סנ”צ רונן ברוצקי


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי

 

**

 

לאחר כשלושה חודשים מאז סיים מני בנימין את תפקידו כמפקד תחנת משטרת מעלות, הגיע סוף-סוף מחליפו: סגן ניצב רונן ברוצקי (49), תושב משגב, נשוי ואב ל-3. ברוצקי משרת במשטרה כבר מעל 25 שנה ובתפקידו הקודם היה מפקדת תחנת הירדן (ראש פינה). בעבר גם היה סגן מפקד תחנת משגב וכן הקים ופיקד על יחידת "אורגן כרמיאל" (לשיטור וטיפול בכפרים). לברוצקי תואר שני במדעי המדינה (אוניברסיטת חיפה).

ממש בימים הראשונים לכהונתו, נגנב הכספומט מהבנק הבינלאומי במרכז המסחרי בכפר ורדים, וסגל התחנה, בראשות משרד החקירות, מתמודד עם כנופיית גנבים מקצוענים. לא את כל הפרטים ניתן לפרסם, אבל ברוצקי אומר כי המשטרה הגיבה במהירות והניידת, שהיתה באותו הזמן בכפר ורדים, הגיעה תוך כ-4 דקות מהקריאה של הנער שהיה עד לאירוע.

מכיוון שהגנבים הספיקו להימלט במהירות, הוצבו מחסומים רבים באזור, התבצעה סריקה, נבדקו מצלמות האבטחה, הזירה נסגרה וכן הגיעה חוליית מז"פ לבחינת הממצאים. לדברי ברוצקי, זוהי "זירה ממושכת", ונערכות פעולות רבות של הצלבות מידע עם תחנות אחרות וממתינים לניתוח ממצאי המז"פ.

לדבריו, מבחינת תרחישי ייחוס, זה אירוע מאוד נדיר ומתוחכם בכמה רמות מעל הפשיעה "המקומית"; ורוב מאמצי התחנה הם ברמת השיטור הקהילתי, מניעת עבירות רכוש ופריצות, סדר ציבורי וכו'. לאחרונה גם התקיימה פגישת היכרות של מפקד התחנה החדש עם ראש המועצה סיון יחיאלי. בפגישה זו גם עלו טענות התושבים על פעילות משטרתית "נחושה מדי" כלפי תושבים ובני נוער שהרעישו.

"כל מקרי הרעש היו בעקבות תלונות של תושבים", אומר ברוצקי. "זה לא נעשה ביוזמת המשטרה, ונראה שהיו פניות רבות על מפגעי רעש, ואנחנו מחויבים לתת לכך מענה. בכל מקרה, סיכמנו על מדיניות חדשה בה המשטרה תיתן בשלב ראשון אזהרה בלבד למרעישים, אולם במידה והרעש לא יפסק, נטפל בכך בחומרה, כולל קנסות והחרמת ציוד. אנחנו יודעים שבני הנוער בכפר ורדים אינם עבריינים, אבל באחריותנו להגיב לתלונות, ובאחריות הרשות המקומית וההורים לדאוג להם למסגרות ולמקומות התכנסות, כמו גם להראות להם את החומרה בהקמת רעש באמצע הלילה".

 

– יש אפשרות לביטול הדו"חות שניתנו בחודשים האחרונים והתסיסו את הכפר?

"לא יודע. אבל מוכן לבחון את הנושא".

 

– איך אתם מתמודדים עם נושא הפריצות?

"אנחנו מחזיקים בכפר ורדים כוחות הגדולים באופן יחסי לכמות האוכלוסיה ועושים פעילות רבה, גלויה ומוסתרת. רוב הפשיעה מגיעה מן הסתם מחוץ לאזור, כולל אפילו מהשטחים. ברור שבשל המבנה הגיאוגרפי והטופוגרפי של הכפר, לא ניתן לחסום מכל הכיוונים והדרך הטובה והיעילה ביותר היא לדווח ולהתקשר למשטרה על כל אירוע וחשד. זו לא הטרדה, אפילו אם זה חשד שווא. משהו חשוד? תתקשרו מיד 100".

 

כפרניק 9k= סנ"צ רונן ברוצקי

תושבים במכתב תודה למני בנימין (המפקד הקודם) על מניעת רעשים…

 

**

 

לדברי ברוצקי, מצא את תחנת מעלות (מעונה) ברמה גבוה, עם תודעה שירותית, ניתוח שטח וצרכי האזרחים, ושיתוף פעולה עם הרשויות – ובכוונתו להמשיך בדרך זו.

 

0

במקביל לכניסתו לתפקיד, היו בתחנה שינויים פרסונליים אחרים:

רפ"ק יוסי סימון (הגיע מתחנת צפת) מונה כראש משרד חקירות חדש.

רפ"ק מישל פחימה (הגיע מתחנת קריית שמונה) מונה כראש משרד אג"מ.

קצין שיטור וקהילה חיים ביטון סיים את תפקידו בתחנה וממתינים למחליפו.

 

יש לציין כי שני תושבי כפר ורדים עדיין מחזיקים בתפקידים מרכזיים בתחנה:

פקד ירון מור משמש כקצין החקירות של התחנה.

רס"ב צבי אדלר ראש משרד התנועה בתחנה.

 

בהצלחה לרונן ברוצקי ולכל צוות התחנה, חדשים כוותיקים!

**

כתבה של יוסי קאופמן על אבדן הביטחון האישי.

 

 

חדשות

תגובות פייסבוק


0 תגובות

  1. תושבת ותיקה הגב

    יעילות משטרת מעונה
    מעניין לדעת בכמה מקרים של פריצות ברחבי הכפר בשנים האחרונות הצליחה המשטרה לתפוס את הגנבים? ומה % התפיסות.

  2. תושב חדש הגב

    יעקב זיו שברחוב שלך היו שתיים פריצות אז כדאי שתתחבר לחברת הבטחה
    יש חברת הבטחה אין פריצות.

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן