שרשרת אנושית אחת


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
שלמה אברמוביץ’

"צעד ראשון": מועצות התלמידים בכברי ובשיח' דנון ביוזמת אחווה ודו-קיום אזורי.

כפרניק  ראשון 4 שרשרת אנושית אחת

 

"צעד ראשון": מועצות התלמידים בכברי ובשיח' דנון ביוזמת שלום ודו-קיום אזורי.

 

 

"צעד ראשון" הוא שמה של היוזמה שהובילו מועצות התלמידים של תיכון "השלום" בשיח' דנון ושל התיכון האזורי "מנור-כברי" בכברי.

התלמידים יזמו מפגן ראשון מסוגו באזור של מפגש משותף במקום ציבורי ושל קריאה פומבית לדו קיום בשלום בין יהודים וערבים. במפגש קראו בני הנוער בעברית ובערבית לסובלנות, שוויון הזדמנויות ולכבוד הדדי.

המפגש נערך ליד תיכון מנור-כברי ובו קבעו התלמידים: "נמאס לנו לפחד". השתתפו בו כמאתיים תלמידים מהשכבות הבוגרות של שני התיכונים, מנהלי בתי הספר התיכוניים, סמאהר זיני ורינה כהן, מורים, תושבי הכפר דנון וקיבוץ כברי וכן ראש המועצה האזורית מטה אשר יורם ישראלי, סגנו אייל רייז, מנהלת מחלקת החינוך ד"ר שלומית אלעד, ארנון רפאלי ודרור ארנשטיין. המשתתפים לבשו חולצות לבנות שעליהן הודפסה הכותרת "צעד ראשון" ולצדה ציורי עקבות של כפות רגליים יחפות.

 

 

כפרניק  ראשון2 שרשרת אנושית אחת

 

 

התלמידים והמורים יצרו שרשרת אנושית ארוכה ואחזו ידיים אלו לצד אלו, כסמל לצורך של כולנו לקיים חיים של כבוד הדדי, הבנה הדדית וקידום של חברה רב תרבותית. לאחר שיצרו את השרשרת האנושית נהנו משתתפי היוזמה ממופעי שירה בשתי השפות, שהתקיימו תחת שלטים שנכתב בהם: "יד ביד לעבר חברה טובה יותר", "נוער בוחר בעתיד של שלום", "הנוער יוביל את השלום," ועוד.

בני הנוער כתבו לקראת המפגש גם מכתבי קריאה נרגשים. באחד מהם נכתב: "תבינו כבר, כולנו בני אדם – יהודים מוסלמים, נוצרים, דרוזים. לכולנו יש את אותה דרך חיים. נולדנו באותו ומקום ואנו הולכים אל אותו מקום. איפה השלום, איפה האהבה? איפה הכבוד ההדדי שלנו זה לזה."

יורם ישראלי: "אנו נמצאים ערב חג הפסח. זה זמן טוב לזכור שבעבר הרחוק גם אנחנו היינו מיעוט נרדף בארץ מצרים. כיהודים מוטלת עלינו חובה מיוחדת להעניק למיעוט בתוכנו כבוד ושוויון הזדמנויות."

במחלקת החינוך של מטה אשר אמרי כי אין זה מפתיע שיוזמה נחשונית כזו יוצאת דווקא מהתיכונים "השלום" (בו תלמידים ערביים משיח' דנון, ערב אל עראמשה ומזרעה) הנמצאים בקשרים מעולים עם חבריהם היהודיים בבתי הספר התיכוניים "אופק" ו"מנור כברי", ובחלק מהשכבות התגבשו מסורות של שיתוף פעולה בתחומי לימודי פיזיקה, מדעים, תיאטרון ומוסיקה.

 

צילום: דורית ריטבו

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. אהרן פריאל הגב

    לפני הכל : תנאי ראשון לקבלת בגרות 1 יח”ל חובה בבגרות בערבית
    רוצים שלום?
    חובה לדרוש בבגרות 1 יחידת לימוד בערבית מדוברת(לא ספרותית)

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן