מחריפה מחאת המחירים


פרלמנט כפר ורדים במכתב להנהלת השופרסל
פרלמנט הכפר

פרלמנט כפר ורדים דורש מהשופרסל: מחירים נמוכים והוגנים ע"פ "מבצעים"

כפרניק 010_0 מחריפה מחאת המחירים

 

עניין אחד חורה לנו ביותר ועולה מידי פעם לדיון: סניף "שופרסל שלי" המקומי והמחירים הגבוהים בו.

 

אמת, מידי פעם מתקיימים "מבצעים" ומופצים "קופונים" לחברי המועדון,  אך היינו מעדיפים מחירים נמוכים והוגנים כל ימות השנה על פני מבצעים מזדמנים.

 

 

לכבוד, מר אפי רוזנהויז – מנכ"ל שופרסל

מר ריצ'רד האנטר– מנהל עסקים ראשי.

 

שלום רב.

 

הנדון: חנות "שופרסל שלי" בכפר ורדים.

 

היישוב הקהילתי כפר ורדים נמצא באזור הגליל המערבי, כ-22 ק"מ מזרחית לנהריה, ליד העיר מעלות תרשיחא ובסביבתו הקרובה נמצאים מספר יישובים קטנים כגון המושבים מעונה, חוסן וצוריאל והיישובים מעילייא, ינוח וג'ת.

כפר ורדים מונה כ-1600 משפחות שהם כ-6,000 נפשות פחות או יותר. חלק מהמשפחות מביאות פרנסתן ממפעלים ועסקים בסביבה הקרובה, חלקם נוסע לצורך זה למקומות מרוחקים יותר, חלקם בעלי עסקים פרטיים וכמות לא קטנה מהתושבים הם אוכלוסייה בוגרת, ותיקה, שאינה בדיוק בקו הבריאות ורובה במצב כלכלי שאינו מן המשובחים, אלא ההיפך: ביניהם רבים שאפילו נזקקים לסיוע חומרי ו/או אחר.

 

כידוע לכם, ממשלת ישראל נוהגת לקבוע ליישובים מדד סוציו-אקונומי וקובעת "אשכולות" מ 1 – 10.על פי המדד הנ"ל נקבע, בעבר הרחוק, כפר ורדים (יישוב בפריפריה) באשכול 9 מתוך 10. כלומר, נמוך בדרגה אחת מסביון וכפר שמריהו שלהם נקבע אשכול 10. לעניות דעתנו, קביעה זו אינה "מחזיקה מים" כיום. האם יתכן שזו הסיבה שבכפר ורדים קיים סניף של "שופרסל שלי" שהמחירים בו הם הגבוהים ברשת?! ולא רק שהם הגבוהים ברשת. הסתבר לאחרונה, שהמחירים בפריפריה גבוהים בהרבה מהמחירים במרכז ולדעתנו, ללא שום הצדקה.

 

כידוע לכם בוודאי, בהיבט הסטטיסטי, אדם יכול לטבוע בבריכה שעומקה הממוצע  20 ס"מ.

 

אנו, מספר חברים המייצגים במהותם את האוכלוסייה החלשה יותר הנזכרת לעייל, נפגשים מעת לעת במעיין "פרלמנט" מקומי ודנים בנושאים שונים שברומו של עולם – פחות או יותר. עניין אחד חורה לנו ביותר ועולה מידי פעם לדיון: סניף "שופרסל שלי" המקומי והמחירים הגבוהים בו. אמת, מידי פעם מתקיימים "מבצעים" ומופצים "קופונים" לחברי המועדון, שחלקינו אכן נמנה עמו אך היינו מעדיפים מחירים נמוכים והוגנים כל ימות השנה על פני מבצעים מזדמנים.

ברצוננו לציין שמרבית האוכלוסייה הבוגרת שהזכרנו קודם, אינה משופעת במשאבים כספיים אלא להיפך, חלקם הגדול אינו מחזיק במכונית, חלקם תלוי בסיוע של עובדים זרים (מפאת גילם המופלג ובריאותם הרופפת) והם למעשה "שבויים" של סניף שופרסל המקומי, מה גם שאין בנמצא בתוך היישוב עצמו תחליף הולם.

מאידך, אותם תושבים שיש בידם אפשרויות תנועה חופשית, אך אינם מוכנים לשלם מחירים מופרזים, מחפשים (ומוצאים) דרכם לאלטרנטיבות שבסביבה: סופרמרקט "המרכז הגדול למזון" וסופרמרקט "הווארי" בתרשיחא, מרכז המזון "דבאח" שבמעילייא, סניף של "מיסטר זול" במעלות, סניף של "מגה בול" במעלות, הרבה עסקים קטנים בתחום המזון שביישובים בסביבה וכן, אפילו "שופרסל דיל" במעלות. בנוסף, בעתיד הקרוב אמור להיפתח סניף של "כמעט חינם" במעלות. בסניף המקומי הם ירכשו אך ורק מוצרים שבפיקוח כגון: לחם אחיד וחלב.

נכון, תוכל לומר לנו שהאלטרנטיבות קיימות בידינו בשפע ו"אין מה לעשות אז תבצעו רכישותיכם אצל האלטרנטיבות…." אך להזכירך, לא כולם יכולים ואפילו קשה להם. חוץ מזה, למה להוציא את הפעילות והכסף אל מחוץ ליישוב. אני מניח שכולם בהנהלת הרשת יהיו מרוצים במידה ופעילות הסניף תעלה תצמח.

למיטב הבנתנו וברוח התקופה, "יש מה לעשות" !

לפני זמן קצר זכה הסניף לשדרוג פיזי שכלל, בין השאר, החלפת המקררים העתיקים לחדשים כמו גם מדפי הירקות, הפריטים היבשים ועוד. הסניף הפך, יחד עם יחסם הנעים של עובדיו ומנהלו למרווח ונעים יותר ובסך הכול השתפרה חוויית הקניה שמתעמעמת, לצערנו, לאור הבעיות שהוזכרו כאן. השלב הבא (וטובה שעה אחת קודם) צריך שיהיה בתחום המחירים ושנוי הגדרת החנות ברשת.

 

נשמח לקבל תגובתכם והתייחסותכם כמו גם להיפגש לצורך החלפת דעות בנדון.

 

בשם ובברכת "פרלמנט הכפר".

***

כפרניק 010_1 מחריפה מחאת המחירים

 

 

משופרסל נמסר בתגובה

 

אנחנו עושים הכל על מנת להפחית את מחירי המזון בישראל ורק לאחרונה השקנו קו בייסק שזול בכ50% מהמחירים הרגילים במשק ואשר קיים גם  בסניף שופרסל בכפר ורדים.

 

המחירים בסניפי שופרסל שלי  ירדו לפני למעלה מחודשיים. יתרה מזאת, לפני כחודשיים הורדנו את המחירים של מעל ל- 1000 מוצרים בכל חנויות שופרסל שלי ברחבי הארץ וזאת בנוסף למבצעי המכירות האגרסיביים הנערכים מידי שבוע ברשת.

 

סניף שופרסל שלי בכפר ורדים הינו סניף קטן שאינו יכול להיות חנות דיל- אין שטחים גדולים למבצעים, כמות קופות גדולה, אין מקום למגוון מוצרי דיל ועוד.  יש לנו מספר סניפים גדולים באיזור שנותנים מענה לכל הצרכים של האיזור. לקוחותינו חשובים לנו מאוד ולכן מנהל האיזור יפגש איתם במטרה לראות מה עוד ניתן לעשות.

 

***

 

לידיעה קודמת

 

חבר המועצה מאיר גרינפלד במכתב להנהלת שופרסל: רוצים "דיל"

 

 

וראו גם סקר באתר!

 

 

 

 

 

 

תגובות פייסבוק


0 תגובות

 1. אורח/ת הגב

  אני מציע לחברי הפרלמנט לשבת בפתח הסופר עם שלטים”המברכים” את סופר
  אני מציע לחברי הפרלמנט לשבת בפתח הסופר במקום בצד עם שלטים”המברכים” את סופר זל

 2. יפעת הגב

  שופרסל בנהריה
  היות וכפר ורדים אינו מספק את כל צרכינו ולפחות אחת לשבוע אנחנו בנהריה או כרמיאל אני ממליצה לכם בחום להציץ בשופרסל בנהריה- ליד פייסל. מדהים. ההיצע מגוון, יש סדר, ניקיון ומחירים סבירים.
  הסופר בכפר נחמד, נעים ואני חייבת לציין שהפירות והירקות שלהם באמת איכותיים. אבל הם שם בשביל למלא חסרים דחופים במקרר- חלב ולחם.

 3. אורח/ת הגב

  קורא לפרלמנט הכפר המורחב כל אחד בתורו לפנות לאנשים שלא לקנות בשו
  קורא לפרלמנט הכפר המורחב כל אחד בתורו לפנות לאנשים שלא לקנות בשופרסל

 4. תושב+תושבת ובני ביתם הגב

  סופר סל שלי מכפר ורדים?
  אני קונה מחוץ לכפר וככזה לא ביקרתי אפילו פעם אחת בחנויות האחרות.

 5. אורח/ת הגב

  הפרלמנט של הכפר יושב שעות
  הפרלמנט של הכפר יושב שעות במרכז המסחרי ו…מדבר.
  קומו, הזיזו עצמכם ותנצלו את הזמן למעשים טובים. תבקרו אדם חולה שזקוק לחברה. תתנדבו במערכת החינוך ותתמכו בילד שזקוק לתמיכה. לקשקש ולרכל על הנעשה בכפר. לא יועיל כלום לאף אחד.
  יש עוד מקומות בכפר שחשמחו ל”נצל” את היכולות שלכם.

 6. לא סובל מבצעים הגב

  הפרלמנט האימפוטנט
  אל תדברו ואל תשלחו מכתבים חבל על הנייר ועל המילים. תפסיקו לקנות וירדו המחירים. אני כבר שנים לא קונה בסופר בכפר ורדים.

 7. נער צעיר הגב

  חברי פרלמנט כפר ורדים
  יש המון מקומות להתנדב ולעזור.
  כל יום רביעי חיה רוזנטל האגדית מפעילה עם עוזרתה הגברת פלסיוס את קפה של בוקר בהתנדבות.
  תפנו אליה היא תשמח לתת לכם תעסוקה שתשמח גם אותכם.
  תפנו למיכל ברק העובדת הסוציאלית גם היא תמצא לכם תעסוקה .

  אך לפני זאת המשיכו בנושא שהעלתם והוא הסופר-שלי(שלהם) השוחט אותנו במחירים.
  פנו לאנשים הפונים לסופר בהם זקנים חולים וחסרי רכב והסיעו אותם בתורנות למעלות.
  אז החלטנו!!

 8. אזרחים הגב

  תנועת הצופים למה שלא תארגנו הפגנה כנגד הסופר המנצל אנשים חלשים
  צופים קחו את נושא הסופר “שלי” לידים!

 9. הזקן הקשיש הגב

  עצות מזקן
  קורא לחבר המועצה מר עדי גרינפלד לרכז את הנושא
  הפגנה שבועית וחלוקת ברושורים של הצופים/גיל הזהב/זוגות צעירים/תזמורת הנוער/מקהלת 50+/חוג התעמלות/חוג ציור/מחול ועוד….. והכל בפתח החנות סופרסל השוחטת אותנו במחירים.
  תקשורת תשמח לסקר ארועים חביבים אלה.
  יאללה לעבודה נגד העושק מורשה סופרסל שלי כפר ורדים.

 10. אורח/ת הגב

  גם אני לא קונה שם
  מקסימום חלב ולחם אם אני נתקעת בלי

השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן