פעילות להט”ב


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מרכז קהילתי

חן אלטר מאיר ירכז קבוצת נוער, ואתי לפל בתמיכת הורים. ב-26/7 "גאווה בסלון"

כפרניק 2018777 פעילות להט"ב

חן אלטר מאיר ירכז קבוצת נוער, ואתי לפל בתמיכת הורים. ב-26/7 "גאווה בסלון"

 

מרכז קהילתי כפר ורדים גאה לבשר על פתיחת קבוצה ייעודית לנוער להט"בי פה אצלנו בכפר.

תהליך ההתבגרות מוכר כתקופה הדורשת הסתגלות חברתית, אישית ומינית, יחד עם חתירה הולכת וגוברת לאי- תלות רגשית וכספית בהורים. מתבגרים רבים עוסקים בשאלה הקיומית "מי אני?" ושאלת הזהות הופכת לאחת השאלות המרכזיות ביותר בתקופה זו.

גם היום, בישראל של 2018, נמצאים עשרות אלפי בני ובנות נוער להט"בים "בארון", מתמודדים לעתים לבדם בשאלות חשובות ומהותיות סביב זהותם המינית ו/או המגדרית.

כמעט 50 אחוז מבני הנוער מדווחים על אלימות מינית ו/או מילולית שחוו בבית ספרם קרוב ל-10 אחוז חווים אלימות פיזית על בסיס יום-יומי. גישות שליליות אלה עשויות להעצים את תחושת הדחק של בני הנוער הלהט"בים ולהשפיע על תהליך "יציאתם מן הארון". בשל הדחק הרגשי שבו הם מצויים, הם זקוקים ליחס חיובי ומעודד מצד כל האנשים המשמעותיים בחייהם (הורים, משפחה, מורים, מדריכים וכו') לצורך קבלתם העצמית.

"מרחב בטוח" הינו מושג המתייחס לתחושת הביטחון הכללית של משתתפים במקום ציבורי/חברתי, להיות בו מבלי להרגיש או לחוות אלימות או איום לזהותם או לביטחונם הנפשי ו/או הפיזי. כשאנו מדברים על מרחבים בטוחים עבור נוער גאה, אנחנו מתייחסים למרחבים בהם נוער ירגיש בנוח לדבר, לשאול ולעסוק בזהותם המינית והמגדרית מבלי להרגיש איום ממשי או לא ממשי, ושיפוטיות בשל כך.

כיום עיקר הפעילויות לבני נוער להט"בים מתקיים במרכז הארץ ובייחוד בערים הגדולות. להט"בים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית נאלצים להתמודד לבדם, לרוב ללא תמיכת משפחה וחברים, ובכך הינם "שקופים" בקהילה בה הם גרים. אנו רואים חשיבות גדולה, ואף מהפכנית, כאשר המרכז הקהילתי אשר מחויב לכלל הזהויות בקהילה המקומית, יקיים פעילות משמעותית בעבור כל הקשת הגילאית הלהט"בית ובאמצעות כך יחבר ויחבק אותם לקרבו ויאפשר לקהילה להפוך למקור של תמיכה חברתית ותרבותית לחבריה.

 

 

כפרניק 20187 פעילות להט"ב

 

 

 

הפעילות תעניק לבני הנוער קבוצת השתייכות שמאפשרת מרחב בטוח, מגן ומאפשר, מקום להעצמה, לפיתוח אישי, חשיבה ביקורתית ואף עשייה חברתית בשלבים מאוחרים יותר ולמרכז הקהילתי להפוך להיות גורם משפיע ורלוונטי עבור נוער וצעירים להט"בים ברשות.

את קבוצת הנוער ירכז חן אלטר מאיר, שגר בכפר ורדים עם בן-זוגו ובתם.

בנוסף, אתי לפל, גם היא תושבת הכפר ואמא לילד גאה, מפעילה בהתנדבות קבוצת תמיכה להורים לילדים להט"בים. אתי עברה הכשרה של עמותת תהל"ה (תמיכה להורים ובני משפחות של להט"בים) והיא מלווה הורים ברגישות ומקצועיות בתהליך המורכב והמיוחד הזה.

ב-26.7.18 בשעה 19:30 יתקיים אירוע גאווה בסלון 2018 ברחבי הארץ לציון יום השנה לרצח בברנוער ורצח שירה בנקי ז"ל. אצלנו בכפר האירוע יתקיים בבית משפחת לפל ברחוב חרצית 8.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק באירוע בו ייערך מפגש משמעותי לעידוד שיח סובלני, חברי וחברות הקהילה ישתפו את הקהל בסיפורם האישי במטרה לעזור לכל אחד ואחת מאתנו להבין כיצד הוא הדרך ליצירת חברה ישראלית סובלנית ומקבלת יותר.

פרטים נוספים ניתן לקבל במרכז קהילתי כפר ורדים.


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן