מייקאובר לניקיון ומיתוג הכפר


מכונת טיאוט, מגרש מיני פיץ’, מיתוג הכפר, נציג בוועדה לתכנון ובנייה – עדכוני ראש המועצה השבוע…

 

אדם רנוב

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-10-12-at-11.16.08 מייקאובר לניקיון ומיתוג הכפר
מימין: אייל בהודעות ראש המועצה והמנכ”ל הטרי ניר מסיקה, אוקטובר 2019.

 

במליאת מ.מ. כפר ורדים שנערכה השבוע עדכן ראש המועצה אייל שמואלי:

 

מכונית טיאוט (ניקוי במטאטא) התקבלה במועצה והחלה עבודתה ברחבי הכפר. המכונית, בעלות של כ-600 אלף ₪, נרכשה במסגרת תקצוב מיוחד של המשרד להגנת הסביבה (90% מימון) לפעילות ביישובי אשכול גליל מערבי. על המכונית מותקן איתוראן למעקב ולימוד המסלול. בעוד כחודשיים תגבש המועצה תכנית עבודה מסודרת לפי רחובות על מנת שהתושבים, בשיתוף פעולה עם הרשות, ידעו בדיוק מתי המכונה עוברת ברחוב ובאיזה צד, כך שיוכלו להחנות את המכוניות בצד המתאים, באופן שלא יפריע לניקיון הרחוב.

**

התקבל במועצה מקומית כפר ורדים מכתבו של מנכ”ל משרד נגב-גליל, אריאל משעל, המתחייב במימון למגרש מיני פיץ’ (מגרש ספורט המשלב כדורגל וכדורסל. כמו זה הנמצא באמירים סמוך לכניסה). המגרש החדש עתיד להיבנות מתחת לבית הספר תפן על מנת שהדבר ישרת את תלמידיו, את המארג וגם את תושבי שלב ב’. התשתיות למגרש ימומנו על ידי עמותה של הורי בית ספר תפן ובביצוע המועצה המקומית.

**

משרד הפרסום “לם מרגלית שפי”, הזוכה במכרז לטובת שיווק ואסטרטגיה של כפר ורדים, יצא לדרך עם העבודה. במסגרת זו יוקם אתר אינטרנט חדש למועצה, שיכלול מוקד לקבלת שירותים, אינפורמציה, מתן מענה, תיק תושב ועוד –  ויחסוך הצורך להגיע למועצה. כמו כן, בשיתוף הציבור, יוצג לוגו חדש ו”מרענן” של כפר ורדים. הפרויקט במימון של כ-450 אלף שקל ממשרד נגב-גליל.

**

חבר המועצה, טוביה ארז, מטעם הירוקים, קיבל את המינוי הרשמי ומונה עתה לנציג כפר ורדים בוועדה לתכנון ובניה המחוזית. אייל שמואלי בירך את ארז להצלחה בתפקיד והוסיף שזוהי “משימה כבדה ואחראית”.

בעבר היה מקובל שראש המועצה הוא נציג הרשות בוועדה המקומית לתכנון ובניה (על מנת שיהיה מעורה ומכתיב את שנעשה שם ובאזור) אך במסגרת ההסכמים הקואליציוניים מונה לתפקיד טוביה ארז מהירוקים. בראיון שנתן שמואלי לכפרניק בציון 100 הימים הראשונים כראש המועצה, נשאל האם ויתר בקלות על התפקיד וזה השיב כי: לא מדובר בוויתור. טוביה הוא מהנדס בניין ומבין בתחומי בינוי הרבה יותר ממני. חברותו בוועדה “מעלה הגליל” היא דווקא נכס לכפר.

**

שמואלי עדכן כי מיד אחרי החגים תחל המועצה את תהליך הכנת וגיבוש תקציב 2020. גזבר המועצה, אילן עמרם, יציג לחברי המליאה טיוטת תקציב ראשונית לקראת הדיונים.

**

המועצה אשרה פה אחד תיקונים לחוק עזר וצו מועצות מקומיות הנוגעים לחובת איסוף גללי כלבים, איסור האכלת בעלי חיים ברחוב ואיסור שחרור כלבים לשוטט לבדם. תיקונים אלו בעקבות המלצת עו”ד עדי הרטל, היועץ המשפט למועצה – וזאת לקראת הגברת האכיפה על כלבים (ובעליהן…) העושים צרכיהם ברחובות, וכן איסוף (לכידה) כלבים משוטטים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-10-12-at-11.21.10 מייקאובר לניקיון ומיתוג הכפר
מליאת מ.מ. כפר ורדים אוקטובר 2019

 

**

עוד במליאה:

חתול לבן עבר במליאת המועצה

 

ליאור פרי מונה למנהל שפ”ע

 


4 תגובות

 1. תושבת ותיקה הגב

  ברכות לטוביה ארז לרגל המינוי החדש-נציג המועצה בוועדה לתכנון ובניה .

  יחד עם זאת בשל אופי עסקיו הוא עלול להיקלע למצבים בהם קיים ניגוד עניינים.

 2. יואב הגב

  נושא נוסף ולא פחות חשוב בשל אי הצבת פסי האטה בין כיכר 7 ל 9 הכביש הפך להיות כביש מהיר שרוב הנוסעים בו בעיקר בשעות הערב והלילה “טסים “במהירות של 80 קמ”ש וצפונה אני גר צמוד לכביש וחווה את התופעה הזו יום יום הבנתי שלמועצה נגמר התקציב לאחר בניית מסלול האופניים אז צריך להקצות תקציב לנושא בטיחותי זה

 3. אסתי הגב

  ברחוב שניר חסרות קקיות בעמדות במשך שבועות ואף אחד לא טורח למלא את החסר.
  רוצה למחות על מיפגע שעלול להסתיים באסון והוא הצועדים והרצים שאימצו לעצמם את הכביש על פני המידרכה. לא מצליחה להבין את התופעה הזאת!! רק אסון חס וחלילה יעצור את התופעה הזאת?!

 4. 2 נושאים הגב

  במשך שבועות עמודי הקקיות ברחוב שניר ריקות משקיות. האם יש מישהו שאחראי למלא כאשר מתרוקן או שהוא רק אחראי לקנוס את מי שלא יאסוף??
  תופעת הצועדים והרצים על הכביש (שוב, שניר) במקום על המדרכה היא מרגיזה שלא לומר מסוכנת מאד!!! רק אם יקרה אסון, חס וחלילה, מישהו ישכיל לעצור את הדבר הזה??

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן