אמיר הלוי מאמין בגליל המערבי


מנכ”ל  משרד התיירות בכנס תיירנים לקידום התיירות בגליל המערבי: מאמינים בכיוון שמתפתח בגליל המערבי

 

כפרניק 321 אמיר הלוי מאמין בגליל המערבי
כנס תיירנים גליל מערבי. ריטבו צלמים

 

בכנס תיירנים שנערך השבוע בהשתתפות מנכ”ל משרד התיירות אמיר הלוי, יו”ר אשכול רשויות גליל מערבי וראש עיריית עכו שמעון לנקרי, מקימת מיזם אוצרות הגליל רעיה שטראוס, מנכ”לית אשכול רשויות גליל מערבי יעל רון, ראש מועצה אזורית מטה אשר המארחת את הכנס משה דוידוביץ’, במעמד ראשי רשויות האשכול ובנוכחות ראש עיריית נהריה הנכנס, רונן מרלי.

מטרת הכנס: לחשוף את התוכנית האסטרטגית החדשה של הגליל המערבי לתחום התיירות וליצור שיח פתוח של הרשויות עם בעלי העסקים התיירותיים.

הלוי: “אנחנו מאוד מאמינים בכיוון שמתפתח בגליל המערבי, שהוא מותג עצמאי. ברור לנו שפה יהיה אפשר לבנות מוצר וכשיש אסטרטגיה ואנו יודעים לאן אנחנו הולכים זה הרבה יותר קל. צריך את שיתוף הפעולה ואני בטוח שתהיה לנו עוד שנה של שבירת שיאים. צריך להגיע ללפחות עשרת אלפים מקומות לינה כדי להתחיל לשווק. יש באזור הזה הכל – מורשת, טכנולוגיה, טבע, מזג אוויר, דת, היסטוריה ואירועי תרבות וספורט בסטנדרטים בין לאומיים”.

לנקרי: “בעכו הגענו בשנה האחרונה לשני מיליון תיירים באמצעות השקעה אמתית בתחום התיירות ביחד עם משרד התיירות. 60 אחוז מהם תיירים זרים. מדובר בנתונים שלא הכרנו עד השנים האחרונות, זה מהפך עבורנו ועבור הגליל המערבי. אנחנו רוצים שצמיחת התיירות בעכו תחזק את כל התיירות האזורית, כי אין חבל ארץ ייחודי כמו שלנו בישראל”.

שטראוס בן דרור אשת העסקים הפילנתרופית והיזמית החברתית, מקימת המיזם הפילנתרופי ״אוצרות הגליל״: ״כבר לפני עשור החלטתי לסייע בקפיצת מדרגה כלכלית לגליל המערבי, יועצים מקצועיים עשו כאן עבודת מחקר והוחלט כי ענף התיירות הוא שיסייע וימנף את כלכלת האזור והקמתי את מיזם ‘אוצרות הגליל’. על פי סקרים אחרונים שערכנו הוכפל מספר התיירים בגליל המערבי וכן נוספו מעל 2,000 מקומות עבודה בתחום התיירות, כתוצאה מעבודה משותפת של כלל גורמי התיירות וראשי הרשויות באזור. מלבד הפעילות השוטפת אנו מקיימים אירועים רבים במטרה למשוך מבקרים לגליל המערבי, כמו מופעי האופרה, סיורי סליחות, שאטלים לנחלים ועוד. בחודש מרץ הקרוב, נקיים את פסטיבל המקהלות הבינלאומי, שיביא לאזור פעילות ולינה ונרתם גם לאירועי מרוצי האופניים Epic בו יהינו המשתתפים ממסלולים ייחודיים בשילוב ים והר הייחודיים לגליל המערבי״

מנכ”לית אשכול רשויות גליל מערבי, יעל רון: “המסר העיקרי שלנו כאשכול לתיירנים הוא שיש כאן הזדמנות ואנחנו רוצים שהם יפעלו אתנו לקדם את האזור ולקדם אותם. זה לא מובן מאליו שראשי רשויות ישקיעו בתיירות ובקידום הנושא. יש לנו נכסי תיירות מעולים ואנחנו כבר על מפת התיירות, אבל אפשר לקדם ואפשר לדחוף ואפשר לפרוץ עוד דרכים ועוד קהלים. המטרה שלנו היא להגדיל את כמות התיירים שמגיעים לגליל המערבי ושנהנים ממה שיש לחבל הארץ הייחודי שלנו להציע”.

רונן מורלי, ראש עיריית נהריה: “לעיר נהריה יש פוטנציאל תיירותי שלא נוצל עד תום. במהלך המפגש שוחחתי עם מנכ”ל משרד התיירות ואני מקווה כי נוכל ליישם חלק מתוכניות העבודה שבנינו למיתוג נהריה כעיר תיירות”.

 


תגובה אחת

  1. חיים לויט הגב

    באמת? ו ………………………

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן