קבארעטאלע


המוזיקאי עמית ויסברגר בהופעות בארץ
עמית ויסברגר

עמית ויסברגר (בן הכפר!) בסיבוב הופעות קברט. ב-30 בינואר בעצמון (וגם בתל-אביב, ירושלים וחיפה).

כפרניק  וייסברגר בהופעה קבארעטאלע

עמית ויסברגר (בן הכפר!) בסיבוב הופעות קברט. ב-30 בינואר בעצמון (וגם בתל-אביב, ירושלים וחיפה).

 

כבכל שנה, בדרך כלל בתקופת החורף, אני מגיע לביקור מולדת. וכבכל שנה אני לא מתאפק ומארגן בנוסף לסיבוב הביקורים של המשפחה והחברים, גם סיבוב הופעות…

בשנה שעברה הגעתי עם השלישייה שלי : "יידישע פאנטאזיע". כינור, צ'לו וצימבלום. נוגנו מנגינות כליזמר עתיקות ונוגות היישר מנבכי הארכיון… זכורה במיוחד ההופעה המאולתר בכפר-ורדים בסלון ביתה של אמי, לילי (ההופעה הרשמית באולם התרבות בוטלה בשל השלג ואמא הצילה את המצב וברגע האחרון ממש הזמינה את גדוד חבריה וחברותיה וארגנה הופעה חלופית באווירה ביתית נהדרת).

השנה, אני מקווה, סופות השלג כבר מאחורינו… אני מגיע עם מופע אחר, חדש. נכון, כרגיל אנחנו שוב בתחום הכליזמר והיידיש, אבל החומרים, הנגנים והאווירה שונים. המופע נקרא "קבארעטאלע" כלומר קברט קטן, ביידיש. ואכן, מדובר במופע על פי מיטב מסורת מועדוני קברט היידיש העליזים של שנות העשרים והשלושים בניו-יורק. במופע הזה אני בתפקיד זמר ובדחן יותר מאשר כנר.

כל המנגינות הן מנגינות כליזמר מקוריות ואילו המילים לפעמים מתורגמות. בין השירים תוכלו למצוא את הלהיטים של כוכב היידיש האגדי אהרון לעבעדעף (רומניה רומניה, רחל'ה, אודסה…) וגם שירים מקוריים אשר תרגמתי מיידיש או כתבתי בשפות מדוברות יותר: צרפתית, רוסית, ואפילו א ביסעלע עברית…

מלווים אותי שלושה נגנים וירטואוזים. שניים מהם ישראלים, (מהטובים בארץ בתחום הכליזמר ומוזיקה בלקנית): עירא שירן באקורדיון, ואלי פרמינגר בחצוצרה וטובה. מאירופה הרחוקה באה איתי מרין גולדוואסר, נגנית חליל וקלרינט חיננית להדהים ומוכשרת בטירוף!

ההופעה המתוכננת בעצמון בשישי בערב, ה-30 בינואר, תיערך במועדון התרבות של היישוב באווירת קברט אמיתית סביב שולחנות קטנים עם נשנושים ממיטב מסורת המטבח האשכנזי און א גלעזעלע בראנפן (וודקה)… לחיים!

מומלץ מאוד להזמין מקומות מראש. מקווה לראותכם,

כל טוב, עמית.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן