אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא


חמד נעים ויוסי ברדא הגישו תלונות הדדיות במשטרה * הרקע: חוקיות ההדחה מועדת המכרזים

 

כפרניק 66678132 אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא
עימות בין חמד נעים ויוסי ברדא

 

אנחנו בעיצומה של סערה פוליטית וחברתית במעלות-תרשיחא: אתמול הודיע הרב שלמה סויסה, נציג ש”ס במועצת העיר על התפטרותו מהקואליציה העירונית – דבר המשאיר את ראש העיר ארקדי פומרנץ במיעוט: 6:7.

אלא שתחילתה של הדרמה הפוליטית כבר בישיבת מועצת העיר בתחילת השבוע, בה נערכו שינויים והתאמות פרסונליות בהרכבן של ועדות המכרזים והביקורת.

לטענת הנהלת העיר, ועדת מכרזים לא התכנסה מספר פעמים בשל היעדרותו של יוסי ברדא ולכן ביקשו להוציאו מהוועדה. ברדא טען כי לא קיבל זימונים באופן מסודר.

באותה הצבעה גם הועבר שרביט יו”ר ועדת הביקורת מברדא לשמעון ביטון נציג סיעת האופוזיציה הגדולה (בן נעים וביטון פרשו גם הם מהקואליציה לאחרונה).

 

החלטות מועצת העיר: הדחות נבחרים, כרטיסי אשראי ומינוי מפעיל ללא מכרז 💣אתמול נערכה ישיבת מועצת עיר ששברה שיאים חדשים מצד ראש העירייה פומרנץ ושותפיו.כפי שהתרעתי אתמול, הביא פומרנץ בקשה להדיח את נבחרי הציבור מהאופוזיציה מוועדות שונות. כך למשל, הדחתי מתפקידי כיו"ר וועדת ביקורת וכחבר וועדת מכרזים. ממה חושש פומרנץ שהוא נלחם להדיח אותי מהוועדות בכל מחיר?בהצבעה הצביעו 6 חברים בעד ואילו 6 חברים הצביעו נגד. חבר המועצה שלמה סוויסה הצביע נמנע ונימק זאת בכך שלא מוכן להצביע בעד הדחתי מהוועדות. כאן היה אמור להסתיים הדיון בסעיף והעלתו לסדר היום יכולה הייתה להיעשות רק בעוד 3 חודשים.ארקדי לא השלים עם ההחלטה והפעיל מכבש לחצים על סוויסה על-מנת שישנה את דעתו. המנכ"ל קרא לפתע להצבעה חוזרת – למרות שהדבר אינו אפשרי ואינו חוקי. כששאלנו אותו מה פתאום הצבעה חוזרת הוא השיב: "כי אני מנהל את הישיבה וככה אני רוצה"!! בהצבעה החוזרת (והבלתי חוקית) הצביע סוויסה בעד (מצורף הסרטון מהישיבה).לא נשלים עם התנהלות אגרסיבית ובלתי חוקית זאת! היום הועבר מכתב בשם כל חברי האופוזיציה לממונה על המחוז במשרד הפנים בבקשה לבטל את החלטת ההצבעה החוזרת (מצורף המכתב).מעבר לכך, ביקש ארקדי לאשר לו כרטיס אשראי לרכישת מוצרים באינטרנט. איפה הפיקוח? מי ערב לאיכות המוצרים? ומדוע לא לתת עדיפות למוצרים ולספקים ישראלים ובפרט ממעלות תרשיחא?לבסוף, ביקש ארקדי לאשר את הפעלת בריכת השחייה העירונית ע"י גורם שנבחר על-ידהם ללא מכרז. כמובן שאני בעד הפעלת הבריכה שעצם סגירתה במשך כמה חודשים הוא מחדל חמור, אבל לא באופן בו לא ניתנת הזדמנות לעוד מפעילים להשתתף. היום שוחחתי עם מורה לשחייה וותיק ובעל ניסיון שאמר שאף אחד לא פנה אליו או בדק איתו אם הוא מעוניין להפעיל את הבריכה – גם אם באופן זמני.בתוך שנה נצברו עשרות מחדלים והליכים לא תקינים ע"י עיריית מעלות תרשיחא. גם אם יבחרו להוציא אותי מוועדות לא ישתיקו אותי!אפעל בכל הדרכים לעצור את התדרדרות העיר בכל האמצעים העומדים לרשותי.המשך שבוע מבורך 🙏

פורסם על ידי ‏יוסי ברדא‏ ב- יום שלישי, 26 בנובמבר 2019

 

 

הישיבה היתה טעונה מאוד מתחילתה ולוותה בצעקות ובהאשמות הדדיות (ראו בהמשך). בהצבעה על שינוי הרכב הועדות היה תיקו: 6:6, כאשר סויסה לא הצביע. המשמעות בתיקו כי ההחלטה איננה עוברת. אלא שפומרנץ וחברי הקואליציה הפעילו לחץ כבד על סויסה להצביע עמם. סויסה אמר שברדא תמך במינויו לוועדת הנחות כשהיה באופוזיציה ולא רוצה להיות “כפוי טובה”. כן חזר מספר פעמים שאין “להדיח” את ברדא. לאחר מכן הכריז מנכ”ל העיריה עמית לוין על “הצבעה חוזרת”, ובה הצטרף סויסה לקואליציה, כאשר ברדא טוען בתוקף כי אסור לקיים הצבעה חוזרת.

 

כפרניק 666107 אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא

כפרניק 6668790 אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא

 

בעניין זה גם פנו ששת חברי האופוזיציה (טרם התפטרותו של סויסה) לבועז יוסף, הממונה על מחוז הצפון במשרד הפנים – בטענה כי ההצבעה החוזרת איננה חוקית וכי הרכב הועדות נשאר על כנו.

**

 

האירוע האלים התרחש בעת כינוס ועדת מכרזים בהמשך השבוע, כאשר ברדא, הטוען כי הדחתו איננה חוקית, הגיע לדיון…

לדברי ברדא, עו”ד אורית טואף היועצת המשפטית לעירייה, המנכ”ל עמית לוין  ויו”ר הוועדה נחלה טנוס – סרבו להשתתפותו. באותה העת צילם ברדא את האירועים, לדבריו משום שהישיבה טרם נפתחה.

ברדא הוסיף כי בישיבה נוכח גם סגן ראש העיר חמד נעים, שאיננו חבר ועדת מכרזים, שמחא על כך שצולם. ברדא: נעים צעק וקילל, תקף והפיל את המכשיר הסלולרי שלי על הרצפה כך שנשבר, וכן הטיח כיסא ברצפה.

עקב הויכוח על נוכחותו של ברדא, הועתקה הישיבה ללשכת ראש העיר, ולדברי ברדא אף הוצבו בכניסה שומרים למנוע כניסתו.

ברדא הגיש תלונה למשטרה על תקיפה ועל היזק לרכוש.

 

כפרניק 74685231_10216033041675183_3049848618962911232_o-scaled אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא
יוסי ברדא בתלונה על חמד נעים

 

**

גרסתו של חמד נעים, כפי שפורסמה בפיסבוק, מתארת התנהגות פרובוקטיבית של ברדא וצילום הישיבה ללא אישור, וסירובו לעזוב את אולם הישיבות למרות בקשתו המפורשת של טנוס, יו”ר הועדה. “ביציאה מהאולם התפתח ויכוח חד ביני לבין מר ברדא, במהלכו התבטא מר ברדא כלפיי בצורה גזענית ופוגעני”, כותב נעים. “לאחר מכן, פנה מר ברדא לתחנת המשטרה והגיש תלונה נגדי, ובה טען שאיימתי עליו, תקפתי אותו, ושברתי את מכשירו הנייד. לטענות אלה אין שחר, וצר לי שחבר מועצת עיר ונבחר ציבור מתנהג בצורה עממית, מתלהמת, וגזענית. התנהגות זו אינה מתקבלת על הדעת ולא יכולה לעבור על סדר היום. ועל כן, הגשתי תלונה במשטרה נגד מר יוסי ברדא”.

 

כפרניק 6668903-scaled אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא
חמד נעים בתלונה על יוסי ברדא

 

ראש העיר, פומרנץ, פרסם גם הוא פוסט תמיכה בנעים וגינוי לברדא: “חבר המועצה התפרץ לישיבת הועדה במטרה לצלם באופן לא ראוי מתוך דיוני הוועדה. אגב, אותו עורך הדין מהאופוזיציה בחר להתעלם במפגיע מהחוק הקובע חובת סודיות לדיוני הוועדה. חבר המועצה התנהל באופן פרובוקטיבי, תוך שהוא מטיח אמירות פוגעניות וגזעניות כלפי המגזר הערבי ונבחרי הציבור מתרשיחא. עם עזיבת חבר המועצה נמשכה עבודת הוועדה כסדרה. אני מגנה את ההתנהגות הזאת ולא אאפשר פגיעה בעבודתן התקינה של הוועדות העירייה”.

 

**

כפרניק 0001032-scaled אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא
ישיבת מעוצת העיר מעלות תרשיחא נובמבר 2019

 

יש לציין כי האווירה הטעונה ששיאה בתלונות ההדדיות המשטרה – החלה כבר בישיבת מועצת העיר. חברי סיעת נץ, שמעון בן נעים ושמעון ביטון, תקפו בחריפות את התנהלות ראש העיר. בן נעים אמר כי כיהן כמ”מ מקום כמעט שנה בניגוד לרצונו, כאשר נהג ביושר ובנאמנות כלפי ראש העיר, אולם ללא כיבוד הסכמים מצד פומרנץ. לדבריו, לראש העיר “תכנית מגרה שונות ומשונות” והעיר רק הולכת ומדרדרת.

גם ביטון הצטרף לביקורת ואמר כי נכנסו לעירייה גורמים חיצוניים שאינם מכירים את מעלות-תרשיחא והפוגעים בעיר. הוא שאל גם מה תפקידו של פיני לזמי, שנראה כי מנהל את העיר, נמצא בעירייה ובכל מיני ישיבות ופורומים.

פומרנץ השיב כי לזמי הוא “חבר שלי”. לדבריו יש לו חברים רבים.

 

בסעיף נוסף, הנוגע לכרטיס אשראי לעירייה לקניות באינטרנט – התפתח עימות חריף בין הנהלת העיר שטענה שהדבר יוזיל ברכש, לבין חברי האופוזיציה שביקשו לשמור על הרכש מקומי ואיכות המוצרים.

אין ספק ששבוע המתחיל בישיבה כזו, עלול גם להסתיים בתלונות הדדיות במשטרה.

ועל זה נאמר: תרגיעו!

 

תגובות פייסבוק


3 תגובות

  1. קואליציה מתפרקת | כפרניק הגב

    […] 29/11/2019 22:35 אלימות בעיריית מעלות-תרשיחא […]

  2. מה קורה בעיריית מעלות תרשיחא? | כפרניק הגב

    […] את המו”מ על נכסי העירייה וזכויותיה, לכאורה, הוא פיני לזמי, תושב חניתה (לשעבר נהריה. מעולם לא התגורר במעלות) שהיה […]

  3. ברדא פרש ממועצת העיר | כפרניק הגב

    […] האחרונים מיתן ד”ר ברדא את התנהלותו האופוזיציונית, שבעבר היתה מאוד בולטת, נעדר מהצבעות והיו בעיר גם “שמועות” כי עומד […]

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן