אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים


ביום ראשון 28/10/18 התקיים טקס הנחת אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים * בטקס השתתפו תושבים רבים * קבוצת הנגינה “אקורד בכפר” ליוותה את הטקס בצלילים שמחים ומרגשים.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-01-at-07.01.40-300x200 אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים
חגית זאב, נורית דניאל, דבורה קסנר וסיון יחיאלי בהנחת אבן פינה לשביל המייסדים

 

שביל המייסדים הוא יוזמה של תושבות ותושבים מוותיקי הכפר שרצו להנציח ולהוקיר את פועלם של מייסדי הכפר בדרך מיוחדת.

לאחר בחינת מספר חלופות, הוחלט על הקמת שביל הליכה נופי בהר דפנה שתחילתו סמוך לגן המשחקים בכיכר אחת (צומת המפה) וסופו בברכת אסכנדר הסמוכה למרכז המסחרי. השביל עובר דרך מספר נקודות עצירה ותצפית אל עבר הגליל המערבי. המטיילים בשביל יוכלו לסרוק ברקוד באמצעות הטלפון הנייד ולהגיע לדברי הסבר על השביל ולאתר אינטרנט שמנציח את מייסדי הכפר.

תכנון השביל וקביעת תוואי ההליכה ונקודות הציון לאורכו נעשו בעזרתם של אליעזר אוליבר וז’אק בן זקן. יוזמה זו הוצגה בפני מליאת המועצה וזכתה לברכתם של כלל חברי המועצה. בישיבה נקבע כי אבן הפינה תונח עוד בקדנציה הנוכחית, כאשר הפרויקט כולו יושלם בקדנציה הבאה.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-01-at-06.59.36-300x200 אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים
אקורד בכפר בטקס הנחת אבן פינה לשביל מייסדי כפר ורדים

 

חגית זאב תושבת הכפר ומיוזמות הרעיון: “שביל זה שאנו מניחים לו אבן פינה, יהיה לכבודם של ‘אנשים טובים באמצע הדרך אנשים טובים מאוד אנשים טובים היודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד’ כפי שכתבה נעמי שמר.

“האנשים הם אותם תושבים ראשונים שבאו בעקבות הרעיון של סטף ורטהיימר וצעדו אל הבלתי נודע. בזכותם, ובזכות מעשים קטנים כגדולים, הקמנו את קהילת כפר ורדים.

“בזכות ההתנדבות לוועדות, הכנת טכסים, חגים אירועי ספורט, חינוך, שמירה , תמיכה במצבי משבר והקמת מוסדות שהם לטובת הציבור עד היום.

“כל אלה מהווים דוגמא עד היום לדור ההמשך שממשיכים להתנדב וליצור את התשתית החברתית והאווירה המיוחדת של קהילת כפר ורדים, שבה דרך ההתנדבות מתורגמת להליכה אל רעיונות יצירתיים נוספים. כן ירבו.

“בשם דבורה קסנר ונורית דניאל ובשמי, מבקשות להודות: לראש מועצה סיון יחיאלי, לחברי המועצה, עובדי המועצה, אליעזר אוליבר וז’ק בן זקן על שהפכו את הרעיון שהגינו לביצוע בשטח. אל זה הבית שהקמנו בקצה הקשת, גם אם נלך לקצה העולם תמיד נחזור”.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-11-01-at-07.00.12-300x200 אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים
וותיקי כפר ורדים בטקס

 

אליעזר אוליבר, הפרויקטור של השביל ביחד עם ז’אק בן זקן, עדכן כי במסגרת העבודות הראשוניות להקמת השביל, הונחו סלעי ענק בכניסות לשביל, הן בכיכר אחת והן בבור המים אסכנדר.

בתכנית, לאורך כ-550 מטר יוצבו ספסלי ישיבה מתקני מים, מפות הצופות למרחבי הכפר, וכן שני לוחות טריוויה בתוכם שאלות על מייסדי הכפר והסביבה.

הצמחייה הטבעית תשומר בשלב העבודות ותישתל מחדש לאורכו. הנקודה המרכזית תחזור לפרגולה בשיא גובה בהר דפנה ותעבור שדרוג משמעותי. בביצוע העבודות ישולבו מתנדבי הנגרייה וחברי הגינה הקהילתית.

ישנה תכנית אב להמשיך את השביל בעתיד דרך הגינה הקהילתית, לוואדי הקסום ועד לשלב ג’.

 

כפרניק WhatsApp-Image-2018-10-18-at-09.40.03-225x300 אבן פינה לשביל המייסדים בכפר ורדים
אליעזר אוליבר בהקמת שביל המייסדים

 

לדיון במועצה והצגת התכנית


3 תגובות

 1. יוסי מילוא הגב

  ישר כוח לעושים במלאכה – ….אבן מאסו הבונים והייתה לראש פינה”

  בהזדמנות זו נכיר תודה לברטה יוסף ז”ל מוותיקי הישוב ונקרא על שמו את הקטדרה בכפר שכה עמל ועשה למענה לתכנים ולאיכויות הפעילות בה.

 2. עמית זאב נותן כבוד לכפר ורדים | כפרניק הגב

  […] חגית זאב פעילה מאוד גם ביוזמת הקמת “שביל המייסדים&#822… […]

 3. ראונדאפ והנצחה | כפרניק הגב

  […] שרובו מבוסס על הנצחה וירטואלית (בר קוד לאתר / דף ייעודי) בשביל המייסדים –  שיוקם מצומת המפה, דרך הר דפנה, בירכת איסכנדר (ליד […]

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן