45.6 מיליון ₪


45.56 מיליון ש”ח – תקציב מ.מ. כפר ורדים 2015
עודד שלומות

תקציב 2015: שני מלש"ח יותר מאשתקד, בעיקר בתחומי החינוך והרווחה. יקלטו מזכיר/מנכ"ל ומבקר.

כפרניק IMG_2616 45.6 מיליון ₪

אושר תקציב המועצה:

גידול של כשני מלש"ח מתקציב אשתקד, בעיקר בתחומי החינוך והרווחה.

אמורים לקלוט מזכיר/מנכ"ל ומבקר.

עליה קלה בעומס המלוות.

מגעים לקבלת הכנסות מא.ת. תפן.

 

בישיבת מליאת מועצת כפר ורדים שנערכה בתחלית השבוע אושר ברוב קולות תקציב המועצה לשנת 2015.

תמכו: סיון יחיאלי, נורית שפירא, דבירה גזית, עופר כהן, יורם איילון ויואב ניצב.

התנגד: מאיר גרינפלד.

נמנעה: ציפי דיקמן.

נעדרה: איריס וקנין.

 

בפתח הישיבה הציג אילן עמרם, גזבר ומ"מ מזכיר המועצה, את עיקרי התקציב העומד על 45.6 מיליון ₪, בשני מיליון יותר מתקציב 2014.

עיקר הגידול נובע מהוצאות במערכת החינוך (שכבה נוספת בתיכון אמירים) ומהרווחה.

כן תוקצבה משרת מזכיר/מנכ"ל למועצה ומבקר ברבע משרה.

התקציב מבטא, לראשונה מזה מספר שנים, עליה בעומס המלוות.

 

עמרם הסביר באופן כללי כי 29 מיליון ₪ מהתקציב מיועדים ל"שירותים ממלכתיים" של חינוך ורווחה (מתוכם המדינה מקציבה רק 22 מלש"ח. ההפרש מתשלומי הארנונה שלנו).

שאר התקציב מיועד לפעילויות שוטפות של משכורות, אחזקה, תרבות וכו'.

 

בצד ההכנסות ציין עמרם כי הארנונה השנתית נטו של תושבי הכפר עומדת על כ-17 מיליון ₪. עוד נרשמו הכנסות "צפויות" (אך "בספק", מעבר ל-22 מלש"ח השתתפות המדינה בחינוך ורווחה) של רזרבת שר ופירעון הלוואת ביוב לתאגיד המים. לדבריו, זהו תקציב לא פשוט לביצוע ותידרש מדיניות של ריסון הוצאות ויד על הדופק.

ראש המועצה, סיון יחיאלי, ציין כי נערך דיון עומק על התקציב, בהשתתפות כל חברי המועצה. הוא אמר כי צריך שינוי מהותי בצד ההכנסות והזכיר את המשך שיווק המגרשים לדיור המוגן ולשטח המלונאות, כמו גם התקדמות לקראת הקמת אזור התעסוקה המשותף עם מעלות-תרשיחא בשלב ג'. כן ציין כי נמשכים המגעים לחלוקת ההכנסות מא.ת. תפן בין ישובי האזור.

בעניין זה התייחס מאיר גרינפלד, ואמר כי אין שום מקום בארץ ובעולם המתוקן אזור תעשיה בעל מעמד מוניציפאלי כמו "מגדל תפן". לדבריו, כיום הנהנים העיקריים מהמצב הם האמריקאים וורן באפט ופראט אנד ויטני (הבעלים / שותפים בישקר ובטכנולוגיות להבים).

גרינפלד גם הוסיף כי רבע המשרה שתוקצב מבקר המועצה, תקשה למציאת מועמד ראוי; וציין כי התקציב איננו מבטא את צרכי הגיל השלישי בכפר ורדים.

עוד אמר כי מציע לצמצם את תקציב "חגיגות ואירועים" (275 אש"ח לעומת 130 אש"ח ב-2013) ודרש הצגת תכנית אירועים מפורטת בפני המועצה. גם בתחום תקציב הביטחון ביקש גרינפלד תכנית פעולה.

יורם איילן ציין כי ועדת הביטחון, בראשות גדי קלעי, התכנסה לאחרונה מספר פעמים ותציג למועצה את תכניותיה בשבועות הקרובים. גם דבירה גזית, יו"ר ועדת התרבות, תציג תכנית עבודה בפני המליאה.

יחיאלי גם סיכם, לבקשתו של גרינפלד, כי מנהלי המחלקות במועצה יופיעו בתקופה הקרובה בפני המליאה ויסקרו את עבודתם ואת תכניותיהם.

 

כאמור, תקציב 2015 – 45,600,000 ₪  – אושר ברוב קולות.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. מאיר הגב

    תקציב
    כרגיל
    גרינפלד נגד הבעד
    ובעד הנגד

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן