30/11 – 20:30


סרטים דקומנטריים של תושבי הגליל המערבי בדוקאביב
מדברים דוקומנטרי

מדברים דוקומנטרי מעלות-תרשיחא. כניסה חופשית

כפרניק 1171l 30/11 –  20:30

 

 

בבית אבן עתיק, במבנה בית הספר המנדטורי, שהיום הנו אחד המתנסים הפעילים בתרשיחא, פעלה השנה קבוצה של תלמידים ליצירת קולנוע דוקומנטרי. בקבוצה השתתפו 12 חברים מישובים בגליל.

כמשתתפים פעילים בסדנא, התכנסנו אחת לשבוע, לפגישות מאתגרות למשך שלוש שעות. בתחילת הדרך התמודדנו עם עצם הפעלת המצלמות, מערכות הסאונד, וניתוב אולפן. בהמשך, למדנו טכניקות לביצוע צילומי חוץ וסטודיו, עם מספר מצלמות במקביל. למדנו על סרטים תיעודיים באופן כללי, ובאמצעות המחשות. לאט-לאט, התגבשנו בקבוצות, הגדרנו את התפקידים, מי הבמאי, מי הצלם, מי המפיק. וחיפשנו סיפורים…

סיפורים מהגליל, שמייצגים אותנו, ואת המתרחש היום בסביבתנו. היו מפגשים בהם אחד הצוותים הציג תוצאות של צילומי סצנות נבחרות מתוך הסיפור שהתפתח לאיטו. במפגשים הללו, קיבלנו פידבק מחברינו, וגם מן המרצים של הסדנא, ורד אוסמן, ושי אמית. ברור, כי סרט, אי אפשר לעשות לבד.

 

ורד, מנהלת ומייסדת מרכז docuVillage, מובילה מספר שנים את הרעיון של יצירת סרטים דוקומנטריים בגליל. בעברה, ורד לימדה קולנוע, במגמת קולנוע בבית ספר בכברי ושימשה כעורכת תוכן בפסטיבל דוקאביב. ורד סייעה בגיבוש הקבוצות, הובילה אותנו למציאת הסיפורים , ולימדה אותנו כיצד לביים. שי, מורה לקולנוע ולעריכה במגמת הקולנוע בבית ספר כברי, הוא העורך הראשי בפרויקט, והעניק לנו, מן הידע העשיר שלו, במהלך השנה.

 

לא פשוט להרכיב סיפור, אפילו במילים לא כל שכן, בתמונות, ואף קשה מכך, בקטעי וידאו שצולמו ביד רועדת חסרת ניסיון, בזויות צילום לא תמיד מוצלחות. אבל, העובדה היא שכולנו הצלחנו לספר סיפור. סיפור אנושי, סיפור משפחתי שנגלה לנגד עינינו אט-אט רובד אחר רובד. הרכבנו פאזל מפיסות חיי הגיבורים שלנו, ואנו מציגים אותו בפני קהל בהקרנת בכורה. אנחנו מתרגשים מאוד.

היה מאתגר לצרף אירוע לאירוע, רגע מתועד למשנהו, וליצור סיפור רציף, קוהרנטי, שיגע במקום רגיש בלב. אנחנו עדיין עמלים, עד רגעים אלה ממש, בשיפור ובשיוף הסרטים. המפגש האנושי בינינו, התגבשותנו כצוות, היה תהליך חוויתי בפני עצמו. כצוות עברנו על הקטעים המצולמים, ורשמנו את כל המלל (היום אנחנו גם יודעים שקוראים לזה תמלול ומכאן זרמה לה חלוקת הצילומים התחקירים, וכל שאר הארגונים). בחרנו את המסר אותו רצינו לחדד בסרט, ואנו מגישים אותו עכשיו לכם הקהל.

אנו גאים ונרגשים להציג את פרי יצירתנו, בסיומה של שנה שבה המפגשים לצורך עשיית הסרטים, היו עבורנו מעין אתנחתא משגרת חיינו , והצצה חיננית לחייהם של גיבורינו.

 

נשמח לראותכם בין אורחינו.

 

צוות מדברים דוקומנטרי מעלות-תרשיחא

 

 

 

כפרניק 1171l_0 30/11 –  20:30

 

^^^^^^^^^^

 

במסגרת פסטיבל דוקאביב גליל, יערך ערב הקרנת הבכורה לסרטים הללו ב-30/11/11 בשעה 20.00 בהיכל התרבות במעלות – תרשיחא , להלן הסרטים שיוצגו:

 

על קו תרשיחא, חאלב, יחיעם. בימוי: אבנר גרינברג, 25 ד'

מאז 1948 מצטלבות דרכיהם של סלים, מונתהא ואיברהים אל-בק מתרשיחא עם זו של אלי הררי מקבוץ יחיעם. על קו תרשיחא, חאלב, יחיעם עולות מחשבות על "בית", "אדמה" ועל קשר ל"מקום".

 

גלגל וציר. בימוי:חן דלעי, 15 ד'

עם השתנות הקבוץ ויש האומרים "היעלמותו", נעלם גם זכרונו של זיאמה בן ה-89. הסרטים שצילם לאורך השנים, הם יד ושם עבור קבוץ כברי ועשויים להיות גם תאי הזיכרון שלו שאבדו.

 

מפגש בין קוים מקבילים. בימוי: אילנה צוויביל ביאליק, 10 ד'

חייהם של תאמר ועינת, מתקיימים בקווים מקבילים. תאמר, לוליין על חד אופן ועינת, מתמחה בלוליינות על טיסו. הם נפגשים רק בריקוד סולו משותף, במופע המרכזי של הקרקס.

 

"קטלוני יא דרוז" ("הרגו אותי המדרגות") בימוי: אבי עזרן, 20 ד'

עשרים שנה חולמים להקת "דרוז" (מדרגות במרוקאית) ל"פרוץ" ולהצליח אבל זה עדין לא קרה. כעת הם נמצאים בהפקת האלבום הראשון שלהם והחלום שלהם קרוב מתמיד להגשמה.

 

בתום הקרנת הסרטים תופיע להקת דרוז במופע רוק אתני

הכניסה חופשית

 

עוד פרטים באתר דוקאביב

 

 

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן