עבריינות בגליל


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

ירי בתרשיחא, מעשה מגונה בכפר ורדים, גניבה במעלות, עבירות תנועה במעונה

כפרניק WhatsApp Image 2018-06-19 at 18.36.34 עבריינות בגליל

ירי בתרשיחא, מעשה מגונה בכפר ורדים, גניבה במעלות, בשר לא חוקי במעיליא, עבירות תנועה במעונה

 

אמש (30/6/18), סמוך לשעה 23:00, שני רעולי פנים ביצעו ירי בתוך בית בתרשיחא. כתוצאה מנתז הירי נפגעו שני גברים באורח קל: צעיר בן 24 טופל במקום וגבר בן 64 פונה למרכז הרפואי לגליל בנהריה.

החשודים נמלטו מהמקום ברכב, והמשטרה פרסה מחסומים וערכה סריקות לאיתור הרכב והחשודים. נאספו ממצאים בזירת האירוע ועל-פי משטרת ישראל, זהות החשודים ידועה ומבוצעות פעולות לאיתורם ומעצרם.

 

**

לפני מספר ימים, בשעות אחר הצהרים, נהג רכב שנסע ברחוב גלבוע בכפר ורדים, פנה אל נערה צעירה, ביקש הכוונה לישוב אחר תוך כדי שמכנסיו מופשלות.

לפי בדיקה במצלמות הישוב מדובר ברכב מסוג רנו. פרטי הרכב הועברו לטיפול המשטרה והמקרה בחקירה.

תושיה סוחריאנו, קב"ט המועצה פנתה במכתב לתושבים בו בקשה מההורים לחדד ולהזכיר לילדים שלא לנסוע בטרמפים ולא לשוחח עם זרים. בכל מקרה חריג יש להתרחק, לדווח למבוגר, למחלקת ביטחון או למשטרה באופן מידי. ככל שניתן יש לצלם/לרשום מספר רכב של האדם חשוד.

עוד בקשה סוחריאנו לרענן ולהדגיש את הפעולות שעלינו לנקוט לשמירה על בתינו במיוחד בימים אלו, במהלך חופשת הקיץ, כאשר רבים עוזבים את בתיהם.

•        חשוב מאד לידע את השכנים / חברים בדבר היעדרות ממושכת מהבית. בקשו מהם להיות עירנים, להיכנס לחצר האחורית שלכם, ולהדליק מידי פעם את האור בביתכם, על מנת לתת "תחושת חיים" בבית.

•        המקום הראשון אליו מגיעים הפורצים בדרך כלל הוא חדר הארונות או ארונות בגדים. הקפידו לא "להחביא" במקומות אלו דברים בעלי ערך / כסף.

•        הקפידו לא להשאיר באופן גלוי לעין מכשירים "מושכי תשומת לב" כמו מחשב נייד, אייפד וכו'.

•        במידה ובביתכם מותקנת דלת סורג לחצר/ כניסה אחורית– ודאו שהיא מסיבית ואינה ניתנת לעקירה בהינף יד .

•        במידה ובביתכם מותקנת דלת "פלדלת" – הקפידו לעשות בה שימוש נכון ולנעול אותה היטב. כך גם את כל שאר החלונות והדלתות.

•        במידה וביתכם מוגן ע"י מערכת אזעקה –  בדקו עם המתקין את מיקום הגלאים וסוללת הגבוי. הפורץ, כבר בדרכו למערכת, אמור להתגלות ע"י הגלאים.  במידה והוא מנתק את מערכת האזעקה, אמורה להתקבל קריאה במוקד.

•        אל תשאירו מפתחות בדלתות מהכיוון הפנימי שלהן (המפתחות מקלים על הפורצים להימלט במהירות).

חשוב ביותר להודיע לנו/ למשטרה בטלפון 100, בזמן אמת על כל תנועה חשודה של רכב/ אדם. כל הודעה שלכם נבדקת ומטופלת באופן מידי.

בברכת בטחון, תושיה סוחריאנו קב"ט מ.מ. כפר ורדים  052-4296700

 

**

 

 

כפרניק WhatsApp Image 2018-06-19 at 18.36.34_0 עבריינות בגליל

 

 

ביחידת השיטור העירוני במעלות-תרשיחא התקבל דיווח של תושבת העיר שארנקה נגנב בעת שערכה קניות בקניון בעיר, והארנק הכיל את כל משכורתה החודשית. בפעילות חקירתית מהירה אותרו שתי חשודות, אם וביתה, וברשותן הארנק עם הכסף הגנוב. החשודות הודו בגניבה והחקירה נמשכת.

 

לאחרונה בוצעה פעילות יזומה של שוטרי תחנת מעלו"ת כנגד שיווק בשר באופן פיראטי וחשד למכירת בשר מהשטחים האטליז במעיליא. הפעילות נערכה ביחד עם גורמי אכיפה נוספים ממשרד החקלאות, משרד הבריאות, מס הכנסה וכוחות משטרה נוספים – ובמהלכה נתפס והוחרם בשר החשוד כמוברח מהשטחים במשקל 300 ק"ג. החשוד עוכב לחקירה וכן נפתח לו תיק במס הכנסה על העלמת הכנסות.

 

בעקבות תלונות חוזרות על נסיעה פרועה של אופנועים בכביש 8944 (בירנית אלקוש), שוטרי תחנת מעלו"ת ערכו מבצע מיוחד בו בוצעו חסימות בכביש ונעצרו לבדיקה עשרות אופנועים ורכבים אשר עברו במקום ולחלקם אף נרשמו דוחות וקנסות.

במעלות נתפס רוכב אופנוע כבד נוהג ללא רישיון וללא לוחיות רישוי. הרוכב זומן לשימוע להשבתת האופנוע ולבית המשפט בגין נהיגה ללא רישיון.

בכביש 89 סמוך למעונה נתפס רוכב טרקטורון ללא רישיון. סמוך אליו נהג רוכב נוסף שהינו הבעלים של הטרקטורון. בעל הטרקטורון והנהג הלא מורשה זומנו לבית המשפט, ובנוסף בעל הטרקטורון זומן להשבתת הטרקטורון.

 

במסגרת חיזוק הקשר עם הילדים במעלות תרשיחא, יזם המשק המקומי פעילות בגני ילדים במסגרת פרויקט "אני והשוטר שלי". בפעילות הוצגו בפני הילדים ניידת ועוד אמצעים הקשורים לעבודת המשטרה.

 

**

לפני מספר ימים נחנך בנצרת מרכז השליטה המשטרתי, משל"ט צפון, המשמש כמוקד טלפוני לפניות הציבור בחיוג 100. בחרום המשל"ט ישמש כמרכז פיקוד ושליטה בעל יכולת הפעלה ישירה של כלל כוחות המשטרה במחוז, תוך הפעלת יכולות מודעיניות ותקשורתיות מתקדמות.

במשל"ט מחוז צפון מוקדנים דוברי עברית, ערבית רוסית, אמהרית ואנגלית בהם שוטרי קבע וחובה, סטודנטים ומתנדבים אשר עברו תהליכי מיון מיוחדים והכשרה מקצועית.

 

צילומים: משטרת ישראל

 


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן