צמצומים בדואר ועצומה


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

חלוקת הדואר תעבור ליומיים בשבוע ייתכן ובלסאם עסאף, מחלקת הדואר הוותיקה, תפוטר. חתמו על העצומה!

כפרניק IMG_2368 צמצומים בדואר ועצומה

 

חלוקת הדואר תעבור ליומיים בשבוע ייתכן ובלסאם עסאף, מחלקת הדואר הוותיקה תפוטר.

 

במסגרת הסכם ההבראה של רשות הדואר, יעברו לחלוקת דואר רק פעמיים בשבוע. כך הסביר עודד שאנני, מנהל סניף הדואר בכפר ורדים. לדבריו, כפי שהתפרסם בתקשורת, יפוטרו 1,200 עובדי דואר, וטבעי שעובדים רבים יחששו למשרתם.

בלסאם עסאף ממעיליא, עובדת בחלוקת דואר בכפר ורדים כבר משנת 1996, אולם בשל שינויים רבים שהיו במסגרת מבנה המשרה ואופי התעסוקה, מעולם לא קבלה קביעות. בעבר היתה עובדת קבלן וממש עכשיו אמורה לקבל קביעות מרשות הדואר.

בכתבה שפרסם בן עמי מוסק ב"א-לה כפר" לפני כשנתיים, הוא כותב שספק אם מישהו מכיר את שמות תושבי כפר ורדים, ואת הקשרם המשפחתי  – יותר טוב מבלסאם. היא כמעט הראשונה היודעת מי נפרד ומי התחתן, מי עזב את הכפר ומי זה מקרוב הגיע. התושבים יודעים זאת ומעריכים מאוד את עבודתה. ידיעת האוכלוסייה וההקשרים השונים משמשת אותה רבות בחלוקת הדואר במקרה שמספר תיבת הדואר חסר, או שישנם שיבושי שמות בנמענים. כשהיא בחופשה או במחלה, כל החבילות ממתינות לה שתחזור.

 

יש להדגיש  כי אין כל זיקה תעסוקתית או תפעולית בין בלסאם עסאף ועודד שאנני (הזכיין של הסניף הנותן שירותי דלפק, תשלומים וכו'). בלסאם כפופה תעסוקתית למנהל הדואר במעלות ותפקידה הוא חלוקת הדואר.

כאמור, רשות הדואר מצמצמת את ימי חלוקת הדואר, וההשלכות על בלסאם ועל שירותי חלוקת הדואר בכפר עלולות להיות כבדות.

 

על מנת לנסות למנוע את הגזירה, העלה עמית מלכי עצומה: לא להורדת חלוקת הדואר בכפר ורדים ליומיים, בה נכתב כי מחולקים בכפר כ-40,000 דברי דואר בשבוע, דבר שאיננו אפשרי לחלוקה ביומיים בלבד.

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן