מעל 440 התנגדויות


טורבינות הרוח עדיין לא מסתובבות בגליל המערבי: הוגשו תכניות לתשע טורבינות באזור תפן, לפידות וכסרא * תושבי האזור מתנגדים

 

הלל גלזמן

 

שתי תכניות לטורבינות רוח הופקדו בוועדה המחוזית צפון, כאשר ניתן במשך 3 חודשים להגיש התנגדויות. התכניות הוגשו על ידי חברות “אנלייט” ו”זודיאק” ובהן 8 טורבינות רוח גדולות (כ-200 מטר גובה) ואחת בינונית (75 מטר גובה) המתוכננות בשטחים החקלאיים של תושבי כסרא ולפידות מדרום לאזור התעשיה תפן, ממזרח ללפידות וממערב ומדרום לכסרא. ראו מפה להלן.

 

כפרניק 888154 מעל 440 התנגדויות
טורבינות רוח בהפקדה.

 

תושבי יישובי משגב (חרשים, לבון והר חלוץ) הכינו התנגדויות של תושבי יישוביהם לתכניות אלו. במקביל – הוכנו התנגדויות של תושבי כסרא ולפידות. גם תושבים מכפר ורדים הצטרפו לכתיבת התנגדויות לתכניות אלו.

סך הכל הוגשו מעל 440 התנגדויות לתכנית של חברת “אנלייט” ובימים אלו מוגשות לוועדה המחוזית ההתנגדויות לתכנית של חברת “זודיאק” לטורבינות שמדרום לתפן. הוועדה המחוזית אמורה לבחון את ההתנגדויות בחודשים הקרובים ולקבל החלטה האם להמשיך בהליך אישור ומתן היתרי בניה או שמא יש לעצור את התכניות.

התכנית ל-2 הטורבינות של חברת “זודיאק” המתוכננות לקום בין כפר ורדים לתפן (ראו להלן מפה עם מיקום הטורבינות)  טרם הופקדה בוועדה המחוזית.  אם וכאשר תופקד התכנית – אנו תושבי הכפר נערך לכתיבת התנגדויות ונעשה, ביחד עם ראש המועצה, כל שביכולתנו למנוע את הקמתן.

 

כפרניק 88809546-scaled מעל 440 התנגדויות
האם זודיאק תגיש תכניות לטורבינות ליד תפן וכפר ורדים?

 

מיקום הטורבינות שבין כפר ורדים לתפן.   שימו לב למרחק של 700 מטר בלבד בין הטורבינה המערבית לבתים בשלב א’ בכפר וכ-300 מטר בלבד ממפעל ישקר! הטורבינה המזרחית מרוחקת כ-  150 מטר בלבד מהמבנים של גן התעשיה בתפן וכ-100 בלבד מכביש 854!

 

**

בכנס רב משתתפים שקיימנו ב”מארג” בחודש ספטמבר החולף הסברנו לתושבי הכפר ולתושבים שהגיעו מיישובי הסביבה על הסכנות הרבות שבטורבינות הן לבריאות האדם ולטבע כולו והן על הסכנות מאי-יכולת לכבות שריפות מהאוויר, פגיעה בערך הנדלן, פגיעה בהרחבת היישובים ועוד.

 

 

להלן ניתן לצפות במגזין הטלביזייה הקהילתית מעלות-תרשיחא ובו סרטון המתאר את תכנית הטורבינות ליד כפר ורדים והסכנות הטמונות בהן.

אנו ממשיכים לעקוב בדריכות אחר הנעשה בוועדה המחוזית בהקשר זה ונעדכן בהתאם.

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן