תלונה על הזנחת כפר ורדים על-ידי המשטרה


תלונה על הזנחת כפר ורדים על ידי המשטרה
בוב חן

 

רפ"ק רז: שליש מכוחות התחנה פועלים בכפר ורדים

כפרניק רז_1 תלונה על הזנחת כפר ורדים על-ידי המשטרה

בוב חן: לאחרונה נסגרה נקודת המשטרה ביישובנו, וחדלו הסיורים הליליים של השוטר הקהילתי והמשמר האזרחי. הדבר נודע לגנבים והפריצות התרבו, לרבות עימות בין גנבים ותושבים מפוחדים.

 

רפ"ק איתן רז: מעולם לא הייתה נקודת משטרה בכפר ורדים. כשליש מפעילות התחנה נעשית בכפר.

 

 

כידוע, נסגרה נקודת המשטרה בכפר ורדים והשוטר הקהילתי נעלם. הדבר נעשה בעקבות החלפה מקרית של מפקד תחנת מעונה ושינוי סדר עדיפויות מקרי.

ריבוי הפריצות לאחרונה נובע ישירות מעובדה זו ואין צורך להרבות במלים כדי להסביר את הנזק הרב ואת ההרגשה הלא טובה של תושבי הכפר.

 

אני פונה בקריאה ובבקשה לכל הקוראים:

נא היכנסו לאתר התלונות של נציבות תלונות הציבור –

http://www.mevaker.gov.il/serve/site/ntz_ombuds_complaint.asp

 

וצרפו כקובץ את התלונה הבאה (מסומנת באדום), כמו שהיא או באותם שינויים שתמצאו לנכון.

אין צורך למלא את הטופס שם – כתבו "נא ראו תלונתי בקובץ הרצ"ב" וצרפו את הקובץ. אם יש בעיה בהעתקת המכתב הר"מ נא שלחו לי מייל ל bob10@netvision.net.il ואשלח את הקובץ בחוזר. ככל שירבו התלונות, כך יגדל הסיכוי להחזרת נקודת המשטרה.

 

לכבוד

נציבות תלונות הציבור

באמצעות אתר הנציבות

http://www.mevaker.gov.il/serve/site/ntz_ombuds_complaint.asp

 

א.נ.,

 

הנדון : תלונה על הזנחת נקודת יישוב על-ידי המשטרה

אני מתגורר בכפר ורדים.

המקום סומן על-ידי כנופיות גנבים ומתקיימת שרשרת פריצות לבתים במשך שנים.

למיטב ידיעתי עד היום לא תפסה המשטרה ולא העמידה לדין אף פורץ.

עקב מצב קשה זה הקימה המשטרה נקודת משטרה ביישוב, מאוישת על-ידי שוטר קהילתי שהפעיל אנשי משמר אזרחי. לראשונה היתה נוכחות משטרתית ביישוב בלילות.

הדבר נודע לגנבים והורגשה ירידה ניכרת במספר הפריצות ורווח לנו.

אולם לאחרונה נסגרה נקודת המשטרה ביישובנו, וחדלו הסיורים הליליים של השוטר הקהילתי והמשמר האזרחי ביישוב.

הדבר נודע לגנבים והפריצות התרבו, לרבות עימות בין גנבים ותושבים מפוחדים.

אנו חיים ללא הגנה על ביטחוננו האישי, תוך שלילת זכותנו האזרחית היסודית לביטחון אישי מינימאלי.

אני מתלונן בזאת על סילוק השוטר הקהילתי מיישובנו ועל סגירת נקודת המשטרה, ומבקש להחזירם בכל ההקדם האפשרי.

 

בכבוד רב  …………

 

****

כפרניק רז_2 תלונה על הזנחת כפר ורדים על-ידי המשטרה

 

 

בתגובה למכתב זה מסר רב פקד איתן רז, מפקד משטרת מעלות:

"מעולם לא הוקמה נקודת משטרה בכפר ורדים ומעולם לא היה תקן לכך. היה שוטר שהוצב בכפר לתקופת ביניים, בנוסף לתפקיד אחר אותו ביצע.

"פעילות משטרת מעלות לא השתנתה בשנים האחרונות והיא משקיעה כשליש מכוחותיה בכפר ורדים. הדבר שכן השתנה, היה מערך השמירה והאבטחה של המועצה שבחלקו בוטל וצומצם. מעבר לכך, אין מה לדון בנושא בתקשורת".

 

יקי טובי על מורים לביטחון

 

ירון וייס התוצאה 0

 

צילה שנהר כפר ורדים גן עדן לפורצים

 

אייל אשל מי נתנדב

 

עודי ברנדט, תחושת חוסר האונים המסוכנת

 

 

ראו בצד ימין סקר על תפקוד המועצה מול מצב הביטחון האישי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורחים הגב

  בוב חן
  מר בוב חן
  מה לך כי תלין על מפקד משטרת מעלות רב פקד איתן רז.
  אתה לא מינית אותו ולא משלם את משכורתו.
  הוא לא חייב לך שום דבר.
  יגמור את התפקיד ויעבור לתפקיד הבא.
  בתפקיד הבא לא ישאלו אותו אם תפס גנבים בכפר ורדים.

  כל שנותר זה להתלונן אצל המפכל, השר ל”בטחון פנים”, ועדות הכנסת ומבקר המדינה.

  במלחמה מנגד גנבים צליחים בעזרת מודיעין ולא בעזרת שוטרים מנומנמים שעוצרים מידי פעם בצפצוף מרעיש וחורקני המזעזע בעיקר את תושבי הקוטג’ים.
  אם הייתה לנו מועצה לוחמנית היו יושבים לפקד על הקצה.

 2. אורח/ת הגב

  משטרה
  תמיד טענתי שכדי להיות בכיר במשטרה דבר ראשון צריך להיות פוליטיקאי.

 3. ירון וייס הגב

  גם כשהיה שוטר קהילתי רמת ההתנדבות למשטרה היתה נמוכה כמו היום
  מר בוב חן היקר,

  הדברים שאתה כותב אינם מדוייקים. גם כשהיה שוטר קהילתי, רמת ההתנדבות בקרב תושבי כפר ורדים היתה נמוכה כפי שהיא היום. השוטר הקהילתי ניסה וגם הוא לא הצליח לבסס מערך של פעיל של מתנדבים.
  הסיורים שבוצעו אז כפי שהם מבוצעים היום, בוצעו על ידי שוטרי התחנה ומתנדבים שברובם המוחלט הינם תושבי הישובים המקיפים את כפר ורדים (אך לא מכפר ורדים עצמה).
  צודק מפקד התחנה באמירתו שלא היתה נקודת משטרה בכפר. המבנה ממנו פעל השוטר הקהילתי היה מרכז ההפעלה בחירום (שלמיטב ידיעתי הוקם מתקציב משרד הבטחון ולא המשטרה) שהוקצה עבורו על ידי המועצה.
  חבל שבוטל התקן של השוטר הקהילתי, כולי תקוה שהוא יחזור במהרה. אולם זה לא הוגן להאשים בכל את המשטרה. אני יודע שתחנת מעלות תרשיחא משקיעה ככל יכולתה הדלה (סך הכל מדובר בתחנה קטנה) בכפר ורדים. לדעתי אפילו על חשבון פעולות שיטור בישובים אחרים שבגזרתה.
  האחריות היא גם שלנו. וכאן תפקידנו הוא להתנדב למשטרה ולהציע את שירותנו כאזרחים ככל שנוכל ויידרש בסיוע בשמירה על בטחוננו שלנו.
  על כן, אני ממליץ לך לבדוק את הדברים בטרם אתה שולח עצומות וממליץ לאנשים להצטרף לאמירות שאינן נכונות.

 4. אורח/ת הגב

  משמר אזרחי
  לדעתי יש 2 אפשרויות לפתרון (ריאליות ולא לחכות לתקציבים שלא יגיעו ולממשלה שלא תפעל….):
  1) הקמת משמר אזרחי מסודר שיפעל ביישוב.
  2) בהנחה שלא יהיו מספיק מתנדבים למשמר האזרחי – אדם לאדם זאב…..ואז לפחות נפסיק רק לכתוב ולהתלונן באתר של כפרניק.
  או שזה ישוב קהילתי או שלא, לפחות לא לחיות ב”כאילו”, ראש המועצה נא הרם את הכפפה, נסה להקים משמר אזרחי עם סף מינימום מתנדבים נדרש – יצליח, כולנו נרוויח, לא נגיע לסף המתנדבים הנדרש – נא כולם להפסיק לעסוק בנושא ולמגן את הבתים……

 5. בוב חן הגב

  תשובה לירון וייס
  ירון וייס : אני עומד מאחורי כל פרט מהפרטים שבתלונתי. . אני קורא למקום מיוחד שהוקצב לשוטר ובו הוא ישב ” נקודת משטרה ” – זו לא תחנת מד”א. אתה כותב ” לא הוגן להאשים את המשטרה ” . קרא שוב את תלונתי וחפש התיחסות שלילית למשטרה. לא תמצא. השוטר שישב בנקודת המשטרה דווקא הצליח לבסס מערך של פעילים .
  מה שעצוב בכל זה הוא שבמקום להתאחד מאחורי המאמץ לההחזיר את השוטר לכפר , העדפת לעסוק בויכוחים שלא יואילו לאיש.

  הבעיה קיימת. צריך לחפש דרך לפתור אותה , ולא לעסוק בחלוקת מחמאות-עלבון למי שמנסה לפתור בעיה כאובה. שלא להזכיר חובת דרך ארץ.

  אתה כותב ” רמת ההתנדבות בקרב תושבי כפר ורדים היתה נמוכה כפי שהיא היום ” .
  אני מאתגר אותך בזאת : במקום לעסוק בחלוקת מחמאות , נראה אם אתה מוכן לעשות משהו : האם אתה מוכן ליזום יחד עמי הקמת קבוצת תושבים אשר תסייר בכפר בלילות בכלי הרכב הפרטיים שלהם כדי לגלות נוכחות בכפר בשעות הקטנות של הלילה ?
  אם כן ,אתה מוזמן להתקשר אלי לטלפון 9974786 וברצון אפגש עמך. א כדי לגשת למלאכה. בוא נתאחד ונפעל לטובת הכפר , במקום לעסוק בחלוקת מחמאות.
  ואם אינך מוכן להטות שכם – נא הואיל בטובך להניח.

 6. בוב חן הגב

  לרב פקד רז
  רפ”ק רז הנכבד
  אז אתה לא קורא לזה נקודת משטרה. אני כן. למה זה חשוב ? זה העיקר ?
  העיקר הוא שמה שהיה קודם איננו עכשיו. בנקודה מסויימת
  לה אני קורא נקודת משטרה ( ולא נקודת מד”א או מכבי אש) ישב שוטר באופן קבוע ובנקודה הזו הוא כבר לא יושב.

  זה העיקר , ולעיקר זה אינך מגיב כלל , ותמהני מדוע.

  לנציבות תלונות הציבור תגיב בודאי.

  אשר להאשמתך את המועצה המקומית , יש לי חדשות : המשטרה היא שצריכה לטפל בגנבים. מהתחלה עד הסוף.

  ואם בתפיסת גנבים עלידי המשטרה עסקינן : מה בנוגע ?

 7. אורח/ת הגב

  העיקר שהיום בשביל לפקח על משמרות זהב
  הגיעו שני שוטרים וניידת של משטרת תנועה למשך 30 דקות, כנראה שבלילה קר מדי.

 8. ירון וייס הגב

  מר בוב חן, שוב אינך מדייק
  מר בוב חן היקר והנכבד,

  1. בעיני דרך ארץ היא בין היתר כתיבת ואמירת האמת ולא סילופה. גם כאשר פונים לרשויות כדי להשיג מטרות טובות כגון שוטר קהילתי.

  2. כתבת, אני מצטט:
  ” עקב מצב קשה זה הקימה המשטרה נקודת משטרה ביישוב, מאוישת על-ידי שוטר קהילתי שהפעיל אנשי משמר אזרחי. לראשונה היתה נוכחות משטרתית ביישוב בלילות…אולם לאחרונה נסגרה נקודת המשטרה ביישובנו, וחדלו הסיורים הליליים של השוטר הקהילתי והמשמר האזרחי ביישוב”.
  אז ברשותך, אתקן אותך: לא נסגרה נקודת המשטרה מכיון שהיא מעולם לא נפתחה. הנוכחות משטרתית בלילות היתה קיימת גם לפני שהיה שוטר קהילתי והיא נמשכת גם לאחר שבוטל התקן שלו. הנוכחות כוללת שוטרים ומתנדבים מישובי הסביבה וכן מעט מתנדבים מקרב תושבי כפר ורדים. כאחד שפעל יחד עם השוטר הקהילתי האחרון וגם עם זה שהיה לפניו, ידוע לי שגם אז כמעט ולא היו מתנדבי סיור מקרב תושבי הכפר שביצעו סיורים בלילות. זאת למרות המאמצים שהם השקיעו באיתור וגיוס מתנדבים. כנראה אנשים כבר לא רוצים להתנדב יותר (כי בעבר הרחוק יותר שמעתי שדווקא היו הרבה מתנדבים).

  3. כתבת, אני מצטט: “מה שעצוב בכל זה הוא שבמקום להתאחד מאחורי המאמץ להחזיר את השוטר לכפר , העדפת לעסוק בויכוחים שלא יואילו לאיש”.
  שוב לא דייקת. כי אני בניגוד אליך מנסה לאחד ולגבש קבוצה של מתנדבים שיסייעו למשטרה ולמפקדה להילחם בפשיעה (והערב אף נפגשתי עם תושב הכפר שמעוניין לפעול רבות בנושא). אני מעדיף לעשות זאת מאשר לשלוח את מפקד המשטרה להתעסק במתן תשובות לנציבות תלונות הציבור על פניות כגון סגירת נקודת משטרה שמעולם לא היתה קיימת. גם אני בעד החזרת השוטר הקהילתי ולשם כך יש לפעול בדרך ארץ ובהידברות ולא בדרך של התנגשות ובטח ובטח לא על ידי אמירות המבוססות על מידע שגוי.

  4. כתבת, אני מצטט: “אני מאתגר אותך בזאת : במקום לעסוק בחלוקת מחמאות , נראה אם אתה מוכן לעשות משהו : האם אתה מוכן ליזום יחד עמי הקמת קבוצת תושבים אשר תסייר בכפר בלילות בכלי הרכב הפרטיים שלהם כדי לגלות נוכחות בכפר בשעות הקטנות של הלילה”.
  הזמנת אותי אף שאתקשר אליך. לכבוד יהיה לי לשוחח עימך, וכך אעשה (ברשותך כמובן) ביום שישי הקרוב, כאשר אהיה במשמרת השבועית שלי במשטרה ואבצע סיורים בכפר בשעות הקטנות של הלילה בין שישי לשבת כפי שאני עושה כדרך קבע בשנים האחרונות כאשר אני מתנייד ברכב המשטרה ולא ברכבי הפרטי כפי שהצעת. כי כידוע לך, המשטרה היא הגורם שמוסמך להילחם בפשיעה (ולא אזרחים ברכבים פרטיים).
  באותה הזדמנות אשמח גם להיפגש איתך כדי להציג בפניך את עבודת מתנדבי המשטרה, כי מדבריך אני מתרשם שאינך מכיר את אופן הפעלת המתנדבים בתחנה. אם אתה בין הגילאים 21-65 בעל בריאות טובה וללא עבר פלילי ומוכן לגלות עקביות והתמדה, אשמח אם תצטרף אל שורותינו ובאותה הזדמנות אף אמסור לך את טפסי ההתנדבות למשטרה. לשם כך נדרש להכין שתי תמונות פספורט ואישור רפואי מרופא המשפחה. אני יותר מאשמח אם תצטרף אל שורותינו מאחר וכבר תקופה ארוכה אני מנסה לפעול לגיוס מתנדבים נוספים אך ללא הצלחה מרובה.

  לסיכום: למרות שקל יותר ונוח לשבת מאחורי המקלדת בבית החם ולכתוב דברים לא מבוססים לנציבות פניות הציבור ולבקר את אלו שכן עושים, יוצאים החוצה בקור ופועלים למען בטחון התושבים ובין היתר בטחונך שלך מאשר לנהוג כמוהם. אני סבור שעשייה אמיתית (התנדבות למשטרה למשל) תתרום יותר לשיפור מצב הבטחון בישוב.
  שוטר קהילתי זה חשוב, אך הבעיה המרכזית היא חוסר נכונות של התושבים להתנדב למשטרה. ואת זה משום שכחת לציין במכתבך לנציב פניות הציבור.

 9. אורח/ת הגב

  לירון
  נראה לי שמטרתנו משותפת , ןלכן אינני רוצה להכנס למחלוקת המונחת בינינו בדבר המצב העובדתי. די אם אציין כי לדעתי אינך מדייק , אך לא חשוב מי מדייק ומי לא. מה שחשוב הוא : איך נלחמים במכת הגניבות. לא במלל ובויכוח , אלא במעשים.

  מחכה לטלפון שלך ואשמח להפגש ובינתיים אני מברך אותך על פעילותך במשמר האזרחי.

  לקראת שיחתנו אתיחס מראש להצעתך בנוגע למשמר האזרחי.

  כידוע אין התגייסות רבה למשמר האזרחי מבין תושבי הכפר.התגייסות לא נראית לרבים , כולל לא לי , אפשר בין היתר מהטעמים הבאים :

  א.כפיפות לנוהלים ולמסגרת של המשטרה , אשר לא כולם מוכנים לה.

  ב. המשטרה מחייבת את המתנדבים לתפקד גם ביישובי הסביבה האחרים , נושא שלא כולם מוכנים להתנדב למענו.

  ג.המגוייסים למשמר האזרחי נדרשים מדי פעם לבצע כל מיני תקידים שאין בינם לבין גניבות ולא כלום. בהיותי ביחידת הצלפים במשמר האזרחי בחיפה נדרשתי פעם,לפני שנים רבות , לעמוד בשולי הכביש כ”קישוט” לכבוד שיירה של נשיא זר, ונאלצתי להסביר שלא לשם כך התנדבתי.
  ד. הגבלת הגיל : רבים וטובים מעל לגיל 65 יכולים לתרום לא מעט , ודווקא הפנסיונרים שעתם פנויה.
  קריאתי היא להשתחרר מהמכלאה הפסיכולוגית של פעולה התנדבותית אך ורק במסגרת רשות הממומנת בכספי משלמי מסים , על כל התחלואות הפוקדות מסגרות אלה. יש להשתחרר ממושגי הכליאה-העצמית כגון ” המשטרה בלבד היא הגורם המוסמך ” ושאר תפיסות שאין להן בסיס בחוק.
  אין שום מניעה חוקית לשמירה ועיסוק בגנבים עלידי אזרחים ואני מפנה אותך ,למשל , לרפי גינת ו”כלבוטק” אשר תודה לאל אינו חושב כך ומביא לתפיסת גנבים לא מעט.
  כמו כן אין שום מניעה לשמירה ברכב פרטי.בעבר ביצעתי שמירה ברכבי הפרטי במסגרת שמירה שאורגנה עלידי המועצה , כמו רבים אחרים.
  אני קורא להקמת מסגרת מתנדבים אמיתית , ללא מימון כספי ציבור וללאמעורבות מקבלי משכורת כפופי-נוהל , אשר תתפקד במהירות וביעילות כדי ללחום בתופעת חופש התנועה הבלתי נסבל של הגנבים בכפרנו.

  אני מחפש אנשים שיעזרו בארגון קבוצה כזו ,ואשמח אם תצטרף ואולי אף תוביל.

  בברכה

  בוב

 10. אורח/ת הגב

  פנסיונרים “הבייתה” גם במשטרה
  כל אדם נמרץ וחיוני ככל שיהיה לא יוכל להתגייס למשטרה לאחר שאת גיל 65.

 11. תושב הגב

  תגובה למשטרה בקשר לפריצות
  יותר טוב שלא תספרו ששליש מהתחנה בכפר הרי עדיין לא תפסתם שום פורץ במה אתם מתגאים בביקורת עצור מרחוב ארבל

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן