חתול לבן עבר במליאת המועצה


מ.מ. כפר ורדים: נציב חמש תחנות להאכלת חתולים * “תשע נשמות”: לשנות המינוח “חתולי רחוב” ל”חתולי קהילה” * ד”ר ברזילי: כפר ורדים ישוב מוביל בעיקור וסירוס חתולים

 

אדם רנוב

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-10-08-at-08.09.441 חתול לבן עבר במליאת המועצה
מ.מ. כפר ורדים בדיון על חתולי הרחוב בכפר

 

 

מליאת מ.מ. כפר ורדים החליטה בישיבתה השבוע להקים חמש תחנות ייעודיות להאכלת חתולים. שתי תחנות יוקמו מתקציב המועצה ושלוש יושגו בתרומה. קבוצת “תשע נשמות” הדואגת לטיפול בחתולי הרחוב (“קהילה”) – תתפעל את התחנות ותדאג לרכישת המזון.

בשורה ל”תושבי” הכפר המהלכים על ארבע ומייללים: ראש המועצה, אייל שמואלי, העלה לדיון במליאה את המתווה שגיבשו חברי המועצה קרן דרוקמן אדיב ועופר חלה בנושא טיפול בחתולי הרחוב בשטחי כפר ורדים.

המתווה שהוצג מתחלק לשתי סוגיות עיקריות: האכלה וטיפול רפואי. דרוקמן-אדיב הסבירה כי מחד ישנם תושבים הבאים עם רצון טוב של חמלה לבעלי החיים ומאידך יש להסתכל בראייה כוללת על הקהילה ולדאוג שנושא החתולים לא יהפוך למפגע ציבורי. במסגרת המאמצים לטיפול בבעיה הנידונה היה שיג ושיח, מספר פעמים בחודשים האחרונים, עם ראש המועצה ומנהל מחלקת איכות הסביבה, שם בחנו איך להסדיר את סוגיית האכלת החתולים בשיתוף עם תושבים שהדבר בראש מעייניהם.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-10-12-at-09.30.32 חתול לבן עבר במליאת המועצה
מימין: טוביה ארז, אבנר ברזילי, דורית שור, תמר אלימור ואיריס נריה

 

 

הקבוצה, המכנה עצמה “תשע נשמות”, מורכבת מתושבים ותושבות בעיקר ביניהן, איריס נריה, דורית שור ותמר אלימור – שגם נוכחו בישיבה. לדבריהן, יש לשנות את המינוח ל”חתולי קהילה”.

במהלך הדיון סוכם על הצבת חמש תחנות ייעודיות, לתוכן יכולים להיכנס חתולים בלבד (וגם עכברים, אבל ממש לא כדי להם…). ראש המועצה הבהיר באופן ברור כי המועצה לא תממן את רכישת המזון לחתולים, וכן שאין בכוונת הכפר לייבא ולהוות אכסניה לכל חתולי האזור. כן הוסיף שבהצבת התחנות במקומות בהם סיכון גבוה להמצאות נחשים – תושג מטרה נוספת.

חברות קבוצת “תשעה נשמות” אמרו כי רכישת האוכל מאוד יקרה והביעו אכזבה מכך שהמועצה לא תשתתף במימון המזון.

וטרינר המועצה, ד”ר אבנר ברזילי, ציין כי הכפר מוביל בטיפול בחתולים ואחוזי העקירה והסירוס אצלנו גבוהים, משמעותית, ביחס לישובי האזור. כן הדגיש את החשיבות של תחנות האכלה הייעודיות המקובעות לקרקע ובנויות כך שהאוכל יונגש לחתולים בלבד ולא יתפזר ו”יזמין” בעלי חיים אחרים למקום.

עוד נשקלה אפשרות להצבת קרוואן שיושג כתרומה, וישמש כמקום לסיוע לחתולים פצועים או כאלו הדורשים טיפול מיוחד בשעת חירום. אלי רגב ציין את הדריסות הרבות של חתולים בכפר, ואת העובדה כי כרגע קיים קושי אמיתי לטיפול בהם המתבצע בעיקר בביתו.

לגבי הקרוואן, אותו הגדיר חבר המועצה איתן היימן כ”חצי הזוי”, סוכם כי הנושא איננו בשל להחלטות וכי יבחן שוב במסגרת הועדה לאיכות הסביבה והגורמים הרלוונטיים.

 

 


5 תגובות

 1. מייקאובר לניקיון ומיתוג הכפר | כפרניק הגב

  […] 11/10/2019 12:41 חתול לבן עבר במליאת המועצה […]

 2. כפרניקית שאיכפת לה הגב

  קהילת כפר ורדים אינה רק קהילה של אנשים רחומי לב, היא כוללת את כל היצורים גדולים כקטנים שמסביבנו. חתולי הקהילה הם כבר מזמן חלק בלתי נפרד מעולם בני האנוש, בערך מהתקופה בה התחלנו ללכת על שתי רגליים.
  כחלק מקבלת האחר וכתרומה לקהילה אני מציעה לתרום את מערכת החינוך לאמץ את פינות ההאכלה, לסיע בבניית מסתורים מוגנים (עוד מעט מגיע החורף, בס”ד), ובכך להעשיר את עולם הילדים \ נערים הגדלים בקירבנו ולהפכם לאנשים טובים עוד יותר , כאשר יתבגרו.

  מאחלת לכולנו שתהיה זו שנה מלאה בחמלה ובכך זו תהיה שנה טובה.

 3. תמי הגב

  יופי של רעיון.

 4. שי סיני וילוז'ני הגב

  גילוי נאות: איני תושב כפר ורדים, אך במועצה לה אני משתייך – מעלה יוסף, תקנה נאורה שכזאת אינה נראית אף במרחק שנות אור.

 5. אליהו רגב הגב

  מאד מרגש רעיון יפה .
  מבקש לא להכביד אבל חושב שחשוב באותה מידה להקדיש קצת מחשבה על נהיגה זהירה יותר לא לידרוס בעלי חיים ליפצוע
  או להרוג.

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן