גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

מחאות והפגנות נגד ממשלת ההפקרה וההפקרות * דבריהם של ד"ר יאיר בוימל, פרופ' דפנה הקר, הרב החילוני אלעד ארנון והאקטיביסטית שרון קליין רז


 

גם הערב (שבת 22/6/24) נערכו הפגנות ומחאות בעזרות מוקדים ברחבי ישראל כנגד ממשלת הדמים, ההפקרה וההפקרות, המחדל והחידלון, ההשתמטות והשחיתות. ובקריאה לבחירות.

ולהחזרת החטופים.

מוקדי המחאה המרכזיים בגליל המערבי היו בנהריה, כרמיאל, חורפיש (צומת אלקוש), בית העמק ולוחמי הגיטאות.

 

כפרניק b61308e1-9cee-48ee-8017-62a73e4823be-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

 

 

 

בנהריה נשא דברים ד”ר יאיר בוימל מקיבוץ סער:

 

ערב טוב נהריה  והגליל המערבי

יש מי שאומרים לנו אל תפגינו למען בחירות חדשות כי זה פוליטי.

תפגינו רק למען החזרת החטופים.

אבל מי שאומר לנו את זה לא מבין כי החטופים נשארים למות במנהרות עזה רק ואך ורק בגלל הממשלה הזדונית הרעה שיש כיום בישראל.

כדי להחזיר את החטופים יש להביא מיליון אנשים לרחובות שידרשו בחירות חדשות. ואז, אולי וכלל לא בטוח, ייאותו אנשי הזדון, הרוע והמוות השולטים בנו לחשוב על החזרת החטופים.

אמנה רק חלק קטן של האנשים האיומים האלה שמונעים את החזרת החטופים ומעדיפים את מותם ואת מותה של ישראל ובלבד שהם לא יאבדו את כיסאם החלול. ראו נא מיהם האנשים הפוגעים בביטחון ישראל ובאזרחי ישראל.

שרת תחבורה, כנראה עבריינית.

שר ביטחון פנים, עבריין מורשע, שכמעט וחיסל את משטרת ישראל כגוף המגן על הדמוקרטיה, שמעדיף מלחמה והרוגים ומות החטופים, על פני כל פתרון אחר.

שר אוצר, שהפך את משרדו למשרד להעברת כספי המיסים שלנו להתנחלויות שכולן מחוץ למדינת ישראל.

שר שיכון שלא מכיר במצוקת דיור, שחושב שלממשלה אין קשר למלחמה ושהצליח לקמבן את כספי משרדו כך שיגיעו, ברובם, לחרדים וזאת מעבר לשלמונים הקואליציוניים החרפתיים.

שר הנגב והגליל, אגב, משרד מיותר, שהגדיר התנחלויות שנמצאות מחוץ למדינה כיישובים בנגב ובגליל ולכן זכאים לתקציבים גם ממשרד ממשלתי מיותר זה, על חשבון הנגב והגליל.

שרה במשרד המיותר בשם התיישבות ומשימות לאומיות שמהווה עוד מנגנון מושחת להעברת כספים אדירי מימדים ממשרד האוצר להתנחלויות שמחוץ למדינה.

שר תקשורת שמטרתו חיסול עצמאות כלי התקשורת. הוא רוצה להרוג את כלב השמירה.

יש לנו שר משפטים שמטרתו האחת והיחידה היא הרס הדמוקרטיה, זאת באמצעות הרס מערכת המשפט וביטול יכולתו של בית המשפט העליון, בשבתו כבג”ץ, לבטל חוקים והחלטות ממשלה לא חוקיים.

במשרד להגנת הסביבה יושבת אשה חסרת בושה ואנושיות, זאת שהרסה את ממשלת התקווה, ממשלת השינוי של 2022.

ויש לנו שר תרבות, שרוצה למממן רק סרטים והצגות שיביאו קהל רב. אני בטוח שאין צורך להסביר מה המטרה האמיתית של הצעה אנטי דמוקרטית זו.

ויש גברת בשם מאי גולן שהיא, למרבה פלצותי,  שרה בממשלה. כידוע יש חרדים שמתגייסים. לפני כמה שנים סודר להם תקציב השתלבות בחיים האזרחיים, לאחר שחרורם. כדי לא לעודד גיוס חרדים, אני חוזר – כדי לא לעודד חרדים מלהתגייס –  השרה מאי גולן ביטלה או מאיימת לבטל את התקציב.

כאמור, מניתי רק חלק מהחבורה הפסולה הזאת שמרסקת את כל המנגנון הציבורי בישראל.

ומי יושב בראשם ?

 

כפרניק 45933926-e8d5-4a62-95b3-09cab5a7d183-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
גם בנהריה שלט: נכשל!

 

אדם, שכראש ממשלה ובשל תפקודו הוא עומד למשפט פלילי בעוון שוחד, מרמה והפרת אמונים. וגם במהלך משפטו הוא ממשיך לעסוק בשוחד, מירמה והפרת אמונים. הוא משחד את המפלגות החרדיות והחרד”ליות, מרמה אותנו בסיסמת ההרג “ניצחון מוחלט” ומפר את האמון שבוחריו נתנו בו, כי הוא לא פועל למענם.

לפי ההגדרות המדעיות העקרוניות והכוללניות, שניתן לקרוא באינטרנט, ראש הממשלה שלנו הוא פסיכופת, לכאורה. אחת מתכונות הפסיכופת, כך על פי ויקיפדיה,  היא ניצול ציני של אנשים למען טובתו האישית, כמו גם היעדר מוחלט של ביקורת עצמית, יחד עם יהירות, שחצנות וביטחון עצמי מופרז. הוא מודע למעשיו, מכוון אותם ומתמוגג מהם כשהוא מצליח להשפיל ולהרע.

לאחרונה האיש הנורא הזה, הגרוע במנהיגי העם היהודי לדורותיו, גם חיבל, על פי דעתם של פרשנים בכירים, בכוונת מכוון, ביחסינו עם ארה”ב, שאין צורך לומר מה עוצמת המשענת שהיא מספקת לנו.

מבחינתו אם הוא לא ראש הממשלה – שתישרף – כפי שאמרה אשתו – המדינה.

לאשתו אין, על פי החוק הישראלי, שום מעמד מיוחד רשמי ושום תפקיד ממלכתי. אבל למרות זאת ידוע שעל פיה יישק דבר. היא רודה באנשי משרד ראש הממשלה, מפילה עליהם את חיתתה והם פוחדים ממנה כמו ממלאך המוות.

 

כפרניק 28e5a822-465a-4227-a90b-8a7e341e4c0b-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
ד”ר יאיר בוימל: לצאת לרחובות

 

בנו המזיק, הוברח על ידי הוריו למיאמי וזוכה לשמירת שב”כ מיותרת על חשבוננו ומטנף ומגדף לחסידיו המוטרפים על בכירי מערכת הביטחון, כאילו שהם בוגדים בישראל וזאת בשבוע בו הם הצליחו לחלץ 4 חטופים.

כל מעייניו של הביבי ומשפחתו, כל האנרגיות המעוותות שלו, כל נכלוליו, כל שקריו כל מכונות הרעל שהוא מפעיל –  לא מכוונות להחזרת החטופים, לא מכוונות לטובת אזרחי ישראל, אלא רק לדבר אחד: להימלט מאימת הדין והכלא ולהשאיר את עצמו ואת משפחתו בשלטון.

לקראת סיום אני חייב מילה טובה למשטרת נהריה, ששומרת עלינו ומגינה עלינו. עם תחנה כזאת ושוטרים כאלה יש עתיד למדינת ישראל.

חברים יקרים

אנחנו צריכים להעצים עוד ועוד את היציאה לרחובות כי הפגנה למען בחירות והחלפת השילטון – היא הפגנה למען החזרת החטופים.

  

בכרמיאל נערכה הפגנה גדולה ורועשת, חלקה בהובלת הנוער והצעירים.

נשאו דברים (בהמשך הידיעה): פרופ’ דפנה הקר, משפטנית וסוציולוגית מאוניברסיטת תל-אביב; ואלעד ארנון, רב החילוני הומניסטי מחנתון. הנחתה: שרון קליין רב מלבון.

בסוף ההפגנה נחסם כביש 85 בצומת כרמיאל למשך מספר דקות.

לקראת סיום ההפגנה השליכו מתוך מכונית נוסעת חומר לבן דביק לעבר המפגינים.

(אנחנו בודקים את טיפול המשטרה בנושא ונעדכן בהמשך).

 

כפרניק IMG_20240622_190259-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

כפרניק IMG_20240622_192739-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

כפרניק IMG_20240622_191813-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

 

 

 

כפרניק IMG_20240622_193421-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
שרון קליין רז מלבון: להשבית את המדינה

 

שרון קליין רז מלבון:

שבוע טוב למפגיני ומפגינות הגליל,

השבת אנו מציינים ומציינות 260 יום מהשבת השחורה, שבת שמחת תורה, השבת בה המציאות התעלתה עשרות מונים מתחזיות האימים של מאות אלפי מפגיני ומפגינות המחאה, שהתריעו במשך חודשים שהממשלה מסוכנת כי היא  מושחתת, היא פוגעת באזרחיה ובאזרחיותיה ומונעת מאינטרסים פוליטיים, כל אלו התנקזו למחדל הגדול ביותר מאז קום המדינה.

מאז, לא שמענו נשיאה באחריות, לא התנצלות, לא הכאה על חטא.

מה כן קיבלנו?

הפקרת החטופים והחטופות

הפקרת העקורים בצפון ובדרום

חוסר משילות רוחבי בכל תחום ותחום

העדר תוכנית אופרטיבית לסיום המלחמה בצפון ובדרום

ויריקה לפרצופם של משרתי ומשרתות המילואים בדמות קידום חוק ההשתמטות

הולכת וגדלה ההבנה כי לא ניתן להמשיך בחיינו כשהממשלה עוסקת כל העת בקידום אינטרסים צרים שיבטיחו את שרידותה וחוטאת לתפקידה הראשי, דאגה לכלל אזרחיה. אסור לנו להישאב לשגרת החיים ההזויה הזאת.

אנו, כלל ארגוני המחאה קוראים וקוראות להשבתת המשק. עלינו לעצור את המדינה, להשבית מתן שירותים חיוניים עד שתחלחל ההבנה כי לא ניתן להמשיך כך. מחר ישוגרו מכתבים לעשרות ראשי רשויות וליושב ראש השלטון המקומי, מר חיים ביבס, בקריאה ‘לעצור את המדינה!’.

אני קוראת לכםן לפנות אלי עוד היום לקבל מידע אודות חתימה על מכתב שיוגש לראש העיר כרמיאל, מר משה קונינסקי מחר בשעה 18:00.

לא נעצור עד שנחזיר את המנדט לעם, ניפטר ממשלת השחיתות וההפקרות של נתניהו ונחזיר ראשית את החטופים והחטופות כולםן! ובכך נוכל להתחיל לאחות את הפצעים, לחבר את השברים ולשקם את המדינה ומוסדותיה כך שתהייה כזו שראויה לנו, אזרחי ואזרחיות ישראל שאהבתנו למדינה לא מאפשרת לנו לעמוד מנגד אלא מוציאה אותנו לכדי פעולה.

**

 

כפרניק IMG_20240622_193826-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
פרופ’ דפנה הקר: לא רק בושה, אלה גם תקווה!

 

פרופסור דפנה הקר:

אני כאן לא רק כדי לצעוק בושה, אלא כדי לומר שיש תקווה! יש תוכנית על השולחן – והיא מעולה למדינת ישראל! מה התוכנית שעל השולחן שתציל אותנו? מה יהיה הנצחון האמיתי על חמאס וחיזבאללה? התשובה היא ברית ביטחון אזורית. ברית של ישראל עם מדינות ערביות מתונות ומדינות מערביות תומכות, שתאפשר את החזרת החטופים, פירוק חמאס מנשקו וכניסת שלטון זמני מתון, הרס התשתיות הצבאיות של חיזבאללה, ונורמליזציה עם סעודיה – המדינה הגדולה החשובה בציר המתון האנטי-ג’יהדיסטי. רק ברית כזו יכולה להכחיד את הפנטזיה הג׳יהדיסטית שאפשר להשמיד את ישראל.

האיום של חיזבאללה גדול הרבה יותר מזה של חמאס. ממשלת ישראל כשלה מהתמודדות עם חמאס במסגרת ברית ביטחון אזורית. המחיר בחיי חטופים וחיילים כבד וצה”ל עצמו מודה שללא תוכנית מדינית וכוחות חלופיים שנכנסים לרצועה, חמאס חוזר לשלוט בכל מקום שצה”ל מפנה. אסור לממשלת ישראל להמשיך ולהכשל בהתמודדות עם חיזבאללה לבד. ישראל תוכל להסיר את האיום של חזבאללה רק אם תפעל במסגרת קואליציה איזורית-בינלאומית, שתפעל באמצעים דיפלומטיים, כלכליים ואם יהיה צורך גם צבאיים, כשהמטרה היא הרס התשתיות הצבאיות של חזבאללה מצד אחד וחיזוק מדינת לבנון מצד שני.

השלוחות הג׳יהאדיסטיות של איראן פורחות במדינות כושלות ובמרחבים שיש בהם כאוס וחולשה שלטוניים – כך בתימן, בעיראק, בסוריה וכך גם בלבנון. פגיעה צבאית בחזבאללה לא תועיל אם לא תלווה בחיזוק תיפקודה המדינתי של לבנון, שיאפשר לה לחבור לציר המתון. זו המשאלה של רבים מתושבי לבנון, זה האינטרס הישראלי, ויש מדינות, כמו צרפת וארה”ב, שיכולות לסייע רבות בכיוון הזה.

ישראל צריכה לחבור לברית ביטחון אזורית כדי להחזיר את החטופים והחטופות הביתה, כדי לפרז ולמתן את הרצועה ולא להתבוסס שנים ארוכות בבוץ של עזה, כדי לחסל את התשתיות הצבאיות של חיזבאללה, וכדי לנרמל את היחסים עם ערב הסעודית ועם מדינות ערב האנטי-ג’יהדיסטיות. ישראל מבודדת זו ישראל חלשה, ישראל מבודדת זו ישראל בסכנה, ואנחנו לא ניתן לממשלה להכניס את ישראל לסכנה קיומית! לא ניתן!

**

 

כפרניק IMG_20240622_194655-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
הרב החילוני הומניסטי אלעד ארנון: לממשלה הזו אין כל בסיס מוסרי וערכי

 

הרב אלעד ארנון:

אני אלעד ארנון, תושב חנתון, ישוב עם צביון דתי ליברלי. כן עוד יש דבר כזה במדינה שלנו.

למולי גר השר עמיחי שיקלי חבר ממשלת החרפה. אני לא פה כדי לדבר מי הוא או מה הוא כבן אדם, אני לא אוהב לדבר רע על אנשים. אני מדבר על הביזיון בתפקיד שהוא עושה כנגד כל ערך ליברלי אפשרי.

ערך ליברלי לפי הגדרה מילונית פשוטה מתייחס ל: תמיכה בקדמה, חופש, סובלנות.

הממשלה הזו מפרשת חופש כזכות לאומנית משיחית מסוכנת. לממש את חזונם של אנשי גוש אמונים להתנחל בכל מקום בארץ הזו , לקדש אורתודוכסיה דתית כאמת יחידה שוביניסטית דכאנית כלפי שכבות רבות באוכלוסייה.

לממשלה הזו אין כל בסיס ערכי מוסרי. זה לא אנשי המפד”ל.

זה אנשים של כהנא גופשטיין ומרזל. ציניקנים רודפי שררה דורסנית שמחריבה את יסודות הטוב בזהות היהודית. משיחסטיים קיצוניים שרוצים לכונן בית מקדש שלישי במחיר דמים לא יתואר בנוסח מלחמת גוג ומגוג. זו לא דרכנו.

לפני כארבע שנים הוסמכתי לרבנות חילונית הומניסטית.

מה זה רב חילוני שואלים אותי?

אני שואל מה זו חילוניות? אותו מוטיב חזק  של בוני המדינה.

אמונה באדם, חתירה לשלום עם השכנים, כלכלה צודקת, חיבור לתרבות ולמסורת מתוך תפיסה חופשית ממצוות והלכות שובניסטיות. בהתאם לחזון שנפרס במגילת העצמאות שתלויה בכל כיתה בבתי הספר בישראל.

מה נשאר לנו ממנה?

איפה מדינת ישראל שעשתה הכול כדי להגיע לשבויים שנפלו בידי אויב.

מנהיגות ומנהיגים בתולדות המדינה עשו צעדים אמיצים ונחושים בדרך אסטרטגית ברורה של בחירה בדרך השלום תוך שמירה על ביטחון המדינה.

היום אנחנו במציאות הפוכה. ממשלת ביזיון והפקרה של ימין דמיקולו היא ממשלה רופסת ונגררת שמחריבה כל סיכוי לשלום מקדשת מלחמה ושולחת את טובי בנינו ללחימה ללא אופק אסטרטגי תוך התעלמות מרוב העם.

ראינו מחדל עצום ואנחנו לא רואים בחירות בדרך

זה לא מצב הגיוני.

הם אומרים: אחדות, זה לא הזמן, ממלאים אותנו בסיסמאות ריקות מתוכן עד הניצחון, יחד ננצח.

אנחנו אומרים. בחירות עכשיו!

תפסיקו לטפטף מסרים של פטריוטיות מכובסת בשקל. חזרו הביתה לחזון המייסדים לערכים משותפים המבוססים על הסכמת הכלל. תפסיקו להקריב אותנו על מזבח טיפוח מקורבים על חשבון מקצועיות ולסכן את חיינו.

המוצא היחיד לתקווה כרגע. מחאה מחאה מחאה.

ממשיכים להיאבק יחד עד שנשמע על מועד ריאלי לבחירות.

 

אסיים בכך:

בימים קשים  של מלחמה אימא ערה אבא לא ישן

קשה לשמוע חדשות במציאות הזאת של ממשלה מופקרת

שכחה את בניה ובנותיה מעבר לקווי אויב

 

תושבי הצפון נזרקו מביתם אנשי עוטף עזה מפחדים לחזור

יד אחת אוחזת דגל יד שניה מגפון זה כלי נשק בידי ההמון

יום אחרי יום בכיכרות בצמתים נעורר מהומות אנחנו ערים.

 

עד שתשמע ירושלים את הזעקה זאת תהיה  יציאת מצרים חדשה

שיבת ציון של אזרחים לבית שנשכח אחרי עשור של הסתה

 

ממשלת דימוקלו על מלא

העם יקום ויעלה לחדש אמונה באדם כלכלה צודקת בחירה חופשית

לכונן ממשלת מרכז לאומית

 

בלי סחטנות חרדית והזיות משיחיות

ממשלה ראויה למדינה הזאת

זה בכוחנו בידיים שלנו אנחנו הבנים והבנות של תקווה בת שנות אלפיים

בירושלים ובכל מקום בארץ הזאת.

**

 

כפרניק IMG_20240622_195809-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

כפרניק IMG_20240622_195939-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

 

 

 

 

 

כפרניק IMG_20240622_195659-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
שקית עם חומר לבן דביק נזרקה על המפגינים

  

לוחמי הדמוקרטיה, מלח הארץ בחורפיש (צומת אלקוש):

 

כפרניק ece51421-3fdb-4c1a-920a-0fa68211fd3c-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

כפרניק 8fafe604-f650-42c9-8681-60e51ef16de5-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

 

כפרניק 2f5a6b88-cba1-4fd1-ab59-ca5b339bc27c-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

כפרניק d5c706f5-d432-4931-b96b-486abcb3692a-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

**

 

בבית העמק:

 

כפרניק aaf46a86-bcfd-4b53-978c-72f32fea1365-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

**

 

בלוחמי הגיטאות:

כפרניק 4b3ea088-3c09-40e1-a5e1-ee8aac269a4a-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד

 

**

 

באילון:

 

כפרניק 75f12f25-a11a-4cbb-8976-db9d0263054c-scaled גיבורי הגליל בנהריה, כרמיאל, חורפיש בית העמק ועוד
מחאה בקיבוץ אילון יוני 2024

 

 
2 תגובות

  1. אורלי הגב

    רק דבר אחד לא הבנתי מהכתבה המרתקת הזו – באיזה צד של המפה הפוליטית אתה תומך, מאוד לא ברור.

  2. ארנון בני הגב

    כל הכבוד

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן