הפגייה המצטיינת


 מנהלת פגיית המרכז הרפואי לגליל, ד”ר ורד פליישר-שפר: הישג אדיר ועבודת צוות

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-12-23-at-15.06.33-scaled הפגייה המצטיינת
ד”ר ורד פליישר-שפר וצוות הפגייה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

 

פגיית המרכז הרפואי לגליל בנהריה הוכתרה כצטיינת ארצית לשנת 2019, בקטגוריית המרכזים הרפואיים הבינוניים בישראל.

בדו”ח שפורסם על ידי משרד הבריאות, חולקו בתי החולים ל-3 בתים (מרכזי על, מרכזים בינוניים ומרכזים קטנים), על פי גודלם ומספר הלידות בהם. שלושת הבתים נמדדו על פי אותם הקריטריונים ובאותן הדרישות: הורדת זיהומים, מניעת דימומים מוחיים בפגים קטנים ביותר, מתן קולוסטרום (חלב ראשוני) לפגים בתוך שמונה השעות הראשונות מאז הלידה והוספת תקן מינהלן בפגיות.

מנהלת הפגיה, ד”ר ורד פליישר-שפר: “מדובר בהישג אדיר עבור הפגיה, בו אני גאה מאוד. האשפוז בפגיה מאתגר ביותר, ורק באמצעות עבודת צוות ניתן להגיע להישגים גדולים. בשורה התחתונה, המטרה שלנו היא שהפגים ישוחררו לבתיהם כשהם בריאים ועם איכות חיים טובה, וכדי שזה יקרה בפועל, עלינו לעמוד בקריטריונים קשוחים ביותר, תוך עבודת צוות למופת. לשמחתי, הציונים שקיבלנו והדוח שיצא ממשרד הבריאות, ממחישים את השיפור הגדול שרשמה הפגיה”.

מנהל המרכז הרפואי, ד”ר מסעד ברהום, בירך את ד”ר פליישר-שפר, והדגיש כי מדובר בהישג אדיר עבור הפגיה, שרשמה שיפור משמעותי בקריטריונים רבים לעומת שנים קודמות.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2019-12-23-at-15.06.43-scaled הפגייה המצטיינת
קטי פרטר ושרון טובי בפגייה בבית חולים נהריה

 

מהרכז הרפואי לגליל נמסר כי נושא הפגיות והפגים הוגדר כאחת מתכניות הדגל של משרד הבריאות, וזו השנה השישית למימוש “תכנית הכוכבים”, במסגרתה חולק סכום של כ-260 מיליון שקלים בין כלל הפגיות במדינה, נוסף על 34 מיליון שקלים המחולקים בשנת 2019 עבור אחיות תוספתיות בפגיות, על פי מפתח תקינה שנקבע מקצועית לשם כך. במסגרת התוכנית של משרד הבריאות, חלה בשנים האחרונות ירידה של 76 אחוזים בשיעור הזיהומים הנרכשים בפגיות, יחד עם שיפור משמעותי באיוש אנשי המקצוע המועסקים בפגיות

 

צילומים: רוני אלברט

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן