דוקאביב גליל בפעם העשירית


13-17 בנובמבר במעלות-תרשיחא ובכפר ורדים: למעלה מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם * אירוע הפתיחה בחינם!

 

כפרניק 2018d2-300x300 דוקאביב גליל בפעם העשירית
יסמין לויץ צילום: עלי טשקיראן

 

בפסיבל הקרנות בכורה ישראליות לסרטים “סולו חופשי”, “הדור שלי” ו”צ’אפה שלנו”; מופע של הזמרת יסמין לוי, מפגשים חד פעמיים עם במאים ויוצרים; תערוכה של אמנים מקומיים; סדנאות; יום עיון מקצועי בנושא דוקו קומי בחסות רשת 13;  הקרנה פתוחה לקהל תחת כיפת השמיים; סיורים מודרכים באזור ועוד.

למעלה מ-30 סרטים דוקומנטריים מהארץ ומהעולם יוקרנו במהלך ימי הפסטיבל דוקאביב בגליל  2018 הנערך זו השנה העשירית  במעלות תרשיחא. הפסטיבל יתקיים במהלך חמישה ימים, בין 17-13 בנובמבר, בכמה מוקדים בעיר: היכל התרבות, המרכז לאמנויות ע”ש אפטר ברר, מתנ”ס גרס, תרשיחא וכן במרכז “מארג” בכפר ורדים.

דוקאביב גליל מציג את מיטב הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי והבינלאומי ומעלה לדיון נושאים חברתיים ותרבותיים בוערים ורלוונטיים. לאורך כל ימי הפסטיבל יערכו מפגשים בין יוצרים דוקומנטריים וקהל הצופים, ההולך וגדל מדי שנה. הפסטיבל, שהפך לחלק בלתי נפרד מלוח השנה של חיי התרבות בגליל, הוא רק חלק מפעילותה של עמותת דוקאביב.

דוקאביב גליל הוא יוזמה והפקה של עמותת דוקאביב בשיתוף עיריית מעלות תרשיחא ובתמיכת משרד התרבות, בנק הפועלים ורשת 13.

בין האירועים הנבחרים בפסטיבל:

 • פתיחה חגיגית והקרנת הסרט זוכה התחרות הישראלית בפסטיבל דוקאביב: “משפחה בטרנס” של אופיר טריינין ולאחריו שיחה עם יוצרי וגיבורי הסרט. הכניסה ללא תשלום!

 

 • הקרנת הסרט זוכה התחרות הבינלאומית בפסטיבל דוקאביב “כלבים נובחים רחוק”.

 

 • הקרנת בכורה לסרט “סולו חופשי”, סרטם של ג’ימי צ’ין ואליזבת צ’אי וסרהליי, זוכה פרס הקהל בפסטיבל טורונטו, על מטפס הצוקים האגדי אלכס הונולד שיוצא למשימת חייו. ההקרנה בשיתוף נשיונל ג’אוגרפיק.

 

 • הקרנת בכורה לסרט “הדור שלי” של סרטי יונייטד קינג. השחקן מייקל קיין (מלווה בפול מקרטני, מריאן פיית’פול ורבים אחרים) חוזר למהפכת התרבות של הסיקסטיז בבריטניה, לגיבוריה ולהיטיה הבלתי נשכחים.

 

 • הקרנת בכורה של הסרט “צ’אפה שלנו” של סרטי לב על קבוצת הכדורגל צ’אפקואנסה וצמיחתה מחדש לאחר הטרגדיה שפקדה אותה.

 

 • קבלת שבת חגיגית: הקרנה של הסרט “בעקבות הלדינו” של דוד פרלוב בעותק משוחזר, והופעת לדינו של יסמין לוי.

 

 • בכורה חגיגית של סרטי יוצרים מקומיים ממעלות תרשיחא והאזור: מחזור שביעי ל”כנפיים”, סדנת הקולנוע של המרכז לאמנויות ע״ש אפטר ברר, בהנחיית היוצרים יעל קיפר ורונן זרצקי.

 

 • הקרנת “על הכתפיים שלה” מאבקה של נדיה מורד, כלת פרס הנובל לשלום, שהפכה לקולו של המיעוט היזידי הנרדף.

 

 • הקרנת “גרוטראלי – שובם של ילד אוכל מפח” ומפגש עם היוצרים מערוץ הכיבוד.

 

 • הקרנה ללא תשלום תחת כיפת השמיים בתרשיחא, של הסרט “אום כולת’ום” ולפניה הקרנה של מעלות (ו)תרשיחא, הסרט שנוצר בסדנה המשותפת של דוקאביב לנוער יהודי וערבי.

 

 • סרט הנעילה – “ארץ אהובה שלי” מסע דוקומנטרי-ספרותי אל תוך בלוק מספר 461 בעיר מעלות. במאים: יעלקיפר ורונן זרצקי

 

 • יום עיון מקצועי בנושא דוקו קומי בחסות רשת 13 – האם קולנוע דוקומנטרי יכול להצחיק? מה קורה כשהמציאות שהוא מתאר קשה ועגומה? האם קיים ז’אנר שניתן לכנותו קומדיה דוקומנטרית, או שהיוצרים העוסקים במלאכה צריכים להמציא אותו כל פעם מחדש? על שאלות אלה ואחרות ננסה לענות ביום העיון שיעסוק בקולנוע דוקומנטרי קומי, עם מיטב היוצרים, המרצים והסרטים, כולל סדנת אמנים והצצה לעבודה בתהליך של “לוס אנג’לס דרום”.

 

 • יתקיימו הקרנות משותפות לתלמידים יהודים וערבים ממעלות ומתרשיחא.

 

 • פתיחת שתי תערוכות במרכז לאמנויות ע”ש אפטר ברר: “הכל דבש” של נאוה הראל שושני ו-NO SIGNAL של פריד אבו שקרה, והקרנת הסרט “קץ הפחד”.

 

כפרניק 2018d3-300x184 דוקאביב גליל בפעם העשירית
צ’אפה שנו. צילום: פוקס ספורט

 

גליה בדור, מנכ”לית דוקאביב: “אנחנו חוגגים השנה עשור לדוקאביב גליל. מרגש לדעת שכבר עשר שנים הקהל בגליל צופה באופן קבוע בקולנוע דוקומנטרי משובח מהארץ ומהעולם, וכן דורות של תלמידים, יהודים וערבים, גדלים על ברכיו של הקולנוע הדוקומנטרי בהקרנות משותפות. העיר מעלות-תרשיחא היא עבורנו המקום הנכון ביותר להציג תכנית בלתי מתפשרת, בעלת אמירה חברתית נוקבת ופתוחה לעולם, ואת סרט הפתיחה, משפחה בטרנס, אשר חוגג את ערכי הפתיחות, הליברליות וקבלת האחר. אני מאחלת לנו עוד שנים רבות ועשירות של עשייה משותפת ומשמעותית בגליל”.

 

מחירי כרטיסים:

מחיר כרטיס לסרט/ סדנה – 30 ש”ח

סטודנטים וחיילים – חינם

פרטים נוספים בטל: 04-9573050 ובאתר דוקאביב: docaviv.co.il

 

 

 

כפרניק 2018-d1-300x169 דוקאביב גליל בפעם העשירית
משפחה בטרנס. צילום רואי רוט

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן