צליל בכפר עם זולי פרנק


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
טובה פריאל

חנוכה במרכז הקהילתי: מקהלת מועדון הזהב על המפה עם המנצח החדש. מי מצטרף?

כפרניק zb8 צליל בכפר עם זולי פרנק

חנוכה במרכז הקהילתי: מקהלת מועדון הזהב על המפה עם המנצח החדש. מי מצטרף?

 

במסיבת חנוכה בחסות המרכז הקהילתי שנערכה בקונסרבטוריון בכפר ורדים השתתפה מקהלת מועדון הזהב "צליל בכפר" בניצוחו של זולי פרניק, בערב זמר "שרים כחול יוון" בהנחיית הזמר ישראל דיין בשיתוף חבורת הזמר: כפר ורדים מעלות בניצוחו של רונן בן דוד.

זו הייתה הופעת הבכורה של "צליל בכפר" עם המנצח החדש. המקהלה פתחה את הערב ב-4 שירי חנוכה. דניאל בן גמא, חבר המקהלה, ברך על הנרות; ואריה שטרן, גם חבר המקהלה, הביא מביתו חנוכיה יפהפיה שעיצב. המקהלה קיבלה הרבה מחמאות על הופעתה הראשונה תחת שרביטו של זולי.

 

 

כפרניק zb6 צליל בכפר עם זולי פרנק

 

 

 

לזולי פרנק ניסיון עשיר בהקמת מקהלות וניצוח על מקהלות מבוגרים. הוא עוסק בהלחנה ושירה, מנצח על מקהלת "נועם" רחובות, מקהלת "גתית" חיפה, מקהלת "אוריה"-סביון ומקהלת "העמקים" בקיבוץ גבע. הוא גם מופיע עם המקהלות בפסטיבלים בחו"ל.

בחודש יולי 2018 המקהלות תשתתפנה בפסטיבל קנטט אירופה שיתקיים השנה בטאלין-אסטוניה. זולי בא כל יום חמישי מזיכרון יעקב ללמד אותנו מהי שירה אומנותית ויפה. המקהלה שלנו מורכבת מאנשים אוהבי שירה. הרפרטואר מגוון, שירי עמים, שירי חג, שירים ישראלים עכשוויים לצד קלסיקה ישראלית של מיטב המלחינים. המקהלה פועלת כבר 10 שנים ומשתתפים בה 25 אוהבי שירה. הצטרפו חברים ממעלות, מצפה הילה כברי וכרמיאל. המנצחת הראשונה על המקהלה הייתה ז'ניה חמזאני והפסנתרן המלווה היה אדי גומון.

 זולי התחיל לעבוד עם המקהלה של המועדון לפני 4 חודשים. לפני חודש הצטרפה אלינו אוליה שבאה מכרמיאל ללוות את המקהלה בפסנתר. אין צורך לדעת לקרוא תווים. זולי שולח לכל קול קבצי שמע והחבר'ה מתאמנים בבית. ה"זמרים" מקבלים גם את התווים של היצירה עם מילות השיר. המנצח מסביר בחזרות כיצד ניתן לשיר נכון מבלי לדעת את שם התו.

במקהלה שרים 4 קולות: סופרן, אלט, טנור ובס. חובבי שירה מוזמנים להצטרף. אנשים שנכחו בקהל הביעו את רצונם להצטרף. בסוף ההופעה זולי המנצח פנה אל הקהל והסביר שמתקבלים אנשים שאוהבים לשיר. ההזמנה של זולי פתוחה. ימי חמישי 18:00-21:00 כולל הפסקת כיבוד.

לפני שבוע פנתה אל ועד המקהלה עמותת "זמיר", ברברה באייר מביירוייט ויצחק תוויאור, כדי לבדוק אפשרות לשתף את המקהלה שלנו בפסטיבל הבינלאומי בלבוב יחד עם נציגים של מקהלות גיתית, מטה אשר, משגב והעמקים. המקהלה המקובצת מהארץ תופיע בפסטיבל תחת השם: "אשירה ישראל" בניצוחו של יצחק תוויאור, פסנתרן, מלחין ומנצח ישראלי אשר זכה ב-2012 בפרס היצירה בתחום הציונות  על יצירתו "חזון העצמות היבשות".

הקונצרט יתקיים בבמאי 2018 לכבוד 70 שנה למדינה באולם הפילהרמונית בלבוב-אוקראינה.

המקהלה שלנו תשמח להשתתף באירועים הקהילתיים שיתקיימו בכפר במהלך השנה.

 

רשמה:טובה פריאל-שטרן

צילמה: עופרה אביגד


תגובה אחת

  1. רוני נחושתן הגב

    האם יש חזרה היום ב 6 בבית כנסת?

השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן