שלח בכפר


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

עופר שלח: אעשה מאמץ לטיפול בהטבות המס. סיון יחיאלי: הצענו שהישובים הכפופים לפצ"ן יקבלו הטבות.

כפרניק IMG_2847 שלח בכפר

ח"כ עופר שלח באספת בחירות בכפר ורדים: אעשה כל מאמץ לטיפול בהטבות המס. אלוהים יצר את הפוליטיקאים שימצאו פתרונות לסוגיות כאלו. בוועדת הכספים של הכנסת ניתן למצוא מוצא יצירתי.

 

סיון יחיאלי: הצענו שכל הישובים הכפופים לפיקוד צפון ייהנו מהטבות המס.

 

**

באספת בחירות של "יש עתיד – בראשות יאיר לפיד" שנערכה הערב במארג שבכפר ורדים, אמר ח"כ עופר שלח כי הוא מזדהה עם הביקורת של תושבי כפר ורדים על ביטול הטבות המס (כרגע בהקפאה בשל הקדמת הבחירות). הוא הזכיר כי בג"ץ חייב את האוצר לקבוע קריטריונים אחידים להטבות; ומשנקבעו, באופן טבעי יש המרגישים מקופחים. לדבריו, הוא מבין את המצוקה והחשש מעזיבה של אוכלוסיה חזקה, וכי בוועדת הכספים של הכנסת ניתן למצוא לכך פתרון יצירתי. "קשה לדרוש מהפקידות הממשלתית שתצא מתוך הקופסה שלה", אמר שלח. "לשם כך יצר אלוהים את הפוליטיקאים". הוא רמז כי במידה ולא יתאפשר פתרון במסגרת "הטבות המס", אפשר יהיה לחזק את הכפר ותושביו בדרכים אחרות.

בפתח האספה, אמר ראש המועצה, סיון יחיאלי, כי טרם פרוק הממשלה נפגש עם שלח פעמיים בכנסת, כאשר גיבש הצעה כי ועדת הכספים תוסיף לעניין הטבות המס סעיף הקובע כי "כל הישובים הכפופים ביטחונית לפיקוד צפון, יכנסו למסגרת ההטבות". לדברי יחיאלי, העובדה כי מדובר בגוף צבאי (פצ"ן) הפועל על-פי מפת האיומים, היתה נותנת להצעה משקל "אוביקטיבי" וסיכוי רב להתקבל, בין היתר בתמיכת ח"כ שלח ויש עתיד.

ח"כ שלח, ציין שלמרות המגבלות הפוליטיות והאילוצים הקואליציוניים, הצליחה הסיעה לבצע כמה מהפכות חשובות: למשל, גיוס חרדים ובעיקר הוצאתם לשוק העבודה. עוד ציין את המהפכות שעשו שרי החינוך (שי פירון), הרווחה (מאיר כהן) והבריאות (יעל גרמן) במשרדיהם ולצערו הרפורמות הגדולות שהבשילו לתקציב 2015 נעצרו בשל הקדמת הבחירות.

בהתייחסו לפריפריה, ציין שלח כי בבחירות הקודמות חיפשה המפלגה אנשי ציבור מהצפון שיצטרפו לשורותיה, אולם ללא הצלחה. לדבריו, ב"יש עתיד" יצוג מכובד לפריפריה: מאיר כהן (דימונה), חיים ילין (ראש מועצת אשכול) ואלעזר שטרן (הושעיה). עוד הוסיף, כי הפריפריה איננה רק "גיאוגרפית", אלא גם תרבותית וכלכלית, ויש לשים דגש מיוחד גם על השכבות החלשות.

בתחום המדיני הביע פסימיות מסוימת בתהליך מול הפלסטינאים, אולם הציג מתווה של ועידה בין לאומית המבוססת על אינטרסים משותפים בין המדינות המחפשות יציבות באזור (מצרים, ירדן, סעודיה וישראל) היכולות להציג חזית אחידה מול האסלם הקיצוני והמדינות המתפוררות באזור.

רוב הדיון התבצע בצורת שאלות (בנוסף: בנושא א.ת. תפן, מנהיגות, ערביי ישראל, יוקר המחיה, הון שלטון ועוד) ותשובות. למרות מאפיינים "לעומתיים" באספה, בעיקר על רקע הטבות המס שבאחריות האוצר (יאיר לפיד), עמד שלח בכבוד במשימה והציג את עמדותיו בבהירות מטובלת בהומור.

**

אלברט אסרף, ראש מטה יש עתיד בכפר ורדים, ביקש למסור כי מי שרוצה להתנדב או לברר פרטים נוספים, מוזמן לפנות אליו:

050-3738115.

ביום ב' 2/1/15. יבקר מאיר כהן (שר הרווחה לשעבר) בנהריה. לפרטים.

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. סמבלוסק הגב

  דיבורים לא עולים כסף
  הוא רמז כי במידה ולא יתאפשר פתרון במסגרת “הטבות המס”, אפשר יהיה לחזק את הכפר ותושביו בדרכים אחרות –> כרגיל לפני הבחירות כל הפוליטיקאים חזקים בדיבןרים ולהבטיח לא עולה כסף.
  הנקודה היא שיהיר לפיד (השגיאה במכוון) סימן את כפר הורדים כמטרה לניגוח מסיבותיו הוא ולפיכך כל מי שמתגייס למענו…(תשלימו בעצמכם).
  עופר שלח עיתונאי מוערך ואדם נחמד אבל כח”כ הוא עדיין כפוף להחלטות לפיד וממלא פקודות ולכן אסור בתכלית האיסור שיש עתיד תצליח.
  זה אישי — מי שפוגע בנו אסור לתמוך בו!!!

 2. לא שוכח ולא סולח הגב

  אנחנו לא פראיירים
  עזות המצח של פוליטיקאי ממפלגת “יש עתיד” להגיע לכפר ורדים ולנסות למכור לנו שוב לוקשים, מעלה תהיות לגבי אבדן הבושה בה לוקים רוב הפוליטיקאים. אני מניח שהציבור בכפר ורדים לא לוקה בזיכרונו (למעט אולי מספר בודד של תושבים שלא היו בשנתיים האחרונות בארץ) וידע איך לפרוע את החשבון מאלו שניסו לפגוע בנו.
  הצבעה נעימה.

 3. אין עתיד ליש עתיד הגב

  עבודה בעיניים
  יאיר לקח עופר יחזיר
  אהבתי את ההומור

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן