קורונה בגילון


המרכז הרפואי לגליל: חולה קורונה מאושפז בבידוד ביחידה לטיפול נמרץ * מקימים מחלקה מיוחדת לטיפול במחלה

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-02-17-at-16.19.34-scaled קורונה בגילון
המרכז הרפואי לגליל. צילום רוני אלברט

 

 

גבר בן 47, המתגורר ביישוב הקהילתי גילון שסמוך לכרמיאל, אובחן כחולה קורונה ומאושפז במרכז הרפואי לגליל בנהריה.

החולה נחת בישראל בתאריך 5.3 מאוסטריה (חולה מס’ 27). בתיאום עם משרד הבריאות, הגיע בשעת לילה למרכז הרפואי לגליל בנהריה, עם תסמינים חיוביים לקורונה. החולה מאושפז בבידוד בחדר לחץ שלילי ביחידה לטיפול נמרץ כללי. מצבו מוגדר קל, ובעת הגעתו היו לו חום ושיעול קל.

על פי משרד הבריאות, החולה נסע ברכבת מנמל התעופה בן גוריון לתחנת עכו, שם המשיך ברכב לביתו ונכנס לבידוד מוחלט. כעבור שלושה ימים הגיע בשעת לילה ליחידה לטיפול נמרץ כללי שבמרכז הרפואי, שם הוא מאושפז בבידוד. מנהלת היחידה למניעת זיהומים, ד”ר יעל זיו, מסרה כי מבדיקה שנעשתה בבוקר שלאחר הגעתו (יום שני 9/3/20), התברר כי כבר אין לו חום. בנוסף, צילום חזה שנעשה לו שלל אפשרות של דלקת ריאות.

מדובר בחולה הקורונה הראשון שמטופל במרכז הרפואי בנהריה, לאחר שעד כה הגיעו בשבועות האחרונים כ-10 מטופלים בחשד לקורונה, שעד מהרה נשלל, לאחר שהתקבלו התשובות מהמעבדה.

בימים אלו מוקמת באזור הצפון מערבי של המרכז הרפואי, מחלקה מיוחדת ומבודדת שתרכז את הטיפול בחולי הקורונה. על פי הנחיית משרד הבריאות, המחלקה תכלול 24 מיטות, כולל 4-2 עמדות לטיפול נמרץ. החולים (אם אכן יגיעו כאלו) יטופלו על ידי צוות רפואי וסיעודי, שעבר הדרכה לטיפול בחולי קורונה ואשר יהיה במיגון מלא. הצוות המטפל יכלול עובדים מהמחלקה הגריאטרית, בתוספת כוח רפואי וסיעודי נוסף על פי הצורך.

מנהל המרכז הרפואי, ד”ר מסעד ברהום, מסר כי המרכז הרפואי לגליל נערך בצורה האופטימלית ביותר לתרחיש של התפשטות הקורונה, תוך הכנת הצוותים והענקת טיפול הולם, בשיתוף הדוק עם משרד הבריאות.

 

עדכון 10/3/20:

הגבר בן ה-47 הועבר למרכז הרפואי רמב”ם, להמשך טיפול בתנאים אופטימליים, המאפשרים את המשך אשפוזו. מצבו מוגדר קל.
יצוין כי הגבר (“חולה מס’ 27”) הועבר ע”י מד”א בשעת לילה מאוחרת, תוך הקפדה מדוקדקת של הנחיות משרד הבריאות.

 

 

ידיעה קודמת על קורונה בכברי

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן