נהריה: בר סימן טוב ביוספטל. כרמיאל: מיון ו-US

חדשות כללית גליל מערבי: ביקור מנכ"ל משרד הבריאות בנהריה. מיון קהילתי ואולטרה סאונד תינוקות בכללית יועצת כרמיאל


 

משה בר סימן טוב, מנכ”ל משרד הבריאות, ביקר השבוע במרפאת כללית יוספטל בנהריה.

השתתפו בסיור גם ד”ר ספי מנדלוביץ משנה למנכ”ל משרד הבריאות, ליאור ברק סמנכ”ל פיקוח על קופות החולים במשרד הבריאות, ואלעד הדר ראש אגף רפואה בקהילה במשרד הבריאות. את הביקור ליוו מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי בכללית רונן נודלמן, צוות המרפאה והנהלת האזור.

 

כפרניק KAL1-scaled נהריה: בר סימן טוב ביוספטל. כרמיאל: מיון ו-US
מנכ”ל משרד הבריאות בביקור במרפאת יוספטל כללית נהריה

 

המנכ”ל שוחח עם צוות המרפאה על האתגרים עמם הם מתמודדים בימים אלו ושמע מהם על עבודתם המאומצת.

ד”ר חסן ח’ר אל דין, מנהל המרפאה, סקר את פעילות המרפאה, בה מטופלים מפונים רבים מכל אזור הגליל המערבי. מנהלת האזור, ד״ר ליעד ורדי, סיפרה על הערכות המנהלת לשעת חירום במידה ותהיה הסלמה בגזרה הצפונית.

מנהל המחוז רונן נודלמן עדכן על היערכות המחוז באזור הגליל המערבי מאז פרוץ המלחמה, הכוללת אבזור ומיגון המרפאות, המשך מתן שירות מלא ביישובי קו הגבול לתושבים כולל בישובים מפונים כמו שלומי וערב אל עראמשה, שירות במרפאות אזוריות למספר רב של ישובים שפונו כמו במרפאת גרנות, פתיחת 14 קייטנות לילדי עובדים ברחבי המחוז בימי המלחמה הראשונים.

בנוסף סיפר על פעילויות חשובות נוספות כגון תגבור צוותים ביחידה לשיקום וטיפול ביתי ואשפוז בית פסיכיאטרי, שנותנים מענה למספר רב של מטופלים ומאפשרים צמצום הגעה של מטופלים לבתי החולים.

נודלמן חזר והדגיש במהלך המפגש את הערכתו הרבה לצוותים הרפואיים בכל מרפאות הגליל המערבי על המחויבות והמסירות למתן שירות למטופלים בתנאים לא פשוטים בשגרה ובחירום.

המנכ”ל התרשם מאוד מהפעילות במרפאה וכן מסקירת הפעילות הכוללת והודה לעובדים על תפקודם ועשייתם.

 

**

  

חדש בכרמיאל מקצועית: אולטרסאונד פרקי ירכיים לתינוקות

אולטרסאונד פרקי ירכיים היא בדיקה קצרה, אינה פולשנית או כואבת וללא צורך בהכנה מיוחדת. בדיקה זו נחשבת לכלי חשוב באבחון גדילה לא תקינה בקרב תינוקות. היא מבוצעת באמצעות גלי קול, במטרה לזהות מוקדם בעיות התפתחות הירכיים ולאפשר טיפול מהיר ויעיל של הבעיה.

 

כפרניק KAL2-scaled נהריה: בר סימן טוב ביוספטל. כרמיאל: מיון ו-US
ד”ר בכר ג’ואברה עם טכנאי הרנטגן מג’יד סכראן וכאמלה פארס

 

ד”ר ג’ואברה בכר מומחה באורתופדיה, אורתופדיה ילדים ואורתופדיה כירורגית בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי ואורתופד בכיר בבית חולים כרמל מקבוצת כללית: “ניתן לבצע את בדיקת האולטרסאונד כבר בגיל שבועיים אך הגיל המומלץ הוא החל מגיל 6 שבועות עד חמישה חודשים, כשהזמן האידיאלי לבדיקה הוא בטווח גילאים 4-6 שבועות. כיום הבדיקה מיועדת לכלל התינוקות אך עד לא מזמן הבדיקה הייתה מומלצת לילודים עם גורמי סיכון כגון: לידת תאומים, ילד ראשון, לידה במנח עכוז, גנטיקה ולידה בניתוח קיסרי, לידה טראומטית למשל, שבר עצם הבריח ויתר מי שפיר” .

בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי ניתן לבצע את הבדיקה במספר מכונים ברחבי המחוז: נהריה, עכו, זבולון ולין וכעת מטופלי כללית בכרמיאל, לא צריכים להגיע לעיר הסמוכה על מנת לבצע Us  פרקי ירכיים. החל מהחודש ניתן לבצע את הבדיקה במרפאת כללית כרמיאל יועצת.

ד”ר בכר ג’ואברה מבצע את הבדיקה הקלינית לתינוק ואת האולטרסאונד, בסיוע של טכנאי הרנטגן בכללית כרמיאל, מג’יד סכראן וכאמלה פארס. התוצאות ניתנות במקום.

תיאום תור דרך *2700

 

  

מטופלי כללית בכרמיאל והסביבה: אין צורך לרוץ למיון

במיון הקהילתי של כללית בכרמיאל מרפאה מקצועית פועל צוות מומחים מיומן עם תנאים מיוחדים כמו חדר השהיה למעקב, בדיקות, עירויים, בדיקות הדמיה, מעבדה דחופה ואף בית מרקחת – שירות שאין בחדר מיון בבית חולים.

 

כפרניק KAL3 נהריה: בר סימן טוב ביוספטל. כרמיאל: מיון ו-US
הטכנאית אליאנה שהלה במיון כללית מקצועית כרמיאל

 

ד”ר סלימאן עבדאללה, מנהל מרפאת כללית כרמיאל מקצועית: “בפועל, רוב המקרים המגיעים למיונים הקהילתיים מטופלים ואין צורך בהמשך טיפול בבית החולים.

“היתרון של השירות במיונים הקהילתיים הוא שהרופאים מנוסים ובעלי מומחיות כנדרש בשירות הפועל בקהילה וההמתנה קצרה בהרבה מאשר בחדר מיון. לרשות הצוות מעבדה לבדיקות דחופות, מכון רנטגן ובית מרקחת. השירות קרוב לבית ולמטופל והוא חוסך את הזמן הרב שיש בהמתנה בחדר מיון בבית חולים.

“עכשיו הכנסנו שירות מעבדה חדש למיון: בדיקת טרופונין – בדיקה כימית המאפשרת לאבחן התקף לב. טרופונין הוא חלבון הלוקח חלק בתהליך כיווץ שריר הלב. פגיעה בתאי שריר הלב גורמת לשחרור יתר של טרופונין לדם. לכן בעזרת בדיקת כימית אפשר לזהות אם המטופל עבר אירוע לבבי.”

המיון הקהילתי של כרמיאל נמצא במרפאת כללית כרמיאל יועצת ברחוב מורד הגיא 100, קומה 1. ניתנים בו מגוון שירותים כגון: עירוי נוזלים, תרופות נגד כאבים וטיפול אנטיביוטי דרך הוריד, עירוי ברזל, טיפול שוטף במחלות אקוטיות.

השרות ניתן ללא הפנייה, למטופלים החל מגיל 16 והוא פעיל 6 ימים בשבוע, בימי חול בין השעות 8:00-19:00 ובימי שישי עד השעה 12:00.

 

(כתבה פרסומית)

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן