יום המשפחה במרכז הרפואי לגליל

אילנה ומיכאל חורי מפסוטה עובדים כבר שנים רבות בבית חולים נהריה * אילנה אחות במחלקה כירורגית ומיכאל טכנאי רנטגן * "המשפחה יקרת ערך"


 

מזה שנים רבות שבני הזוג אילנה ומיכאל חורי עובדים במרכז הרפואי לגליל בנהריה. אילנה (52) משמשת סגנית אחות אחראית במחלקת כירורגיה א’, ומיכאל (57) הוא טכנאי רנטגן במחלקת הדימות. השניים מתגוררים בכפר פסוטה והורים לתאומים בני 25, יארה וכרם. מיכאל התחיל לעבוד במרכז הרפואי לפני 28 שנה, ואילנה מעט אחריו.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2023-02-21-at-15.51.11-scaled יום המשפחה במרכז הרפואי לגליל
אילנה ומיכאל חורי צילום: רוני אלברט

 

מדי פעם הם מגיעים יחד למרכז הרפואי בבוקר, או חוזרים יחד, תלוי בשעות העבודה של מיכאל, שאינן קבועות. “מכיוון שאנחנו עובדים באותו מקום כל כך הרבה שנים, יש לנו כבר שפה משותפת הקשורה לעבודה”, הם אומרים. “כשאנחנו מספרים על עובד מסוים, מיד הצד השני מבין במי מדובר. כנראה שהתקשורת בינינו הרבה יותר קלה וברורה מרבים אחרים”.

אילנה: “יש לנו משפחה קטנה, עם שני ילדים, וכולנו נפגשים יחד בסופי שבוע, אז זה כיף גדול. אני לא צריכה את יום המשפחה כדי לקבל תזכורת לכך שמשפחה היא דבר כל כך חשוב ויקר ערך”.

מיכאל: “המשפחה זה הנכס הכי חשוב בחיים. בעיניי יום המשפחה מחדד את הקשר המיוחד בין בני המשפחה, ועד כמה זה לא מובן מאליו לתת ולקבל אהבה ותמיכה”.

השניים מספרים שיוצא להם להיפגש מעט מאוד בעבודה, וכאשר זה קורה – זה בדרך כלל במקרה, “על הדרך”.

כאשר הילדים היו קטנים, נאלצו אילנה ומיכאל לעבוד פעמים רבות באותן השעות, מה שחייב אותם לעיתים בפתרונות יצירתיים. “אילנה היתה עושה משמרות ואני תורנויות, וכדי שהילדים לא יישארו לבד, אימי ז”ל היתה מגיעה ועושה להם בייביסטר”, מספר מיכאל.

יום המשפחה, שנקרא בעבר יום האם, הוא יום מודעות המצוין בישראל ובמדינות נוספות בעולם, ואשר מתמקד בציון המשפחתיות בכלל, ובציון האמהות ומקומן בחברה בפרט. יום זה מצוין בישראל מדי שנה בתאריך ל’ בשבט. יום מותה של הנרייטה סאלד, אשר כונתה “אם הילדים”.

 


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן