שביתה ב”קשת”


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

הורי ג'-1 השביתו היום את הלימודים בשל מקרי אלימות. המועצה: תגובה לא מידתית ונזק חינוכי

כפרניק IMG_0644_3 שביתה ב"קשת"

הורי ג'-1 השביתו היום את הלימודים בשל מקרי אלימות. המועצה: תגובה לא מידתית ונזק חינוכי

 

הורי התלמידים בכיתה ג'-1 בבית ספר קשת השביתו היום את הלמודים בכיתה במחאה על מספר מקרי אלימות חריגים, שאחד מהם התרחש גם השבוע. אחת התלמידות אף מפחדת לחזור לבית הספר ונשארה בבית ביומיים האחרונים.

בפגישת הורי הכיתה שנערכה אתמול, הוחלט שעל מנת שלא לעבור לסדר היום על מקרי האלימות ולאות סולידריות עם הנפגעים, הם לא ישלחו את הילדים היום (חמישי) לבית הספר.

ההורים רואים ב"שביתה" גם הזדמנות להעביר לילדים ולמערכת החינוך מסר ברור וחד משמעי בנוגע לשמירת בטחון הילדים ולמיגור תופעת האלימות הנמשכת.

 

מהמועצה נמסר:

בית הספר קשת מקדם אקלים מיטבי ואווירה סובלנית ומכילה. ככלל, המוגנות בבית הספר גבוהה ועל כך מדווחים הן התלמידים והן הצוות, כפי שניתן להיווכח מנתוני המיצ"ב שהתפרסם השנה. מדיניות בית הספר הינה אפס סובלנות כלפי גילויי אלימות. כאשר ביה"ס נקרא להתמודד עם תופעות חריגות של גילויי אלימות, הוא מטפל בהן באמצעים החינוכיים העומדים לרשותו, במקצועיות ומתוך אחריות לשלומו של כל תלמיד שנפגע מאלימות ולביטחונם של כלל תלמידי בית הספר. גם בעבר היו מקרים בודדים של גילויי אלימות חריגים. אירועים אלה טופלו במקצועיות בליווי הגורמים המתאימים ובאו על פתרונם.

אתמול אחה"צ התקיימה שיחה עם נציגי הורי הכיתה בנוכחות מנהלת ביה"ס, מנהלת מחלקת החינוך והצוות החינוכי המטפל. בפגישה שיתפה מנהלת בית הספר את ההורים במגוון הצעדים שנקט בי"הס להבטחת המוגנות של ילדי הכיתה ולטיפול במקרה תוך שיתוף ויידוע של הגורמים במשרד החינוך וברשות המקומית.

אנו מצטערים על בחירת ההורים בכיתה להשבית את הלימודים. איננו מסכימים עם הצעד ורואים בו תגובה לא מידתית שהנזק החינוכי בה רב. צעד זה פוגם ביכולת של בית הספר לתת מענה ולהבטיח שגרה של מוגנות ואקלים מיטבי עבור כל קהילת בית הספר. ככל שאנו מגנים מעשי אלימות, יש לזכור שמדובר בילדים צעירים מאוד. בצד תגובה נחרצת של בית הספר להפסקת האלימות לאלתר, יש מקום לגילויי חמלה והכלה כלפי כל ילד, גם כזה שמתקשה להשתלב. השבתת הלימודים עלולה להיתפס כצעד קיצוני של החרמה והדרה – לא זה המסר שהיינו רוצים להעביר לילדינו. הנהלת בית הספר תיפגש עם הורי הכיתה ותשיב את שגרת הלימודים לסדרה.


0 תגובות

 1. רק לא סיון הגב

  הילד שלי ברוך השם כבר לא כאן

  מעניין
  “כנראה שמושג האלימות”
  נתון לפרשנות

 2. רני בן זאב הגב

  השבתת לימודים
  השבתת הלימודים בהחלט תואמת את מדיניות ביהס ומכניסה תוכן לססמא “אפס סובלנות לאלימות” . גם ארגוני המורים פועלים כך.מדוע אקט זה פוגע בתהליך החינוכי???

 3. ??? הגב

  כי סיוון ומערכת החינוך רוצים שקט במשמרת שלהם, במיוחד בסופה
  קשה יותר לנהל הורים שאינם כבשים.

  יפה שחשוב חמלה כלפי ילד אחד שלא אשם אבל מה עם החמלה כלפי כיתה שלמה? איך זה שזה באותו משקל כמו מה שמרגישה ?
  יפה שצריך להגן גם על כל הילדים. אבל אמור להיות משקל גדול יותר לכיתה שלמה שהיא קורבן מאשר ילד אחד שמי בדיוק אלים כלפיו? אף אחד!

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן