למי צלצלו הפעמונים?


פעילות פעמונים בגליל
משה הדס

לקנות משהו שאתם לא צריכים, בכסף שאין לכם על מנת להרשים מישהו שלא מעניין אתכם…

כפרניק  הדס1 למי צלצלו הפעמונים?

אתר השופינג הבינלאומי הפופולרי Ali express פרסם את נתוני המכירות שלו מפסטיבל הקניות של ה-11.11, ב"יום הרווקים" הסיני. Ali express הציג את הנתונים בתור "שיאים" אותם העניק לכל מדינה שהשתתפה בפסטיבל הקניות, וישראל מככבת בשתיים מהרשימות.

התואר הראשון שניתן לישראל הוא "עגלת הקניות הגדולה ביותר". ישראל "זכתה" במקום הראשון בתור המדינה שבה הגולשים קנו פריטים מהכי הרבה קטגוריות שונות באתר. במקום השני – רוסיה, ובמקום השלישי – בלרוס. המדינות שבזבזו הכי הרבה כסף בקניות באתר הן רוסיה, ארה"ב וברזיל.  (מתוך אתר וואלה)

וכעת לידיעה שלא התפרסמה בוואלה, כי היא משעממת: "פעמונים" הינו ארגון ארצי המונה כ-2,000 מתנדבים ברחבי הארץ ומלווה מידי שנה כ-3,000 משפחות בשינוי המתחולל לקראת לקיחת אחריות על התנהלותן. דגש על המילה אחריות.

המשפחה שהגענו אליה בשעות הערב המאוחרות, בישוב צפוני, מונה אימא, אבא ו-3 בנים. ההורים עובדים שניהם, משתכרים כהלכה, אפילו טוב מאוד. בית מושקע. נראה שגם הילדים מטופחים ומושקעים. ישיבת היכרות איתם, מתארים את ההכנסות. את הבית רכשו עם עזרה מסיבית מההורים, אין משכנתא.

"סליחה", כך אני, "אתם צריכים פעמונים ? עם הכנסות כאלו אתם צריכים לחפש יועץ השקעות".

"ממש לא. אנחנו לא גומרים את החודש", כך האשה, בעת שבעלה מפנה מבטו לזבוב בלתי נראה על התקרה.

"טוב. אין בעיה יש הורים, שיתמכו קצת", כך בורח ממני האיש הציני להעיר הערה שלא במקום.

"ההורים שלנו משתכרים פחות מאתנו, לא נעים, עזרו מאוד חזק עם הבית".

הזבוב ממשיך להפנט את מבטו של הבעל.

"שאלה לי", כך אני שואל את האישה בעודי מביט בתגובת בן זוגה. "זוגך יהיה שותף לתהליך ? כי מבחינתנו זה תנאי בל יעבור שני בני הזוג שותפים ומעורבים בתהליך".

"הוא הבטיח שיעשה מאמצים כנים. אגב, תגידו לו להפסיק לעשן כחלק מהחיסכון?"

הזבוב המשיך להפנט את האיש, אבל תוך כדי מלמל "תתערבו גם ברכישות נעלים לאשתי?"

"אז זהו שלא. אנחנו נשקף את המצב ביחד אתכם. אתם תחליטו מה לשנות בכדי לעמוד בתקציב שנקבע ביחד", עניתי לאיש שהפנה סוף סוף מבט אלי, והרפה מהזבוב.

"התהליך דורש מחויבות ורצינות. לא כואב, לא קשה, אבל תהליך. כמו דיאטה, כמו חדר כושר, התמדה ורצינות, וזכיתם".

יצאנו אל תוך הלילה. בחצי אוזן קלטתי את אחד הילדים אומר לאחיו "מזל שאלו מפעמונים לא נגעו לנו בנסיעה הקרובה לברצלונה." כמעט וחזרתי להגיד שגם אני אוהד מושבע של מסי.

אז זהו יצאנו לדרך, בהמשך איכות השינה השתפרה פלאים אצל בני הזוג, בהדרגתיות האוברדראפט נמחק, התחילו לבנות חסכונות לטווחים שונים, ועל הדרך הילדים שותפו ורכשו בכך כלים להתנהלות אחראית בכלכלת הבית.

אם  אתם חושבים שלקנות משהו שאתם לא צריכים בכסף שאין לכם על מנת להרשים מישהו שלא מעניין אתכם זה לא עסקה משתלמת, אז מקומכם אתנו בפעמונים, חינם כבר אמרנו ? נותנים חינם לא תיקחו?

הפניה לפעמונים הינה דרך האתר בלבד https://app.paamonim.org.il/contacts/family_contact

ועד שיחזרו אליכם, יש לכם כאן חוברת טיפים (שלג בחוץ אין לאן ללכת, חוץ מאשר לחדר כושר) 

  http://paamonim.org/hoveret/files/tipim.pdf

תגובות פייסבוק


השארת תגובה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן