קונצרט סיום השנה של תזמורת כפר ורדים


דורית קלנר
באולם הגדוש הורים וסבים ואחים וחברים ומורים, דבקו העיניים באחד או האחת הפרטי
כפרניק DSC_0750 קונצרט סיום השנה של תזמורת כפר ורדים

שהתקיים באולם כברי, מוצאי שבת 12 ביוני 2010

 

 שוב ושוב עלו אנשים לבמה, ראש המועצה ונציגת ההורים ונציגי הבוגרים והמנצח המיתולוגי של התזמורת, וחזרו והדגישו שמדובר במוסד חינוכי ממדרגה ראשונה והזכירו ערכים כמו עזרה הדדית והתמדה ומשמעת.
כראוי למוסד חינוכי שכזה דובר על תקציב ומחיר לשעה ועלויות, ואף הופרחה לאוויר כמעין הבטחה ערטילאית למבנה של קבע, שבוודאי מגיע לתזמורת ולמרכז המוסיקה, הופרחה ועמדה תלויה שם, מעל הדוברים, והתפוגגה אט אט עד לסוף הערב. בהקשר הזה הוזכר גם נשיא התזמורת, ד"ר קלינסקי, שהשיג לכולם, לקראת הערב, מדים חדשים, חגיגיים, במין נס חשאי, בדרך לא דרך.
מאחור ישבו הילדים, יפים ושקטים וורודי לחיים בחליפות החדשות ומעונבים לתפארת, ישבו תחת אורות הבמה ואחזו בידיהם כלים מבהיקים בשלל צבעי המתכת, נחושת החצוצרות וכסף החלילים ואודם התוף.  
כפרניק DSC_0826 קונצרט סיום השנה של תזמורת כפר ורדים
 
והנה הניף המנצח את ידיו, מאה ארבעים וארבע ידיים אחזו בכלי הנגינה ו-
18 סקסופונים
11 חלילי צד
9 קלרינטים
4 טרומבונים
8 חצוצרות
3 קרנות
6 טובות, בריטונים ובס
7 כלי הקשה
ונבל אחד
 
ניגנו, והמנגינה בקעה ועלתה, רומנטית ועצובה וטרגית, כיאה לרומיאו ויוליה של צ’ייקובסקי, ולפרקים נשמע פיאנו, אולי אפילו פיאניסימו, ואל יקל לבבכם בהישג הזה, שאינו מבוטל כלל ועיקר, ומאחורי נעימת הנושא רחש הגל, עולה ויורד, של אוושת הסולמות הכרומאטים שעלו להם, לנגנים הצעירים, בשעות רבות של תרגילי אצבעות וזעם ותסכול.
באולם המלא, הגדוש הורים וסבים ואחים וחברים ומורים, דבקו העיניים באחד או האחת הפרטי, הייחודי, הנהדר כל-כך, שהתמזג והפך לחלק מן היופי הזה.
הייתה מוסיקה.
אחר כך נפרדו הבוגרים, ארבעה עלמי חמודות ונערה נהדרת אחת, מהתזמורת שהיוותה חלק כה חשוב מחייהם בשנים האחרונות, מראובן המנצח ומאלה המזכירה ומהחברים, היו הרבה חיוכים ועקיצות הדדיות וחלומות ותקוות לעתיד.
ושוב המוסיקה, תרועת חצוצרות, כנר על הגג ונעימות איטלקיות. חיוך עלה על כל השפתיים ולא מש עד שנדמו מחיאות הכפיים ושיירת המכוניות נסעה בחשכת הלילה למעלה, למעלה, אל כפר ורדים.
 

ערב אחד הסעתי שלושה נגני תזמורת צעירים במכוניתי מחיפה לכפר. עד קריית מוצקין בערך סיפרו בהתלהבות חוויות מיום הדרכה מוסיקלי שעברו בירושלים. אחרי כמה דקות של דומיה החל אחד מהם לשיר את התפקיד שלו באחד מקטעי הנגינה של התזמורת. מייד הצטרפו אליו השנים האחרים, כל אחד ותפקידו הוא, ועד שנכנסנו לכפר לא חדלו מנגינה ווירטואלית זו.

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. קובי הגב

  התזמורת של כפר-ורדים
  ועדיין התזמורת של כפר-ורדים המוערכת מנגנת במיטבה בבית זר. ונשאת באוויר שאפילו אינו שלנו רק “מעין הבטחה ערטילאית למבנה של קבע, שבוודאי מגיע לתזמורת”. זה מה שמגיע לה? זה מה שמגיע לנו? עד מתי נחכה?

 2. גילה אורן הגב

  אמא גאה לטוביסט
  התזמורת בעיני היא “המוסד החינוכי” הנפלא ביותר שהכרתי. מה שמקבלים הילדים הוא כל כך הרבה מעבר למוזיקה . ראובן הוא דוגמה לאיכפתיות ולכנות ומודל של איש חינוך אמיתי עבור כל הילדים. הלואי שכל המורים וילמדו ממנו איך להציב לילדים אתגרים מעל לאמונה שלהם בעצמם ולהצעיד את אותם קדימה, ואיך נותנים לילדים מסגרת ומשמעות. אני אסירת תודה על החויה המדהימה ועל הכלים לחיים שניתנים לבני.

 3. אורח/ת הגב

  שאלת תם
  למה בכברי?

 4. אורח/ת הגב

  ל- אמא גאה לטוביסט
  לא הגזמת ?
  מה הילדים לומדים שם, חוץ מנגינה ? כמו בכל מקום.

  דיי להורים שמתחנפים כדי לקדם את הילדים שלהם.
  האסטרטגיה הזו כבר לא תופסת.

 5. אמא נוספת הגב

  למי שלא מבין אמא גאה
  גם אני אמא בתזמורת. מי שהילד שלו לא שם לא יכול להבין מה התזמורת נותנת לילדים שלנו.
  הם לומדים שם הרבה יותר מנגינה. הם לומדים על מסירות והשקעה, חברות ואחריות. הילדים משקיעים את הזמן ואת הנשמה. לומדים לעבוד עם נגנים אחרים תוך שיתוף פעולה רב גילאי.
  זה אכן מפעל חינוכי ואין מקום לזלזל בכך.
  מגיעה הערכה רבה לילדים ולראובן שבלעדיו כל זה לא היה קורה.

 6. אורח/ת הגב

  זה שווה
  300,000 ש”ח בשנה?

 7. הורה מעריך הגב

  ל-6
  זה שווה הרבה יותר.

 8. אורח/ת הגב

  שווה הרבה
  לא יודע אם הנתון הזה מדויק ולא יודע כמה לדוגמא עולה מפעל חינוכי חשוב אחר כמו שבט הצופים.
  האם העלות הזו היא של המרכז למוזיקה כולו או רק של התזמורת?

  בסופו של דבר – זו השקעה בחינוך הילדים שלנו ואין דבר שהייתי רוצה שהמיסים שאני משלם יממנו – יותר מאשר את החינוך.

 9. אורח/ת הגב

  אני לא מבין
  כדי לראות את התזמורת שלי אני צריך לנסוע מחוץ לישוב?איפה נשמע כזה דבר?

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן