עמותת גיל הזהב והשולחן העגול


בניית תכנית אב רב שנתית לגיל השלישי בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים ובתמיכת מועצת כפר ורדים

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-11-10-at-12.57.57-scaled עמותת גיל הזהב והשולחן העגול
פגישת נציגי ועד העמותה במפגש עם עמותת שלהבת בטבעון

 

וועד עמותת גיל הזהב מודה מקרב לב לשרונה מאייר כנציגת המועצה ומעריך את מימוש הרעיון שהעמותה העלתה בזמנו בפני מועצת כפר ורדים, להקמת שולחן עגול עם הגורמים שפועלים כבר היום למען התושבים הוותיקים. אין ספק שהתיאום בין הגופים השונים ואיגומי המשאבים יכולים לתרום בכל המישורים.

עם זאת יש לשמר את האופי הייחודי והעשייה העצמאית של כל אחד מהגורמים הפועלים. חשוב לזכור שפעילות מתנדבים מהווה את אחד מהנדבכים המשמעותיים בכפר.

ברוח הזאת רצינו לחדד את היתרונות שיש הן למועצה והן לכלל התושבים מקיומה של עמותת גיל הזהב:

העמותה הוקמה לפני כשנה, בשיתוף מחלקת הרווחה, במטרה לתת ביטוי לקולם של האזרחים הוותיקים, לאפשר להם להמשיך לחיות בכפר ולמצוא בדחיפות מענים מותאמים לצרכיהם המשתנים. כל זאת תוך שיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים.

 

העמותה מנוהלת כרגע ע”י וועד מתנדבים זמני בן עשרה חברים,  המפעיל וועדות משנה:

– ד”ר אריה ברן – יו”ר העמותה, יו”ר ה”ועדה לאיתור מקורות מימון וגיוס תרומות” וחבר ב”ועדה לקידום שירותי רפואה”.

– דינה להב – מזכירת העמותה.

– עליזה כ”ץ – יו”ר ה”ועדה להרחבת מועדון הזהב”.

– טובה פריאל – חברת הועדות – “קידום שירותי רפואה” ו”הרחבת מועדון הזהב”.

– ד”ר עתליה מוסק – יו”ר ה”ועדה לבניית תכנית אב לגיל השלישי”.

– ד”ר אורדית טרנטו – אחראית על אתר העמותה.

– דינה שחר – רכזת פניות הציבור וחברה בועדה “ליעוץ, מיצוי זכויות ופניות הציבור”.

– רינה חביב – יו”ר ה”ועדה לייעוץ, מיצוי זכויות ופניות הציבור”.

– עו”ד אסתר סלמוביץ – יו”ר ה”ועדה לקידום שירותי רפואה”.

– ארנה מאיר – דוברת העמותה.

 

מיד כשיתאפשר, מבחינת תנאי הקורונה, מתוכננת אסיפה כללית שבין היתר תבחר את ועד העמותה, ועדת ביקורת ואת בעלי התפקידים השונים.

כדאי לדעת שעמותה היא התאגיד היחיד המוכר עפ”י חוק כמלכ”ר (מוסד ללא כוונות רווח) המאפשר קבלת תמיכות, תרומות ומידע. והעמותה אכן מתכננת גיוס תרומות למיזמים השונים שהיא מקדמת.

העמותה, בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים ובתמיכת מ.מ. כפר ורדים עוסקת בבניית תכנית אב רב שנתית שתיתן מענה למגוון רחב של נושאים רלוונטיים לגיל השלישי.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-11-11-at-09.27.16-1-scaled עמותת גיל הזהב והשולחן העגול
ועד עמותת גיל הזהב כפר ורדים בזום

 

בשלב הראשון נערכו סקרים בקרב בני 60 עד 80 ובני 80 ומעלה, כדי לבחון את הצרכים לעומת המענים הקיימים והנדרשים. במקביל מתבצע מיפוי כל הארגונים והמסגרות המציעים שירותים למבוגרים בכפר.

למימוש המהלך נבנה צוות מקצועי שיוביל את התווית תכנית האב בשיתוף התושבים הוותיקים עצמם, יקבע לוח זמנים להתמודדות עם פיתוח המענים הנדרשים, יתעדף את הפרויקטים ויפעל להגשמתם.

עם תחילת הסגר הראשון הפעילה העמותה, כסיוע למנהלת מחלקת הרווחה, מערך של מתנדבים שניהלו קשר שוטף עם המבוגרים בכפר, במטרה לברר איך ניתן לסייע ולהקל עליהם בתקופה קשה זו, קשר שהופעל באופן חלקי גם במהלך הסגר השני.

העמותה מפעילה וועדה לקידום שירותי בריאות, וזו בדקה את השירותים הניתנים בכפר ע”י שתי קופות החולים, איתרה צרכים נדרשים ומטפלת בהשגתם ובהנגשתם.

העמותה מסייעת לד”ר רפי בעהם להפעיל את פרויקט “תן כבוד” של איחוד הצלה. מדובר במיזם הדואג לשמירת קשר שבועי המבוסס על מפגשים אישיים ומעקב רפואי שוטף ע”י מתנדבים בעלי הכשרה.

הנושא הראשון שהעמותה לקחה על עצמה הינו לקדם בהובלת ועד מועדון גיל הזהב הוא הרחבת המבנה הפיסי של המועדון. פירוט לגבי תכנון ההרחבה של המבנה לגיל הזהב ניתן לראות באתר העמותה כולל התהליך המובנה, שמות העוסקים בתכנון, שרטוטים ועלויות.

עד היום התקיימו מספר פגישות בנושא עם אדריכלים, מהנדסים ותושבים, גובשה תכנית ארכיטקטונית כולל עלויות, שהוצגה בפני ראש המועצה אייל שמואלי, ולאחר שתאושר במועצה היא תוגש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

בשל המקום המרכזי שהעמותה רואה ביצירת קשר אישי עם האזרחים הוותיקים מופעל מרכז לפניות הציבור שעוסק גם בייעוץ ובמיצוי זכויות.

החל להתגבש מהלך של בניית שת”פ עם בי”ס “אמירים”, במטרה לבנות מארג בין דורי ששתי קבוצות הגיל יצאו נשכרות ממנו.

לאחרונה עלה לאוויר אתר העמותה המנגיש את כל הפעילויות שלה ושל הגורמים הנוספים שעוסקים בגיל השלישי בכפר ומחוצה לו. באתר ניתן למצוא פרטים נוספים בקשר לנושאים שצוינו לעיל.

אנחנו קוראים לחברים נוספים להצטרף אל 160 החברים שכבר איתנו בעמותה. ככל שנהיה רבים יותר, כוחנו יגבר וקולנו יישמע.

בפגישה שהתקיימה לאחרונה בין ראש המועצה לבין נציגי העמותה, אמר שמואלי כי רואה בעמותה זרוע ביצועית של המועצה בכל הנוגע לאוכלוסיית הגיל השלישי והגורם שיתכלל את כל הנושא בכפר.

למותר לציין שכל פעילות העמותה נעשית בהתנדבות מלאה וכל חבר שמצטרף אליה מוזמן לבחור ולהיבחר לכל אחת מהוועדות שלה, וכמובן להשפיע על בחירת אפיקי הפעילות שהעמותה מתמקדת בהם.

ההובלה של המועצה את השולחן העגול היא חשובה ומשמעותית ואנו מקווים שהישיבה בשולחן כזה תעצים את הפעילות של כל אחד מהגופים שתורמים בהתנדבות לטובת הציבור כולו ושבני הגיל השלישי יצאו נשכרים מכך.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2020-11-10-at-13.20.48-scaled עמותת גיל הזהב והשולחן העגול
מפגש בטבעון

 

נשמח שכל תושב מעל גיל 17 יבחר להצטרף לעמותה (בסוף גם הצעירים מזדקנים…) וכך להשפיע על איכות החיים לה זכאים בני הגיל השלישי…

כמובן שחשיבות מיוחדת יש להצטרפותם של בני שישים (60) ומעלה שמעוניינים להביא למודעות הציבור כולו את סדר העדיפויות ההולם את צרכיהם ולקדם עשייה למימוש צרכים אלו.

כדי להירשם ניתן להוריד את טופס ההצטרפות מאתר העמותה. ו/או לפנות אל יו”ר העמותה, או מזכירת העמותה, או רכזת פניות הציבור, או כל חבר ועד אחר.

דמי החבר הם 120 ש”ח בלבד לשנה.

 

 


4 תגובות

 1. בן עמי הגב

  נהניתי
  בהצלחה

  מאמין שהמועצה תקבל הרבה כוח לפעילויות עבור הגיל השלישי בכפר קבוצה המהווה למעלה מ20 אחוז מהתושבים 1600 איש זה המון מכל מבט.
  ב ה צ ל ח ה

 2. יעקב זיו הגב

  אנא שתפו אותנו בחוויית הביקור בטבעון.

 3. הרחבת מועדון הזהב | כפרניק הגב

  […] העמותה לגיל הזהב בכפר ורדים הציגו בפני מליאת מ.מ. כפר ורדים את תכניתם להרחבת מועדון […]

 4. הקשישים, העמותה והטכנולוגיה – סיפור הצלחה | כפרניק הגב

  […] מוותיקי הכפר חברו לאסיפה כללית ראשונה של עמותת גיל הזהב כשהם ספונים בבתיהם ומחוברים לישיבה באופן פעיל דרך […]

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן