סגן שביט בן משה סוגר מעגל

קצין צה"ל ממעלות-תרשיחא במשלחת מיוחדת להבאת את עצמות החייל מרטין דוידוביץ' ז"ל


 

משלחת מיוחדת של משרד הביטחון וצה”ל נמצאת השבוע בפראג, בירת צ׳כיה, על מנת להביא לקבורה בישראל את עצמותיו של חלל צה”ל, טוראי מרטין דוידוביץ’ ז”ל – שנהרג בתאונת אימונים בשנת 1948, במהלך קורס צניחה של הבריגדה הצ’כית, ומאז הוא קבור בבית העלמין היהודי החדש בפראג.

במשלחת משתתף גם סגן שביט בן משה, קצין צנחנים ממעלות תרשיחא.

 

כפרניק WhatsApp_Image_2021-10-27_at_16.46.58_1-scaled סגן שביט בן משה סוגר מעגל
סגן שביט בן משה (רביעי מימין) מצדיע לארונו של טוראי דוידוביץ’ ז”ל

 

לבקשת משפחת החלל, שהוגשה לאגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון ולצה”ל, ובאישור המועצה הציבורית להנצחת החייל יצא המבצע לדרך בשיתוף נספחות צה”ל בצ’כיה, שגרירות ישראל בצ’כיה ומשרד ההגנה הצ’כי.

בתחילת השבוע הוצאו עצמותיו של טוראי דוידוביץ’ ז”ל והועברו לארון קבורה שהוטס לארץ. על קברו הישן בפראג תוצב אנדרטה שאותה הביאה במיוחד המשלחת מישראל.

מטוס חיל האוויר הישראלי עם לוחמים ומפקדים מחטיבת הצנחנים, בניהם סגן שביט בן משה ממעלות-תרשיחא, מפקד בגדוד 890, משתתפים במשלחת הכבוד לשאת את ארונו של טוראי דוידוביץ’ ז”ל. בנמל התעופה בצ’כיה נערך טקס צבאי בהובלת החזן הצבאי הראשי, סגן-אלוף (מיל’) שי אברמסון, ולאחריו יצאה המשלחת חזרה לישראל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-27-at-19.37.37-2-scaled סגן שביט בן משה סוגר מעגל
משלחת צה”ל והצנחנים בדרך לפראג

  

היום (חמישי 28/10/21) בשעה 16:00 יובא חלל צה”ל דוידוביץ’ למנוחת עולמים בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, בנוכחות בני משפחתו, המגיעים במיוחד מארה”ב לישראל

כאמור, במשלחת משתתף גם מפק”ץ צלפים בגדוד 890, סגן שביט בן משה, בן 21 תושב מעלות תרשיחא. לשביט שישה אחים, השירות בחטיבה האדומה הוא עניין משפחתי. אריאל, אחיו של שביט, הוא מ”פ בסיירת צנחנים. שביט למד בפנימייה הצבאית בחיפה.

סגן שביט התגייס בנובמבר 2018 לחטיבת הצנחנים, הגיוס לחטיבה היה הגשמת חלום עבורו.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-10-27-at-19.35.49-scaled סגן שביט בן משה סוגר מעגל
סגן שביט בן משה ממעלות: שירות בצנחנים היה עבורי הגשמת חלום

 

כאשר שאלנו את שביט אודות חוויה משמעותית שעבר בשירותו הצבאי שביט שיתף: “הייתי מפקד צוות בפלגת המסלול, בזמן במבצע ‘שומר החומות’, והוקפצתי לעזה יחד עם לוחמיי מאימון. בשיח שערכתי עם חיילי על תרחיש בו נידרש להיכנס למבצע רגלי ביקשתי מחיילי לשתף בתחושותיהם. החיילים השיבו כי הם מרגישים בטוחים מכיוון שהם סומכים האחד על השני, הרי הכל זה הצוות. הייתי גאה בהם.”

 

 
2 תגובות

  1. מצטיין: רס”ן אריאל בן משה | כפרניק הגב

    […] רק לפני ימים ספורים התפרסמה ידיעה על השתתפותו של סגן שב…, ושוב המשפחה בכותרות. הפעם אחיו הגדול: […]

  2. חתן התנ”ך ממעלות | כפרניק הגב

    […] רק לאחרונה דיווחנו כאן על הצטיינות לרס”ן אריאל בן משה ועל מסע מיוחד של סגן שביט בן משה. […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן