אולטרה-סאונד במיונים הקהילתיים

כללית מחוז חיפה וגליל מערבי: המיונים בנהריה, כרמיאל, עכו, לין, זבולון וסח'נין הצטיידו במכשיר אולטרסאונד POCUS


 

 

אם אפשר, עדיף להגיע למיון הקהילתי של כללית.

לאחרונה הצטיידו המיונים במחוז גם במכשירי אולטרסאונד POCUS – והשימוש במכשיר מהווה עוד סיבה להגיע, בעת הצורך, למיון הקהילתי של כללית בקהילה (במקום למיון בבית החולים או בטרם) ולקבל אבחון וטיפול מהיר ומקצועי, ללא המתנה ממושכת.

 

כפרניק DHD אולטרה-סאונד במיונים הקהילתיים
ד”ר דראושה חוסיין, כללית, בודק במכשיר הפוקוס

 

מכשיר  – POCUS Point Of Care Ultra Sound, הנו מכשיר על-קול המשמש את הצוות הרפואי ליד מיטת החולה. המכשיר המאפשר לבצע אולטרסאונד לבעיות נקודתיות וקבלת התשובות בזמן אמת. כך נחסכת מהחולה ההמתנה עד לבדיקת אולטרסאונד במכון הדמיה ועיכוב מתן טיפול.

המכשיר מסייע באיתור מגוון בעיות רפואיות דחופות כגון: הערכת תנועות של שריר הלב והימצאות נוזל פריקרדיאלי, אבנים בכיס מרה או דלקת בכיס מרה, הערכת שלפוחית השתן, אבנים בכליות, פקקת, נוזל חופשי בבטן, גוף זר בעור או ברקמות, נוזל מפרקי בדלקת פרקים ועוד.

מכשיר זה מגיע בימים אלו ל-6 המיונים הקהילתיים של כללית במחוז: לין, זבולון, נהריה, עכו, כרמיאל וסח’נין והצוות הרפואי עובר הכשרה לשימוש בו.

  

 

 

במיונים הקהילתיים פועלים צוותים רפואיים מיומנים עם תנאים כמו במיון בבית החולים, כגון: חדר השהיה למעקב, בדיקות, עירויים, בדיקות הדמיה, מעבדה לבדיקות דחופות ואף בית מרקחת – שירות שאין בחדר מיון בבית חולים. השרות ניתן מבוקר ועד ערב (סופ”ש וחגים בלין וזבולון) , הוא קרוב לבית וחוסך את הזמן הרב שיש בהמתנה בחדר מיון בבית חולים. ברוב המקרים המגיעים למיונים הקהילתיים הטיפול מסתיים במיון ואין צורך בהמשך טיפול בבית החולים.

ד”ר מוסא זובידאת מ”מ מנהל רפואי במחוז מוסיף: “ה-POCUS הוא כלי יעיל ומהיר לאבחון מגוון רב של בעיות רפואיות באופן בטוח ולא פולשני. השימוש בו מייעל את עבודת הצוותים ומרחיב את מגוון השירותים הניתנים המיון הקהילתי”.

 

* הביקור במיון הקהילתי לאחר השעה 19:00 ובסופי שבוע כרוך בהשתתפות עצמית.

  

 
השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן