים.

“עלות הפרויקט כ-300 אלף ש”ח ממקורות עצמיים, מיזם ‘ישראל דיגיטלית’ של משרד ראש הממשלה וכמובן העזרה המשמעותית של דניאל ואשכול גליל מערבי”.

 

פרויקט מנהל מערכות מידע אזורי מובל ע”י אשכול רשויות גליל מערבי בשיתוף רשויות האשכול. למעלה משלוש שנים מקבלות שבע רשויות בגליל המערבי שירות מנהל מערכות מידע ברמה גבוהה. השירות הכולל הגדרת צרכים, גיבוש תכנית, ליווי לאורך התהליך, ועבודה עם מגוון עובדי הרשות בתחומים שונים.

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן