מקום 79 או 40?


כפרניק אתר אינטרנט קהילתי כפר ורדים גליל מערבי
מערכת כפרניק

האם מועצת כפר ורדים משקיעה בכל תלמיד בשנה 4,883 ₪ או 7257 ₪?

כפרניק  נענע 10-001 מקום 79 או 40?

האם מועצת כפר ורדים משקיעה בכל תלמיד בשנה 4,883 ₪ או 7257 ₪?

 

בפרסומים שהועלו לאחרונה ברשתות החברתיות נכתב כי מועצת כפר ורדים מדורגת במקום ה-79 בהעברת תקציבים לחינוך, פר תלמיד, בשנה. רשויות סמוכות לנו, כמו מטה אשר ומעלה יוסף נמצאו הרחק במעלה הרשימה.

נתונים אלו נלקחו מידיעה שפורסמה בנענע-10 ומבוססות על תחקיר של ערוץ 10 מלפני כשנה.

ע"פ הפרסום הוצאת המועצה לתלמיד במערכת החינוך בכפר ורדים עומדת על 4,883 ₪ בשנה (מעבר לתקציבי משרד החינוך, השתתפות הורים וכו').

 

בתגובה לנאמר, השיב סיון יחיאלי, ראש מועצת כפר ורדים, כי החישוב הנ"ל כולל גם את 550 התלמידים של תפן כאילו הם חלק מההוצאה של מועצת כפר ורדים. בפועל זהו בית ספר על-אזורי שאינו מקבל כסף מתקציב המועצה. לפיכך ההוצאה פר תלמיד בכפר ורדים גבוה בכ-50% מהסכום שרשום בדרוג הזה, ועומדת על 7257 ש"ח פר תלמיד.

הוצאה זאת מקדמת את כפר ורדים מהמקום ה-79 למקום ה-40 ברשימה.

 

פנינו לאבי עמית מחדשות 10, החתום על הידיעה, בנוגע לאמינות הנתונים, והוא השיב:

הכתבה הנ"ל פורסמה לפני יותר משנה. משום מה היא חזרה השבוע להסתובב ברשת, כנראה בגלל ידיעה דומה שפורסמה בידיעות אחרונות (ושהתבססה על המועצה לשלום הילד). בכל אופן הנתונים שהיוו את הבסיס לכתבה שלי בזמנו היו נתונים שנאספו ע"י הסדנא לידע ציבורי (גוף וולונטרי שמנסה להנגיש את תקציב המדינה ולהפוך אותו שקוף) ומתבססים על נתונים של הלמ"ס.  הם כמובן לא מושלמים.

אופן חלוקת תקציב משרד החינוך הוא אחד הסודות הגדולים. אין לי יכולת להתייחס פרטנית לכל ישוב ולסוגיה של בתי ספר על אזוריים. הנתונים התבססו על דיווחי הרשויות ללמ"ס.

בינתיים התפרסמו עוד נתונים על אופן חלוקת המשאבים. הנה ניתוח עדכני שלהם שנעשה לאחרונה ע"י עיתונאי כלכליסט שאול אמסטרדמסקי:

http://amsterdamski.com/2818/#more-2818

**

 

פנינו למשרד החינוך לבדוק את הנתונים האמיתיים ונענעו כי אין בידם את הנתונים….

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן