פוענחה סיבת המוות במעלות


חוקרי משטרת ישראל פענחו את סיבת מותו של דימטרי ריבקין ז”ל שנפצע קשה בתחילת החודש ונפטר בבית החולים * הוגש כתב אישום נגד ולדימיר פז’טנב, תושב מעלות בן 52

 

בתאריך 4.9.18 בשעות הערב המאוחרות התקבלה הודעה במוקד משטרת ישראל על קטטה במעלות בין מספר גברים כאשר אחד מהם התמוטט ואיבד את הכרתו. לאחר מספר ימים נפטר במרכז הרפואי בנהריה.

שוטרי משטרת ישראל הוזנקו למקום ובחקירה ראשונית סיפרו המעורבים כי הגבר הפצוע, דימטרי ריבקין בן 31, נפל מאופניו והתמוטט.

החוקרים פתחו בחקירה אינטנסיבית ממנה עלה חשד כי הפצוע נחבל במסגרת הקטטה ובשל כך התמוטט ונפצע באורח קשה. ריבקין פוונה לבית החולים נהריה וחוקרי משטרת ישראל עצרו שני חשודים ביניהם הנאשם, ולדימיר פז’טנב, תושב מעלות בן 52 שהיו עם המנוח במועד הארוע.

עם התפתחות החקירה ומותו של המנוח בבית החולים הועברה החקירה ליחידה המרכזית של מחוז צפון.

במהלך החקירה עלה כי הרקע לקטטה היה חוב כספי וחשד לפריצה. המשטרה מצאה כי בתאריך 3.9.18 בשעות הערב המאוחרות המנוח ישב במרכז המסחרי ברחוב הרב קוק במעלות יחד עם חבריו ושם שתו משקאות אלכוהליים. המנוח סיפר לחבורה כי חברו, רוסטם מחדייב, חייב לו כסף מזה זמן והוא לא מחזיר לו את הכסף. החברים, שכעסו על רוסטם שמתחמק מתשלום החוב, הגיעה יחד עם המנוח לביתו, פרצו את הדלת שלא הייתה נעולה, צעקו עליו ובשלב מסוים אף תקפו אותו בתוך הדירה ובחדר המדרגות עד אשר עוברי אורח תמימים שהזדמנו למקום הפרידו ביניהם.

בהמשך הלילה סיפר רוסטום לנאשם, ולדימיר פז’טנב, על כך שהותקף ע”י המנוח וחבריו. הנאשם, שגם הוא שהה קודם לכן במרכז המסחרי במעלות ושתה משקאות אלכוהליים, כעס מאד על מעשיו של המנוח ואמר כי בכוונתו להחזיר למנוח. רוסטום ואשתו ביקשו מהנאשם שלא לעשות דבר כי בכוונתם להגיש תלונה במשטרה כנגד המנוח.

סמוך לשעה 01:00 לפנות בוקר פגש הנאשם בריבקין שהיה רכוב על אופניים חשמליים ולצידו אחד מחבריו. הנאשם ניגש אל המנוח והתפתח ויכוח במהלכו המנוח הקניט את הנאשם. בתגובה, הכה הנאשם באמצעות אגרופו על ראשו של המנוח וזה נפל והתמוטט.

בתגובה, חברו של המנוח הכה את הנאשם וזה הכה אותו בחזרה באמצעות אגרוף לפנים וכתוצאה מכך החבר נפל על הארץ.

בהמשך חברו של המנוח פנה לנאשם ואמר לו “מה עשית הרגת אותו”. וזה השיב לו: “אז מה אם הרגתי אותו”.

לאחר מספר שניות הנאשם ביצע פעולות החייאה במנוח וביקש מהחבר להזמין אמבולנס וגם ביקש ממנו לומר לכוחות ההצלה שיגיעו כי המנוח נפל מאופניו. זו הגרסה הראשונה שנמסרה לשוטרים ולצוות הרפואי.

המנוח פונה לבית בחולים בנהריה כשהוא מורדם ומונשם וסובל מדימום במוח ובהמשך בתאריך 7.9.18 נקבע מותו.

מהמשטרה נמסר כי בסיום חקירה מקצועית ויסודית הצליחו לפענח את מותו של המנוח שנגרם כתוצאה מתקיפה ולא מנפילה ובסיום איסוף חומר הראיות וגיבוש התשתית הראייתית כנגד הנאשם, פרקליטות מחוז חיפה הגישה כתב אישום כנגד הנאשם בגין עבירות של הריגה, תקיפה הגורמת חבלה, והדחה בחקירה בנוסף לבקשה למעצרו של הנאשם עד תום ההליכים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-031-195x300 פוענחה סיבת המוות במעלות
ולדימיר פז’טנב מואשם ברצח דימיטרי ריבקין

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן