מרגש ומטלטל


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
עודד שלומות

דוקאביב גליל ה-9 החל בהקרנה של "סאלח, פה זה ארץ ישראל" בנוכחות הבמאי דוד דרעי

כפרניק dok173 מרגש ומטלטל

דוקאביב גליל ה-9 החל בהקרנה של "סאלח, פה זה ארץ ישראל" בנוכחות הבמאי דוד דרעי

 

במרכז פתיחת הפסטיבל הוקרן הסרט "סאלח פה זה ארץ ישראל", זוכה פרס הבימוי והתחקיר של דוקאביב 2017 בנוכחות הבמאי דוד דרעי אשר שוחח עם הקהל הנרגש לאחר ההקרנה. זהו סרט כואב ומטלטל המציג את סיפור הקמת עיירות הפיתוח בישראל ואת גישתם המתנשאת והגזענית של הנהגת המדינה באותן שנים כלפי עולי צפון אפריקה. דרעי עצמו גדל בירוחם והסרט נעשה בנימה אישית.

 

 

כפרניק dok173_0 מרגש ומטלטל

 

טקס הפתיחה נערך בהיכל התרבות במעלות-תרשיחא באולם מלא עד אפס מקום בהשתתפות ראש העיר שלמה בוחבוט אשר אמר: "שיתוף הפעולה בין עיריית מעלות תרשיחא לעמותת פסטיבל דוקאביב נולד מתוך חזון להעשיר את חיי התרבות של תושבי הגליל ואזור הצפון כולו, שכן תרבות ואומנות הינם נחלתם של הכלל. אנו גאים באומץ שלנו ושל עמותת דוקאביב ליזום את הפסטיבל בעיר, ולראייה פסטיבל דוקאביב גליל לקולנוע דוקומנטרי מתקיים במעלות תרשיחא זו השנה ה-9, ומידי שנה יותר ויותר יוצרים, מכל רחבי הארץ, משתתפים בו והוא הפך לשם דבר בקרב שוחרי הקולנוע והאומנות."

כן נכחו המנהלת האמנותית של פסטיבל דוקאביב קרין ריבקינד סגל ומנהלת הפסטיבל גליה בדור אשר אמרה: "כבר תשע שנים פסטיבל דוקאביב גליל הוא לא רק פלטפורמה להקרנת הסרטים הדוקומנטריים הטובים ביותר מהארץ ומהעולם. דוקאביב גליל הוא שופר חברתי, אמנות שנותנת קול, במה וחשיפה גם לעוולות, למצוקות ולאוכלוסיות שהן לא בהכרח מהמיינסטרים. אמנות שהיא לא רק תרבות במיטבה, אלא תרבות שמשפיעה, תרבות שיוצרת שינוי. תשע שנים במעלות תרשיחא בהן הצגנו מאות סרטים לקהל של עשרות אלפים. זו המחויבות שלקחנו על עצמינו. בפעם הראשונה שהבנתי את העוצמה שכרוכה בזמן ובעקביות שבעשייה התרבותית, במיוחד בפריפריה, היתה כשישבתי לפני מספר חודשים עם קרין המנהלת האמנותית על תכנית הסרטים לתלמידים. הבנתי פתאום שתלמידי י"ב במעלות תרשיחא צופים בסרטים דוקומנטרים כבר תשע שנים ברציפות. בסה״כ  כ-25,000 תלמידים ממעלות תרשיחא צפו יחד בסרטים דוקומנטרים בדוקאביב גליל בתשע השנים האחרונות. זו חוויה יוצאת דופן, חוויה שתשפיע עליהם לעוד לשנים רבות."


השארת תגובה

Array
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן