מטה אשר: לבטל מנחת אסיף

משה דוידוביץ: נפלו פגמים באישור המנחת והקמתו תפגע בציבור, בחקלאות ובערכי הטבע * רת"א: פועלים למען התעופה בישראל


 

למרות דרישתו הנחרצת של משה דוידוביץ, ראש מועצת מטה אשר, לביטול מנחת אסיף בגליל המערבי (סמוך לשמרת, לוחמי הגטאות ונס עמים) – נראה כי רת”א (רשות שדות התעופה האזרחית) נצמדת לאישורים קודמים, בכפוף לתנאי הבטיחות.

(לידיעה קודמת בנושא)

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-11-24-at-13.18.50-3-scaled מטה אשר: לבטל מנחת אסיף
מטה אשר בהתנגדות למנחת אסיף

 

השבוע פנה עו”ד אבי גולדהמר, בשם מ.א. מטה אשר, ליואל פלדשו מנהל רת”א בדרישה לבטל את הרישיון (המותלה) להפעלת המנחת, לפרסם ברבים כי המנחת סגור, לדאוג לסימון מתאים וכן להורות לרשויות התכנון להוציאו בכלל מרשימת האתרים הנדונים בתמ”א1 (תכנית מתאר ארצית למנחתים ושדות תעופה.

 

 

כפרניק ASIF6657 מטה אשר: לבטל מנחת אסיף
פניית מטה אשר לרת”א בעניין מנחת אסיף

 

ממטה אשר נמסר כי מנחת אסיף, המקודם על ידי יזם פרטי בשטח גלילי שאינו כפוף לאף רשות מקומי, נמצא זה זמן ב”אישור הפעלה מותלה” של רשות התעופה האזרחית לאחר שאחד מבעלי הקרקע חזר בו מהסכמתו להפעלת המנחת.

בגין אישור זה, הצליחו יוזמי המנחת (שי צברי ויוגב קלמנוביץ בעלי חברת הצנחניה) ויועציו המקצועיים להכניסו לתוכנית הלאומית: מנחת יחיד מבין כל המנחתים הנדונים שלא קיים בפועל ונכנס בגין סעיף של מנחת בעל רישיון הפעלה בלבד.

דוידוביץ: “הלקונה הקיימת בישראל המאפשרת קידום מקביל של מנחת והפעלתו באישור הפעלה של רת”א ללא כל הסדרה סטטוטורית של השטח הביא למצב אבסורדי בו יצרו מציאות לא תקינה ואז אמרו ‘אבל המנחת כבר פועל – צריך להסדיר את השטח’. לא נאפשר העברת מחטף שכזה. פנינו  בצורה פורמלית לרת”א בדרישה כי יבטלו את רישיון ההפעלה המותלה שנתנו למנחת, אשר באישורו ובכל התהליכים הנובעים ממנו פגמים רבים. הקמת מנחת שכזה תפגע בציבור, בחקלאות ובערכי הטבע”.

 



 

רת”א ציינו תגובתם רשות התעופה האזרחית איננה פועלת למען היזם אלא למען התעופה במדינת ישראל:

“רת”א מבצעת שמירה תכנונית, מכוח סמכותה בחוק, עבור אתרים תעופתיים המקודמים במנהל התכנון, במסגרת תמ”א 1 שמנחת אסיף הינו חלק ממנו.

“התליית הרישיון להפעלת מנחת אסיף בוצעה בהתאם לחוק הטיס (סעיף 38 א’) מחשש לפגיעה בטיחותית במנחת. זאת, כתוצאה מצמצום רצועת המסלול בשל התנגדות אחד מבעלי הקרקע. חידוש רישיון ההפעלה של המנחת מותנה בהצגת תכנית להפעלה בטוחה של כלי טיס שתאושר על ידי רת”א”.

 

 

כפרניק WhatsApp-Image-2021-11-24-at-13.17.36-scaled מטה אשר: לבטל מנחת אסיף
מנחת אסיף בגליל המערבי

 

 




השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן