ניפגש בלובי!

מועדון לאזרחים הוותיקים: 3 פעמים בשבוע עם התעמלות, ארוחת בוקר ופעילות חברתית


 

בימים אלו נפתח מועדון חדש בכפר לאזרחים ותיקים: מועדון הלובי. המועדון הוקם בחסות המועצה ובברכתו של ראש המועצה אייל שמואלי, שרואה חשיבות מרובה בהרחבה והעמקה של השירותים הקהילתיים לאזרחים ותיקים, המועדון מנוהל על ידי המחלקה לשירותים חברתיים. הצלחתו היא הצלחתנו, שכן מדובר בשרות ראשון המוקם ביישוב מטעם משרד הרווחה המיועד לאזרחים ותיקים, הצלחתו תסייע לנו בהבאת שירותים נוספים ותקציבים הנחוצים להשקעה בשכבת גיל, שכן הצרכים הולכים וגוברים עם הזדקנות היישוב.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-07-09-at-10.42.02-1-scaled ניפגש בלובי!
מועדון הלובי בכפר ורדים

 

המועדון עושה את צעדיו הראשוניים, בכתבה זו נשתף ברציונל ומחוויות תהליך ההקמה, אנו קוראים לקהל תושבי כפר ורדים הוותיקים להצטרף אלינו למועדון.

מועדון הלובי, שואף ליצור בקרב משתתפי המועדון תחושה חזקה של שייכות למקום מכיל, מכבד ומקבל, בהסתמך על משנתו של ד”ר אלפרד אדלר, מייסד הפסיכולוגיה האינדיבידואלית, האדם מונע מהצורך לדעת ולחוש את מקומו בעולם. מראשיתו יש לו דחף חזק להרגיש שייך ואהוב.

  

בחודשים האחרונים, שבהם התחיל לפעול מועדון הלובי, מטרה זו עמדה לנגד עינינו. המועדון מתקיים בלובי המרכז הקהילתי בכפר ורדים, 3 פעמים בשבוע, הוא מהווה מקום מפגש לקבוצות ותיקים שחלקם ממייסדי הכפר וחלקם עשו את המעבר ליישוב לא מזמן.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-07-09-at-10.42.03-scaled ניפגש בלובי!
פעילות יצירתית אמנותית בלובי

 

היום מתחיל בהתכנסות לבוקר פעיל ועשיר, מתובל בצחוק, דמעות וסיפורי חיים. ככל שההכרות מעמיקה מורגש השיתוף בחוויות, גוברת תחושת היחד והשייכות למקום ובעקיפין מתחזקת תחושת החוסן הקהילתי. ניתן לחוש, לאחר שנה וחצי מורכבת של תקופת הקורונה שכללה סגרים ובידודים, בצורך לשתף ולחזק את תחושת השייכות.

שני עקרונות מרכזיים מנחים אותי (ליה שניידר לוי – רכזת המועדון) בבניית לוח פעילות המועדון:

  1. בניית מסגרת מסודרת למשתתפים קבועים: ביצוע על סמך תכנית קבועה וידועה הכוללת: התכנסות, התעמלות, ארוחת בוקר ופעילות חברתית העשרתית.
  2. שאיפה למקסימום מעורבות רגשית ואקטיביות של משתתפי המועדון בפעילות. עיקרון זה בא לידי ביטוי עצמי במעגלי שיח, לימוד כלים בסדנאות להתפתחות אישית, יצירה בערוצי אמנות מגוונים וצבירת חוויות מאחדות כמו שירה בציבור, טיולים וחגיגת אירועים משותפים.

מתוך השקפה זו של מקסימום מעורבות, נוצרת אווירה שיתופית, המועדון מהווה מסגרת שמעניקה שירות, והמשתתפים עצמם מסייעים בארגון החלל ובהגשה, פינוי האוכל וכן התגבש צוות מתנדבות תפעולי, כמו כן רוח ההתנדבות הידועה בכפר לא פסחה על המועדון והיא מושכת גם מנחים להתנדב בלובי.

  

 

בתקופה זו, העוסקים בעשייה פועלים להתאמת פעילויות שיענו על הרצונות והצרכים באופן מיטבי, לתושבים, ליישוב ולקהילה תוך סנכרון, התאמה והשלמה עם המועדונים הקיימים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-07-09-at-10.42.02-scaled ניפגש בלובי!
ליה שניידר לוי: התעמלות בלובי

 

אנו תקווה שאנשים שמחפשים מסגרת חברתית יגיעו למועדון ויצרו יחד עם שאר החברים מסגרת שייכות, חברה שמחזקת ומעצימה.

ברצוננו להודות בהזדמנות זו לראש המועצה, אייל שמואלי, שתומך ומלווה את  הקמת המועדון ביישוב, לצוות חנות יד שנייה שבזכות תרומתו נרכש ציוד ראוי מכבד ומכובד המותאם לגיל השלישי ולכל העוסקים במלאכה מאחורי הקלעים ביום יום: מנכ”לית המועצה- תמי חצ’ואל, מנהלת המח’ לשירותים חברתיים- ענת גנץ, רכזת מתנדבים יישובית- גלית ברטה, ציפי דיקמן ושלומית פיש, מובילות ארגון של”ם (שירות לאומי למתנדב) שותפות לחזון ולהוצאתו לפועל ומנהלת המרכז הקהילתי מיי טל גנגרינוביץ דרורי.

כתבה: ליה שניידר לוי – רכזת המועדון

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן