סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות

שר האוצר ושרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות: מיגון הצפון כביש 6 עד לשלומי * מאות מפגינים ערכו קבלת פנים לשרים הגזעניים וההומופובים


 

 

שר האוצר, בצלאל סמוטריץ ושרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק נפגשו היום (שני 17/4/23) במרכז צעירים מטה אשר עם ראשי הרשויות בצפון. 

במפגש השתתפו גם מנכ”ל משרד האוצר שלומי הייזלר, מנהל רשות המסים ערן יעקב, המשנה למנכ”ל ישראל מלאכי ומתן יגל מאגף התקציבים. המפגש היה “הכנה” עם ראשי הרשויות בגבול הצפון לקראת אישור החלטת ממשלה.

מאות מפגינים ערכו לשרים הגזענים וההומופובים – “קבלת פנים” בכניסה לאירוע.

 

כפרניק DSC_1886-scaled סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות
ראשי הרשויות בצפון עם שר אוצר והשרה למשימות לאומיות

 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ לראשי היישובים בגבול הצפון, חברי פורום קו העימות:

“הגעתי לכאן קודם כל כדי לשמוע, בסוף הממשלה היא שלכם ואנחנו מחויבים לכם. בנוסף, ביקשתי מראש הממשלה לקבל שלוש הצעות מחליטים מיידיות. אחת לעוטף עזה, אחת ליישובי קו העימות בצפון ואחת ליהודה ושומרון. כל איזור עם הצרכים הביטחוניים שלו.

“הרקע הוא ההבנה שמה שצריך לעשות צבאית, צריך לעשות. אני לא מוכן בשום פנים ואופן שנחזור בצפון למצב של טפטופים. אבל מעבר להתייחסות הצבאית, התשובה הציונית מאז ומעולם היא לחזק את העשה טוב, את היישובים שלנו שמרכיבים אותם תושבים חזקים ואיתנים, גם ברמה הערכית וגם ברמה החברתית.

“אני רוצה לצאת היום עם התנעה משותפת של תהליך החלטת הממשלה. המאפיינים של החלטות ממשלה אזוריות הם שיתוף הפעולה. ההחלטה תהיה משותפת לכלל המשרדים. משרד האוצר ומשרד רה”מ מובילים את ההחלטה אבל אנחנו נעבור משרד משרד ונראה מה כל משרד יכול לתת. מה שצריך להוסיף, נוסיף. כמובן, משרד המשימות הלאומיות בראשות השרה סטרוק מגויס אף הוא למשימה.

“כל זה לא סותר החלטה גדולה יותר שצריך להביא לכל איזור הגליל שכוללת הקמת שדה תעופה, עוד מקומות עבודה וצרכים נוספים. תכנית מיגון הצפון יוצאת לדרך. הכנסנו בתר”ש הקרוב מאות מיליוני ש”ח לארבע השנים הקרובות. בנוסף, תקציב רכבת קריית שמונה אושר ותקציב ביצוע כביש 6 עד היישוב שלומי אושר. ממשלת ישראל מחויבת לתושבי הצפון שעושים ציונות ונושאים רוח איתנה שמנשבת לכל החברה הישראלית”.

 

כפרניק MO5_4997-scaled סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות

 

במסגרת החלטת הממשלה המתגבשת, נבחנת הקצאת משאבים משמעותיים, לטובת יישובי קו העימות בנושאי ביטחון, בריאות, תשתיות, כלכלה ותעסוקה, לטובת חיזוק יישובי הגבול הצפוני של מדינת ישראל.

כמו כן, מתגבשת החלטה לתכנית מקיפה למיגון הצפון, תקצוב רכבת לקריית שמונה, הארכת מקטע כביש 6 ועוד.

 

שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק: “יש לנו החלטה נחושה: לשים את הצפון – במרכז. לחזק את הצפון, למען כל מדינת ישראל. אנחנו נביא בקרוב להחלטת הממשלה את התכנית של החטיבה להתיישבות לחיזוק הישובים הקדמיים, ישובי גבול הצפון. תכנית לקליטת 2,000 משפחות חדשות בישובים שלאורך הגבול, כל הישובים, מכל הסוגים, לאורך כל הגבול ממזרח למערב.

“התכנית כוללת הטבות בתחום סבסוד העלויות להקמת מבני מגורים, הקמה ושיפוץ תשתיות ומבני ציבור, שיפור השירותים לתושבים, תמיכה ביזמות עסקית, ואלמנטים נוספים שירימו את הישובים האלה, אנחנו מתכוונים לחזק את הצפון גם באמצעות שינוי במפת אזורי עדיפות לאומית. המפה החדשה שאנחנו עמלים עליה, תייצר מגנט משמעותי שימשוך ציבורים חדשים וצעירים צפונה, ותאפשר תנופת פיתוח לכלל הישובים בצפון”.

  

 

ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו”ר פורום קו העימות משה דוידוביץ: “אירחנו במטה אשר היום את שר האוצר וצוותו כולל הצוותים הבכירים והמקצועיים ובהשתתפות כל ראשי רשויות הפורום. הצגנו את הנתונים המספריים וההבטחות שניתנו לאורך השנים.

 

כפרניק 0e5f80a6-24a9-4ce9-980b-8101ba339629-scaled סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות
שר האוצר בצלאל סמוטריץ’ ויו”ר פורום קו העימות ומ.א. מטה אשר משה דוידוביץ

 

“אני מודה לשר על הגעתו, על הנכונות למענה על חלק ניכר מהדרישות שהצגנו וההירתמות. אחת הבשורות שכבר ניתנו ויצאנו איתם מהפגישה היא הבטחת השר לחיבור כביש 6 ישירות עד שלומי. הסברתי באופן מעמיק כי תושבי הצפון אינם אזרחים סוג ב’ וצריך להפסיק להתייחס אלינו כך. כדוגמא הסברתי כי לא יעלה על הדעת שמכשור רפואי במרכז הארץ יהיה שונה מהמכשור בצפון הארץ, כנ”ל לגבי כבישים ותשתיות ובטח ובטח ביטחון של התושבים שנושאים על גבם את רצונם לגור באזור היפה ביותר בישראל ובקו הגבול.

 

כפרניק 48733b7d-862e-4353-9f6d-f2148f670d2e-scaled סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות

 

“השר הבטיח שינתן סיוע מיידי ליישובי הצפון לאור הסבב האחרון. וכן שתקודם תכנית חיזוק בהובלת משרד רוה”מ ובשיתוף משרד האוצר והמשרדים הרלוונטיים וכן בשיתוף נציגי הפורום. כמו כן התחייב כי תקציב החטיבה להתיישבות יוכפל פי ארבע למרחב הכפרי.

“נמשיך לפעול ונעקוב אחר המתרחש כדי לוודא את קבלת התקציבים למענם ובטחונם של תושבי הצפון ובראשם מיגון האוכלוסיה”.

  

במפגש השתתפו משה דוידוביץ יו״ר פורום קו העימות וראש מ.א מטה אשר, רונן מרלי ראש עיריית נהריה, אייל שמואלי ראש מ.מ כפר ורדים, גבי נעמן ראש מ.מ שלומי, אביחי שטרן ראש עיריית קריית שמונה, שמעון גואטה ראש מ.ע מעלה יוסף, גיורא זלץ ראש מ.א גליל עליון, ארקדי פומרנץ ראש עיריית מעלות תרשיחא, ניצן פלג ראש מ.א גליל תחתון, דימיטרי אפרצב ראש ממ קצרין, יאסר גדבאן ראש מ״מ כסרא סמיע, עבדאללה חיר אלדין ראש מ״מ חורפיש, אליאס אליאס ראש מ״מ גוש חלב, עלי חליל אבו איאד ראש מ״מ בענה, אור אילן ראש מ״מ יסוד המעלה, פוטד עווד ראש מ״מ מזרעה, ד״ר מתי אבני ראש מ״מ מסעדה, עארף חתאם ראש מ״מ מעיליא, בני בן מובחר ראש מ״א מבואות חרמון, ראשי נגם ראש מ״מ בית ג׳אן, סויד סויד ראש מ״מ פקיעין, דכואר אדגאר ראש מ״מ פסוטה, חיים רוקח ראש מ״א גולן, שמעון סויסה ראש מ״מ חצור הגלילית, עמית סופר ראש מ״א מרום גליל, דולאן אבו סאלח ראש מ״מ מגדל שמס, דוד אזולאי ראש מ״מ מטולה, הושעיה הררי מנכ״ל החטיבה להתיישבות, יו”ר לב בגליל אופיר שיר.

 

כפרניק MO5_4835-scaled סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות
אייל שמואלי כפר ורדים ובני בן מובחר מבואות חרמון

 

 

כפרניק 2f8f61f1-60a0-43b0-9772-e1bf77d32f6b-scaled סמוטריץ וסטרוק עם פורום קו העימות

 

הסיור של שר האוצר הינו חלק מסדרת מפגשים אינטנסיבית עם ראשי הרשויות באזורי העימות במטרה לקדם 3 החלטות ממשלה מידיות לחיזוק החוסן הלאומי והחברתי, לקידום צמיחה דמוגרפית ותשתיות, ולחיזוק מרכיבי הביטחון בישובי עוטף עזה, קו עימות צפון ויהודה ושומרון.

צילום:

Ritvo photography

 


תגובה אחת

  1. אריק הגב

    כפר ורדים ישוב קו עימות צמוד גדר

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן