המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל בכרמיאל

הטכני של חיל האוויר יעבור לכרמיאל * אלוף נורקין: חיזוק הגליל * ד"ר שמחון: שילוב התלמידים באזור


 

היום, ראשון 13/3, נערך בכרמיאל טקס “התנעת” מיזם העברת המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל לכרמיאל (בית הספר הטכני של חיל האוויר) – במעמד מפקד חיל האוויר עמיקם נורקין,  ראשי העיר כרמיאל בהווה ובעבר משה קונינסקי ועדי אלדר, ד”ר אורנה שמחון מנהלת המחוז המשרד החינוך ואישים נוספים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-13-at-16.18.03-scaled המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל בכרמיאל
המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל של חיל האוויר בכרמיאל

 

למיזם שותפים בכל שלבי התכנון: חיל האוויר, משרד הביטחון, עיריית כרמיאל והעומד בראשה ומשרד החינוך – ומדובר במהלך אדיר, שימנף את האזור כולו.

המכללה, שעתידה להיפתח בשנת 2025, תכלול כ-1,350 תלמידים וסטודנטים – ומיועדת עבור בני הנוער בכיתות ט’-י”ד.

בדברי הפתיחה שנשאה ד״ר שמחון בתחילת הטקס אמרה: ״חיל האוויר, זקוק לתלמידים מיומנים, חדשניים יזמיים ופורצי דרך שישתלבו בחיל ויהוו את חוד החנית של החיל. התלמידים יזכו לקבל את מיטב התנאים, היכולות, דרכי הלמידה והמיומנויות המותאמות לעתיד ולאתגרי החיל.

“בנוסף להשקעה האדירה של משרד הביטחון ושל חיל האוויר סייע מחוז הצפון בשלבי התכנון. המחוז בראשותי, יזם  מהלך לממן הקמת בית ספר חדשני והתחייבה לפעול להפנות את מיטב התלמידים לבית הספר, ללוות את בית הספר כדי לשלב את המכללה במרקם החינוכי-חברתי בעיר כרמיאל.  כך, תהיה המכללה אבן שואבת לתלמידים מכל רחבי המחוז והאזור כולו. מודה מקרב לב לכל השותפים לדרך״.

  

ראש העיר כרמיאל: “להחלטה ההיסטורית  להעביר את המכללה לכרמיאל יש שותפים רבים ועל כך אני מודה לכולם. תודה מיוחדת לד״ר שמחון, שכשכולם אמרו לא, היא אמרה כן וסחפה אחריה את משרד החינוך לתמוך במהלך”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-13-at-16.18.02-scaled המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל בכרמיאל
משה קונינסקי, ארנה שמחון ועמיקם נורקין

 

מפקד חיל האוויר: “התפתחות מערכת החינוך בעיני היא חלק מביטחון המדינה. היום הוא יום מרגש. הקמת בית הספר בכרמיאל היא מהלך שמשפיע ב-3 רבדים: הוא יחזק את החיל בתלמידים מצוינים, יחזק את כרמיאל ואת הגליל ויהפוך לאבן שואבת לתלמידי האזור כולו ויחזק את החינוך הטכנולוגי בחיל. הערכתי הרבה למנהיגות בכרמיאל, בחיל ובמשרד החינוך. נמשיך לפעול לחיזוק החינוך והאזור״.

ראש העיר ומנהלת המחוז הודו לעדי אלדר, ראש העיר לשעבר של כרמיאל , על הובלת המיזם להעברת בית הספר הטכני לכרמיאל.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2022-03-13-at-15.56.24-scaled המכללה הטכנולוגית לתעופה וחלל בכרמיאל

 

צילומים: דוברות משרד החינוך

 

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן