יש הסכם!


אשכול גליל מערבי ומטמנת עברון חתמו על הסכם הטמנת פסולת והוזלה משמעותית בתעריף

 

אשכול רשויות גליל מערבי ומטמנת עברון חתמו על הסכם להטמנת פסולת שעתיד לחסוך לרשויות החברות באשכול עשרות ואף מאות אלפי שקלים בשנה. זאת בעקבות הוזלה ממוצעת של 15% במחיר הטמנת הפסולת ביחס למחיר ששילמו הרשויות עד היום בתמורה לכך.

היקף העסקה של האשכול עם מטמנת עברון עומד בשלב הראשון על למעלה מ-11 מיליון ₪ בשנה והעסקה צפויה לגדול עד ל-16 מיליון ₪ בשנה. אשכול גליל מערבי גם בוחן אפשרויות להקמת מפעל לטיפול בפסולת, במטרה לצמצם את ההטמנה הישירה של פסולת – דבר בעל ערך כלכלי וסביבתי.

בנוסף, בעקבות החתימה על הסכם ההטמנה יגדיל המשרד להגנת הסביבה את השקעותיו במערך הפסולת באשכול רשויות גליל מערבי. כחלק מתכנית ההשקעות של המשרד באשכול אושרה רכישת משאיות מסוגים שונים לאיסוף ופינוי פסולת, יתווספו דחסנים וטרקטורים לתחנות פסולת אזוריות, יוקם קומפוסטר אזורי, יותקנו פחים טמוני קרקע ועוד.

“אני שמחה שלאחר משא ומתן מורכב חתמנו על הסכם עם מטמנת עברון, הסכם שיוזיל משמעותית את עלויות פינוי הפסולת לרשויות”, אמרה מנכ”לית אשכול רשויות גליל מערבי, יעל רון. “יתרון הגודל שיחק תפקיד משמעותי בהסכם, כיוון שהתאגדות הרשויות תחת סמכות האשכול אפשרה לנו לנהל משא ומתן משמעותי על עסקה בהיקף תקציבי גדול ולא עוד כל רשות מנהלת משא ומתן בסדר גודל קטן או לכל היותר בינוני ועל ידי כך  להשיג מחיר אטרקטיבי. מדובר בהסכם משמעותי לרשויות האשכול כיוון שהוא יאפשר להן להקצות משאבים נוספים לנושאים שייבחרו בכל רשות ורשות – תרבות, פנאי, חינוך, איכות סביבה, תשתיות ושיפור השירות ובכך לשפר את איכות חייהם של התושבים”.

כפרניק WhatsApp-Image-2018-09-13-at-10.13.15-300x199 יש הסכם!
מימין: יעל רון מנכ”לית האשכול, אבי אובנטל מנכ”ל מטמנת עברון, משה דוידוביץ סגן ראש מועצה אזורית מטה אשר וראש צוות המו”מ, טל כהן מנהל פרויקטים באשכול

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן