סמל מוסד לאמירים


אמירים כפר ורדים.
מ.מ. כפר ורדים

בינוי הקבע של תיכון אמירים בקרוב: 1,600 מ"ר בעלות של כ-10 מיליון ₪.

כפרניק  שמחון3-002 סמל מוסד לאמירים

לאחר ש"אמירים" הוכיח את יכולתו באמון הקהילה ובהישגים הלימודיים, החליטה מנהלת המחוז על הפרדת סמל המוסד מ"תפן".

ד"ר אורנה שמחון עמדה על ההבדלים בין בתי הספר, הייחודיות, ועל כך שהם מכוונים לתת מענה לאוכלוסיות שונות.

 

בינוי הקבע של תיכון אמירים בקרוב: 1600 מ"ר בעלות של כ-10 מיליון ₪.

**

הוועדה לאישור פתיחת בתי ספר על יסודיים בראשותו של תמיר בן משה, ראש מנהל הפיתוח במשרד החינוך, החליטה על מתן סמל מוסד לתיכון אמירים. הוועדה התכנסה בשבוע שעבר במטה משרד החינוך בירושלים והשתתפו בה מנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון, נציגי מנהל הפיתוח ונציגי האגף לחינוך על יסודי. מטעם מועצה מקומית כפר ורדים נוכחו: מנהלת מחלקת החינוך ורד אמר ומהנדס המועצה שי קלונימוס.

מנהלת מחוז הצפון, ד"ר אורנה שמחון, פרסה בפני הוועדה את השיקולים שעמדו בפניה בבואה להמליץ על מתן סמל מוסד לתיכון אמירים. בשלוש שנים האחרונות, החלה הצמחת חטיבת הביניים אמירים תחת סמל המוסד של בית הספר העל אזורי תפן, הנמצא בבעלות הרשות המקומית כפר ורדים. השנה השלים בית ספר אמירים את מהלך הצמחת החטיבה העליונה. לאחר שבית הספר, הוכיח את יכולתו כבית ספר שש שנתי איכותי – דבר הבא לידי ביטוי באמון הקהילה ובהישגים הלימודיים, החליטה מנהלת המחוז להמליץ על הפרדת סמל המוסד. מנהלת המחוז עמדה על ההבדלים בין בתי הספר אמירים ובית ספר תפן, שעתיד לעבור למשכנו החדש בכפר ורדים במהלך הקיץ הקרוב; על הייחודיות של כל אחד מהם ועל כך שהם מכוונים לתת מענה לאוכלוסיות שונות.

מנהלת מחלקת החינוך, ורד אמר, הציגה בפני הוועדה את מגמות הפיתוח של הכפר בשנים הקרובות, על פיהן כפר ורדים נמצא בתנופת פיתוח ובמגמה של התחדשות הקהילה. היא ציינה כי בימים אלה הושלם שיווקם של 76 מגרשים לבניה, והחל שיווקם של יותר מ-50 מגרשים נוספים.  מדובר בגידול של 40% באוכלוסיה הצפוי בשנים הקרובות.

עוד ציינה מנהלת מחלקת החינוך, כי לאורך השנים מאז הקמת היישוב, כמאה תלמידים בכל שכבת גיל מצאו מענה בבתי הספר ביישובי הגליל המערבי. עם התבססות היישוב, שחגג השנה 30 להיווסדו, התגבר הצורך בהשלמת הרצף החינוכי. בית הספר אמירים הינו בית ספר קהילתי המתאפיין בקשר הדוק לקהילת הכפר, ביחס אישי ואנושי לתלמידים, ובשאיפה בלתי מתפשרת להישגים לימודיים גבוהים.

בהתייחס למעבר בית ספר תפן למשכנו החדש בכפר ורדים בשנת הלימודים תשע"ו, אמרה מנהלת מחלקת החינוך כי תפן הוא מוסד על אזורי המוזן מרשויות רבות בגליל. בית הספר מקפיד על תמהיל על אזורי ולפיכך מכסת תלמידי כפר ורדים הלומדים בתפן הינה קבועה ולא השתנתה במהלך השנים. יתרה מכך, בית ספר תפן במשכנו החדש ותיכון שש שנתי אמירים שוכנים בקמפוס אחד, דבר שיאפשר שיתופי פעולה פדגוגיים ואחרים.

''אני שמחה לבשר כי בפעולה משותפת שלי יחד עם ראש המועצה, סיוון יחיאלי, אושר סמל מוסד של תיכון מקיף לבית הספר השש שנתי 'אמירים'. מיותר לציין כי כל יום שבו מתבשרים על פתיחת בית ספר חדש הוא עבורי יום מאושר של שמחה וחג '', אמרה מנהלת המחוז, ד"ר אורנה שמחון. ''מערכת החינוך בכפר ורדים מתאפיינת בראייה הוליסטית ביחס לכל תלמידי הכפר ומחוצה לו, הלוקחים חלק בבתי החינוך בישוב. זאת תוך קבלה עמוקה של הפרט על כל מאפייניו ומתן מענה אמיתי לצרכים השונים. מערכות החינוך וצוותי ההוראה מגלים אהבה, חום ומסירות רבה מאוד למשימה החשובה של חינוך והוראה המונחת על כתפיהם תוך עיסוק מעמיק בחינוך ערכי לצד העצמה לימודית ומתן תשומת לב ללמידה מגוונת המקרבת את התלמיד לחומרי הלמידה. כל אלה גם מסבירים את ההישגים הגבוהים של התלמידים במערכת החינוך בישוב.''

 

בתגובה להחלטת הוועדה, אמר סיון יחיאלי, ראש המועצה: "אני מבקש להודות לד"ר אורנה שמחון, מנהלת המחוז, אשת חינוך אמיתית שתמיכתה אפשרה את קבלת סמל המוסד.

"תודות גם לורד אמר מנהלת החינוך, לשרון בינדר מנהלת בית הספר וצוותה על העבודה החינוכית המופלאה שמתבצעת בבית הספר. אנחנו בונים מבנה לתיכון ואולם ספורט לידו ובטוחים שתיכון אמירים יהיה מוסד חינוכי לתפארת. אני מאחל הצלחה לתלמידים ולצוות החינוכי."

 

דובר המחוז, דוד גורלי, העביר נתונים אלו:

 אמירים הינו בי"ס שש שנתי בו 410 תלמידים בגילאי ז'-י"ב, בניהולה של  שרון בינדר. 

ישכון בסמיכות אליו גם המקיף הניסויי תפן. כיום לומדים בבית הספר שעודנו פועל במתחם תפן 550 תלמידים מהגיל הרך ועד י"ב.

מועצה מקומית כפר ורדים נערכה לתת מענה להצמחת בית ספר אמירים בעזרת מבנים יבילים. במקביל קידמה המועצה תכנון של מבנה קבע לתיכון בצמוד למבנה החטיבה. במהלך החודש האחרון התקבלה הרשאה תקציבית ממשרד החינוך, ואף נבחר קבלן זוכה לביצוע עבודות הבניה. המבנה יכלול תוספת של 9 כיתות אם, חדרי ספח, חדרי מעבדה, אולם כינוסים ומקלוט. שטח המבנה הינו כ-1600 מ"ר ועלותו תעמוד על כ-10 מיליון ₪.

בסמוך לבית ספר אמירים שוכן המבנה החדש של תפן שנבנה על שטח של 4,500 מ"ר, הכולל 21 כיתות, בבנייתו מושקעים כ-22 מיליון ש"ח והוא יפתח שעריו בתשעו.

 

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן