וואלה!: הותר פרסום תמונת גיא שאול

יואב איתיאל באתר וואלה!: בית המשפט התיר פרסום תמונת גיא שאול, תושב הצפון, החשוד בעבירות מין בילדות * יתכן ויאפשר זיהוי על-ידי מתלוננות נוספות


 

בתום מאבק משפטי, התירה השופטת אספרנצה אלון מבית המשפט המחוזי בחיפה את פרסום תמונתו של גיא שאול (53), תושב הצפון, החשוד בעבירות מין בילדות – כך פרסם השבוע יואב איתיאל באתר וואלה!.

 

כפרניק GS3-scaled וואלה!: הותר פרסום תמונת גיא שאול
גיא שאול החשוד בעבירות מין. צילום מסך אתר וואלה!

 

על פי וואלה!, את ההליך המשפטי לפרסום תמונתו של שאול, יזם והוביל איתיאל, כתב האתר בצפון – וזאת לאחר שבעבר התיר בית המשפט רק את פרסום השם, ללא התמונה, וזאת בניגוד לעמדת המשטרה, הפרקליטות וגופי תקשורת שטענו כי פרסום התמונה יכול להביא לאיתור מתלוננות נוספות כנגד שאול. וכך גם אמרו נשים ואמהות לילדות הטוענות ששאול ביצע בהן עבירות מין.

 

כפרניק GS1-scaled וואלה!: הותר פרסום תמונת גיא שאול
האם יוגשו תלונות נוספות כנגד גיא שאול, החשוד בעבירות מין בקטינות?

 

עורך הדין שלומי שרון, שייצג פרו בונו את איתיאל מסר, כי “לא היה מקום מלכתחילה לאסור את פרסום התמונה של מי שחשוד כעבריין מין סדרתי בקטינות. מניעת הפרסום שירתה באופן ברור את האינטרס של החשוד למנוע את אפשרות זיהויו על ידי קורבנות נוספים”.

עוד פורסם בוואלה, כי השופטת אלון דחתה את טיעוני הערר (כנגד פרסום התמונה) של עורכי הדין רונן חליוה וסער גרשוני, שמייצגים את גיא שאול, אולם עיכבה את ביצועה כדי שיוכלו לערער עליה לבית המשפט העליון. ערר לא הוגש ופרסום תמונתו של גיא שאול הותר.

  

עורכי הדין חליוה וגרשוני, שמייצגים את שאול מסרו בתגובה (לאתר וואלה!): “במציאות בה חזקת החפות לא קיימת, בה כללי הסוב יודיצה נעלמו מן העולם, בה עדות של אישה כמעט ותמיד עדיפה על עדותו של גבר, כאשר כל “עיתונאי” יכול לכתוב כעולה על רוחו וזאת על סמך שמיעת צד אחד ומבלי להכיר את כל פרטי המקרה לרבות המניעים הפסולים, השקרים, עיוותי המציאות, תיאומי הגירסאות, שיבושי החקירה, תאוות הכסף, ולעיתים ללא כל ידע משפטי בסיסי וכאשר אדם עומד לדין ואף נענש עוד בטרם הוחלט אם בכלל להגיש כנגדו כתב אישום, שלא לדבר לנהל משפט ולהיות חלילה מורשע, וכאשר התמונה מפורסמת חרף קיומו של צוו מבית המשפט המחוזי, הרי שאין כל הפתעה בהחלטה. באשר למקרה עצמו, נקפיד, בשונה מאחרים, שלא להפר צווים של בית משפט ונמנע מלהגיב”.

 

כפרניק GS4-scaled וואלה!: הותר פרסום תמונת גיא שאול
גיא שאול. צילום מסך אתר וואלה!

 

יש לציין כי חקירתו של גיא שאול התנהלה בתחנת מעלו”ת (מעונה) שאף קראה למתלוננות נוספות, אם ישנן, להגיש תלונות.

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן